· wtorek, 27 wrzesień 2016 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


XII MAS OYAMA MEMORIAL CUP TOKYO  
18 września 2016

   17 września odbył się międzynarodowy turniej Kyokushin Karate - XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo 2016, organizowany corocznie przez Światową Organizację Karate IKO Kyokushinkaikan.

Oficjalnego otwarcia dokonał Kancho Hatsuo Royama (Kyokushinkan). Gościem honorowym byli Shihan Susumu Miyake oraz Sensei Nicholas Pettas.

Na zaproszenie Kancho Yoshikazu Suzuki i Daihyo Kuristina Oyama, w turnieju udział wzięli przedstawiciele organizacji KWF. W kategorii senior powyżej 35 lat. reprezentujący Polskę Arkadiusz Sukiennik zajął 3. miejsce.

Turniej zgromadził 251 uczestników, reprezentujących: Japonię, Koreę Południową, Rosję, Węgry, Polskę, Rumunię, Szwajcarię, Kanadę, Haiti, Brazylię, Chile, Boliwię, Indie, Chiny oraz Indonezję.

GALERIA

zdjęcia: Andrzej Zacharski

KONSULTACJA KADRY NARODOWEJ  
18 września 2016

   17 września 2016 w Sali Sportów Walki Polska YMCA w Krakowie odbyła się trzygodzinna konsultacja Kadry Narodowej przygotowującej sie do 30. Mistrzostw Europy Kyokushin planowanych w Arnhem 25-26 listopada 2016. Uczestniczyło 63 zawodników oraz kierowników ośrodków.

Pierwszą godzinę treningu poświęconą kombinacjom do walki prowadził shihan Robert Wajgelt. Drugą, godzinną część treningu zawierającą pracę na workach i tarczach poprowadzili shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka i shihan Robert Kopciowski. Trzecią część treningu ukierunkowana na zadaniową walkę kumite, kontrolowali wszyscy powyżej wymienieni shihan a obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.

Po treningu odbyło się Zebranie Kierowników Ośrodkow, na którym poruszone bieżące sprawy oraz przygotowania do wyjazdu na ME w listopadzie 2016.     

Kolejna Konsultacja KN planowana jest w sobotę 8 pażdziernika w godz.13.00-16.00

GALERIA

KARATE WYSTĄPI NA LETNIEJ OLIMPIADZIE W 2020 ROKU  
4 sierpnia 2016

Agencje prasowe potwierdziły uchwałę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o przyjęciu karate jako trzydziestej dyscypliny olimpijskiej do występów na Letniej Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Polski Związek Karate przesłał gratulacje Prezydentowi WKF Antonio Espinos podpisane przez Prezesa Macieja Sokołowskiego oraz Wiceprezesów Wacława Antoniaka i Andrzeja Drewniaka, którzy podejmowali dostojnego gościa w Warszawie w 2015 roku w związku z wizytą w Polskim Komitecie Olimpijskim i Ministerstwie Sportu.

Zgodnie z nowymi przepisami IOC w 2020 roku odbędzie głosowanie MKOl w sprawie przyjęcia karate i innych dyscyplin do występów na kolejnej Letniej Olimpiadzie w 2024 roku.

43. WSCHODNIO EUROPEJSKI OBÓZ KRAKÓW 14-17 LIPCA 2016  
18 lipca 2016

14-17 lipca br na obiektach AWF Kraków odbył się 43. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 280 zawodników i trenerów w tym około 30 osób z Armenii, Czech, Estonii, Kaliningradu, Kazakhstanu, Moldawi, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzonde przez trenerów PZK Macieja Sokołowskiego i Roberta Wajgelta, natomiast wprowadzenie do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak.

15 lipca w Sali Konferencyjnej Hotelu Justyna odbyło się coroczne Zebranie POK z udziałem ponad 50 kierowników ośrodków. 16 lipca zostały przeprowadzone egzaminy na Kyu i Dan a wieczorem odbyła się Sayonara na której Konkurs kabaretowy wygrała grupa sensei Piórkowskiego. Obóz zakończyły ponad godzinne walki egzaminacyjne przeprowadzone w niedzielę rano. Obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.W wyniku egzaminu przed Międzynarodową Komisją 5 dan wywalczyli znani kierownicy ośrodków: Robert Kopciowski i Janusz Piórkowski. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali Dyplomy uczestnictwa, Kalendarze ze wspólnym zdjęciem oraz breloczki. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai prowadzona przez shihana Andrzeja Drewniaka. Zapraszamy na kolejny 44 letni obóz w lipcu 2017 roku.

GALERIA

  

  

 

OSTATNIA DROGA SHIHAN WIESŁAWA GWIZDA  
25 czerwca 2016

Z żalem zawiadamiamy, że 25 czerwca odbył się w Tarnowie pogrzeb shihan Wiesława Gwizda z udziałem ponad stu karateka w karategi oraz polskich liderów WKO, KWF, IKO i wielu sensei z całej Polski. Po mszy zebrani odprowadzili prochy z kaplicy do miejsca spoczynku i złożyli wieńce w imieniu PZK, YMCA oraz wielu organizacji i klubów Kyokushin. Następnie liderzy zostali zaproszeni przez Rodzinę Wiesława na spotkanie i poczęstunek w restauracji.

Rodzinie i najbliższym składamy serdeczne wyrazy współczucia.

KARATE NA ŚWINOUJSKIEJ PLAŻY  
20 czerwca 2016

Karatecy w białych kimonach, pochodnie, bęben taiko, konie, a wszystko to w blasku zachodzącego za horyzont słońca. Takie widoki mogli obejrzeć w sobotni wieczór na plaży spacerowicze. Zatrzymywali się i podziwiali sportowców, niektórzy robili zdjęcia.

Do Świnoujścia przyjechali na ten trening najlepsi karatecy woj. zachodniopomorskiego. Aktualni mistrzowie i medaliści Mistrzostw Świata i Europy

Karatecy, a wśród nich także ci ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin trenowali pod okiem sensei Andrzeja Klujszo i Pawła Sujki, Janusza Konieczko oraz Shihan Krzysztofa Dubiela na plaży przy świnoujskim wiatraku. Około 80 miłośników japońskiej sztuki walki ćwiczyło na piasku na najszerszej Polskiej plaży. Najmłodszy z nich miał 6 lat.

Kyokushin to pełnokontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Celem treningu karate jest rozwój duchowy ćwiczącego. Dokonuje się on poprzez wymagające ćwiczenia fizyczne - w trakcie treningu adept karate pokonuje swoją słabość, nieśmiałość i niezdecydowanie, dzięki temu może stać się lepszym człowiekiem.

Po treningu zbierano pieniądze dla chorej Marysi Waś ze Świnoujścia.

 

 

4 MEDALE POLAKÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY KWU W BELGRADZIE  
14 czerwca 2016

W dniach 11-12 czerwca 2016 w Belgradzie odbyły się Wagowe  Mistrzostwa Europy KWU. W turnieju wzieło udział około 170 zawodników z całej europy. Gośćmi honorowymi byli Vice Prezydent KWF Antonio Pinero, Vice Prezydent IFK Dawid Pickhal i Sekretarz Generalny KWF Andrzej Drewniak. Polska zdobyła cztery medale: w kategorii + 70kg Agata Kaliciak wywalczyła złoty medal, srebra przypadły Marcie Lubos w kategorii -60kg i Aleksandrze Karpuk w kategorii -70kg, brąz wywalczył Marek Wolny w kategorii -85kg. Obsługę medyczną pełnił dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.

05.06.2016   VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR SOLNY JUNIORÓW MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI  
30.05.2016  40 LECIE KYOKUSHIN W RYBNIKU  
16.05.2016  VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY “ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” – LIMANOWA 2016  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2016 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai