· sobota, 20 wrzesień 2014 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


III SEMINARIUM KUMITE I KATA KRAKOW'14  
14 września 2014

13 września 2014 w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie odbyło się w nowej formie III Seminarium z udziałem 75 kierowników ośrodków, instruktorów. W ramach pierwszego dwugodzinnego treningu w godz. 12-14 rozgrzewkę i wprowadzenie do kombinacji walki przeprowadził wiceprezes Ukraińskiej Federacji Kyokushin sensei Andriey Rekunov 4 dan z Odessy. Część główną poświeconą wzmocnieniu defensywy poprzez utrwalanie właściwych nawyków poprowadził shihan Andrzej Drewniak. Natomiast sensei Robert Wajgelt rozwinął kombinacje do walki realizowane w szeregach i w parach.

W godz. 15-17 odbyło się Zebranie z udziałem 26 kierowników ośrodków na którym omówiono ostatnią faze przygotowań do udziału w I Mistrzostwach Świata seniorów KWF oraz Pucharze Swiata juniorów, które odbędą się 3 listopada w Tokio z udziałem 58 Polaków w tym 31 zawodników. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w Seminarium w Mitsumine. Zebrani zostali także zapoznani z przebiegiem Spotkania z 7 września w Ministerstwie Sportu posłów z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki z prezesami 7 Związków sportowych dalekowschodnich sportów walki oraz dyrektorami Wydziałów MSiT - zwołanego na wniosek i z udziałem Rzecznika Praw Dziecka RP - domagającego się zaostrzenia przepisów lub wykluczenia walk pełnokontaktowych ze współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Posłowie zobowiązali się do podjęcia działań ustawodawczych na forum Sejmu RP. Dodatkowo kierownicy ośrodków omówili kalendarz najbliższych międzynarodowych i krajowych imprez oraz przedyskutowali problem medycznego zabezpieczenia imprez. Kolejne Seminarium planowane jest w sobotę w połowie stycznia 2015 roku.

W godz. 18-21 odbyła się druga część Seminarium. Pierwszy godzinny trening poświęcony rozgrzewce i kombinacjom do walki poprowadził shihan Witold Stolarczyk. Drugą godzinę treningu poświęconą walkom zadaniowym oraz kumite poprowadził shihan A. Drewniak a równolegle trening kata przeprowadził sensei Bogdan Świątkowski. Trzecia godzinę poświęconą taktyce walki poprowadził mistrz świata sensei Piotr Sawicki.

Koszty Seminarium pokrył sponsor. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai.

GALERIA

41.EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN  
22 lipca 2014

 

17-20 lipca 2014 na obiektach AWF w Krakowie odbył się 41.Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem około 240 uczestników z Czech, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Mołdawi, Polski, Rosji, Ukrainy i Węgier. Prowadzącymi treningi byli Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz Reprezentant Japonii shihan Noriyuki Tanaka 6 dan. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem shihan Andrzeja Drewniaka ukierunkowanym na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. W prowadzeniu treningów pomagali shihan Andrzej Krawontka i shihan Zdzisław Niedźwiedź.

17 lipca odbyło się Spotkanie Prezydenta A.Pinero z reprezentantami krajów uczestniczącymi w obozie. Omówiono perspektywy rozwoju i współpracy z Japonią ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa w pierwszych Mistrzostwach Świata KWF w Tokio 3 listopada 2014 oraz Seminarium i egzaminach w Mitsumine 4-5 listopada.

18 lipca odbyło się Zebranie 45 obecnych na obozie kierowników ośrodków z Prezydentem A.Pinero na którym omówiono aktualną sytuację w KWF w aspekcie dalszego dynamicznego rozwoju w Europie i na Świecie oraz poszerzania współpracy z innymi organizacjami. Szczególny nacisk został położony na pomoc polskich klubów w delegowaniu 15 - 20 najbardziej utytułowanych zawodników na MŚ oraz 30 - 35 osób na Seminarium w Mitsumine. Prezes PZK sensei Maciej Sokołowski zobowiązał się do koordynacji zakupu biletów lotniczych.

19 lipca odbył się 4 godzinny egzamin na Kyu i Dan a póżnym wieczorem zwyczajowa Sayonara połączona z konkursem kabaretowym. Pierwszą nagrodą otrzymała z rąk shihana Pinero ekipa składajaca się z grup obozowych 7,8,9. Ekipa krakowska koordynowana przez  sensei Michała Wernera zorganizowała występ mistrzyni Europy w tańcu na przyrządach a dyskotekową muzykę zapewnił didżej - karateka z Katowic.

20 lipca odbyło się 90 minutowe kumite oraz sesja fotograficzna po której zostały wręczone certyfikaty na Kyu i Dan. W wyniku zdania egzaminu 5 dan i tytuł shihan zdobyli: Henryk Orzechowski, Sergey Soldatov (Rosja), Krzysztof Dubiel, Anatoliy Fazliev (Rosja) i Robert Kern (Węgry). Na 4 dan zdali: Eliasz Madej, Mirosław Guzik, Radik Bilalutdinov (Rosja) i Andrzej Kłujszo. Na 3 dan: Radosław Ambroziak, Dorota Kasińska, Zbigniew Paliński, Arkadiusz Sukiennik, Cezary Banasiak i Paweł Sujka. Dzięki udziałowi upoważnionych przedstawicieli egzaminy w Krakowie posiadają akceptację Światowej Federacji Kyokushin oraz PZK. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, artystyczny breloczek wykonany przez mataloplastyka Zbigniewa Kaszyckiego oraz 2 plakaty-kalendarze ze wspólnym zdjęciem.

Organizatorem obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai. Zapraszamy do udziału w 42.Europejskim Letnim Obozie w dniach 16-19 lipca 2015.

GALERIA


Shihan Pinero

 


Shihan Tanaka


Kumite

Sayonara

Wręczenie certfikatów

Zdjęcia pamiątkowe

POLUB POLSKĄ ORGANIZACJĘ KYOKUSHINKAI NA FACEBOOKU!  
4 sierpnia 2014

 

 

LETNI OBÓZ KWF PAPENDAL 2014  
16 lipca 2014

W dniach 10-13 lipca w Papendal, Holandia odbył się 47 Europejski Letni Obóz KWF z udziałem około 125 uczestników z Francji, Holandii, Włoch, Polski i Turcji. Wśród zaproszonych gości byli shihan Andrzej Drewniak i shihan Bertrand Kron

Zgodnie z programem obozu codziennie odbywało się 4-5 treningów. Program nadzorowal  shihan Loek Hollander
Organizatorem była Holenderska Organizacja Kyokushin.

GALERIA

          

         Otwarcie                    Trening             Trening specjalistyczny     Egzamin    

                       

                            Kumite                    Sayonara      Wręczenie certificatów

 

 

IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI KYOKUSHIN KARATE  
8 czerwca 2014

W dniu 7 czerwca 2014 na obiektach Centrum  Sportowo Rekreacyjnego w Wieliczce, odbył się IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI  K Y O K U S H I N   K A R A T E. W turnieju uczestniczyło 365 zawodników 29 klubów z 26 miast Polski oraz jedna ekipa z Czech . Sedzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak 8 dan, sedzią technicznym sensei Bogdan Światkowski 4 dan a organizatorem Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Roberta Kopciowskiego 4 dan oraz Krzysztofa Kopciowskiego 1dan

Wyniki

 

I AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE  
2 czerwca 2014

W dniu 1 czerwca 2014 w Hali Studium WF UJ w Krakowie z udziałem 104 zawodników reprezentujących 28 uczelni, odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate. Sędzią głównym był Andrzej Drewniak. Gościem honorowym był Alosza Awdiejew, który w latach 1975-78 był pierwszym trenerem Klubu Kyokushin przy Studium WF UJ. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała Pani Wice-rektor UJ prof. dr hab. Maria-Jolanta Flis. Organizatorem było Studium WF i Sportu  UJ pod kierunkiem dr Witolda Ziary w Krakowie, a bezpośrednią osobą z ramienia PZK był sensei Artur Stecki.

Wyniki

GALERIA

SEMINARIUM KWF W OBWODZIE KALININGRADZKIM  
1 czerwca 2014

W dniach 24-25 maja 2014 odbyło się w obwodzie Kaliningradzkim (Rosja) Seminarium KWF. Na zaproszenie Rosyjskiej Federacji Kyokushin kierowanej przez sensei Sergeya Soldatova tym razem pojechał sensei Robert Wajgelt. Polska Organizacja KWF od kilku lat wspiera Rosje w budowaniu prężnej Organizacji Kyokushin. Shihan Andrzej Drewniak w miesiącu kwietniu prowadził podobne szkolenia w Rosji w pięciu miejscowościach. Sensei Wajgelt spotkał się z ponad 100 uczestników i przeprowadził trzygodzinny trening z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Trening obejmował standaryzacje kihon i kata. W ramach seminarium odbył się także dwugodzinny trening z liderami oraz instruktorami Rosyjskimi Obwodu Kaliningradzkiego. W drugim dniu odbył się trzygodzinny egzamin na kyu. Po treningu odbyło się spotkanie i ustalono dalszą współpracę między naszymi Organizacjami oraz dostosowano kalendarz imprez Organizacji Rosyjskiej z Polską. Ustalono przyjazd zawodników Rosyjskich na 41Wschodnio-Europejski Letni Obóz do Krakowa i udział w dwóch turniejach rozgrywanych w Polsce. 

GALERIA

 

 

01.06.2014  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”  
10.05.2014  XXVIII MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN VOLOS 2014  
26.04.2014  MASUTATSU OYAMA – 20. ROCZNICA ŚMIERCI  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2014 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai