· sobota, 4 lipiec 2020 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


LIST OD KWF DO WSZYSTKICH CZŁONKÓW O COVID-19.  
3 czerwca 2020

Ibiza, 5 maja 2020 r.,

 

Drodzy członkowie KWF, Shihan, Sensei, Senpai i wszyscy inni przyjaciele Kyokushin,

Przemawiam do Was w trudnym czasie. Świat zmienił się dramatycznie wraz z wybuchem COVID-19. Wirus, który powoduje wiele ofiar i dla którego nie ma jeszcze rozwiązania.

Wiele krajów boryka się z blokadami, a w niektórych innych krajach życie publiczne podlega wielu ograniczeniom. Wszystko to ma na celu zapobieganie dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 i zapewnienie, że nie będzie już ofiar. Koniec tych środków nie jest jeszcze widoczny, co sprawia, że ​​nasze życie jest obecnie niepewne i nieprzewidywalne.

Wiele działań, takich jak Mistrzostwa Europy (Polska), a także kilka obozów letnich nie odbędzie się w tym roku. Oznacza to, że nie spotkamy się już od dłuższego czasu, chociaż jest to niezbędne do współpracy w ramach naszej Federacji . To wielka strata i dlatego mocno odczuwam potrzebę zwrócenia się do Was.

Mamy do czynienia z wieloma ograniczeniami i ograniczamy się do naszych domów. Mamy więcej czasu na przemyślenie i zobaczenie wartości zdrowia, szczęścia i miłości. Wartości, które są ważne w Kyokushin. W takim czasie nie ma ucieczki od autorefleksji i przemyślenia.

Wszyscy znamy historię naszego Sosai Oyamy, który w całkowitym odosobnieniu od świata szukał prawdziwych wartości w życiu i Kyokushin. Ten okres w życiu Sosai wywarł ogromny wpływ na drogę Kyokushin i ścieżkę, którą wspólnie podążamy. Ścieżka pełna wzlotów i upadków, droga z wieloma zakrętami i pokusami. Podążając za swoim prawdziwym sobą i będąc wiernym naszemu karate Kyokushin, nieustannie podążamy drogą życia Kyokushin. W książce What is Karate? [1] Sosai Oyama stwierdza, że ​​w tym materialistycznym świecie często zapominamy, że nasz świat duchowy jest o wiele ważniejszy i że praktyka Kyokushin utrzymuje nas na prawdziwej ścieżce: żyć drogą Kyokushin.

Właśnie w tej chwili historie te dają nam kierunek i siłę. Nadal podążamy tą drogą i szukamy nowych sposobów, aby nadal ćwiczyć nasz Kyokushin i przekazywać naszą wiedzę. Widzę wiele pięknych przykładów tego. Wielu z was nabrało wprawy w nauczaniu na odległość przy użyciu nowych technologii. Ludzie odnajdują się za pośrednictwem Internetu / Facebooka lub w inny sposób, organizując razem szkolenia online, które są bezpłatne dla wszystkich.

W ten sposób pozostajemy w kontakcie i trenujemy razem. Nadal dzielimy się naszą pasją.

Jest to także moment, aby ponownie zanurzyć się w Kyokushin. Powyżej wspomniałem już o What is Karate autorstwa Sosai Oyama. Czytanie jego książek wciąż mnie zaskakuje. Napisał je pół wieku temu, ale treść jest nadal aktualna. Wszyscy mamy w regale książki, które prawdopodobnie warto ponownie przeczytać w tym konkretnym okresie.

Sosai Oyama pisze w This Is Karate [2], że można ćwiczyć Kyokushin bez fizycznego przeciwnika. Może to zrobić na małej przestrzeni i w krótkim czasie. Twierdzi, że ćwiczenia te są niewyczerpanym źródłem zainteresowania, które promuje rozwój cierpliwości i przedsiębiorczości. Właśnie świadomość, że trening w ten sposób jest niezbędnym wkładem w formację nas jako karateka, utwierdza nas w przekonaniu, że nawet w tym okresie przymusowej separacji możemy nadal trenować w wartościowy sposób, aby stać się silniejszym, lepszym i zdrowszym .

Wyjaśnię, że najważniejszym celem Kyokushin i całym naszym szkoleniem i studiowaniem Kyokushin pozostaje zdolność do walki. Musi się skupić na tym, że zawsze szukamy nowych rzeczy, które pozwolą nam się rozwijać i ulepszać. W tej chwili musimy walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem i będziemy z tym walczyć razem. Nie lekceważmy siły tego przeciwnika. Bardzo ważne jest, abyśmy przestrzegali obowiązujących przepisów. Musimy to zrobić dla siebie, dla naszej rodziny i wszystkich innych ludzi wokół nas.

Chcę uznać trudne czasy, przez które przechodzi niektórzy z nas. Wielu z nas traci część swoich dochodów, a koszty pozostają takie same. Członkowie anulują członkostwo, ponieważ nie trenują, a to nie ułatwia. Inni muszą radzić sobie z osobistymi stratami, np. praca i, w najgorszym przypadku, bliscy.

Nie zatracajmy się w izolacji, którą teraz przechodzimy, ale pielęgnujmy kontakt. Zadzwońcie do siebie, napiszcie do siebie, wykorzystajcie wszystkie możliwe środki naszych czasów, aby wspólnie doświadczyć Kyokushin.

Bardzo ważne jest, aby wspierać się w tych trudnych czasach. W duchu naszego Kyokushin jesteśmy przyzwyczajeni do wspólnego stawienia czoła najtrudniejszym wyzwaniom.

Wreszcie, również w imieniu reszty Zarządu KWF, życzę Wam dużo siły i zdrowia. Mam nadzieję, że wkrótce znów się spotkamy i będziemy kontynuować silniejszą niż kiedykolwiek współpracę w rozwoju Kyokushin na świecie.

OSU!

Zarząd KWF

WYTYCZNE POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE W ETAPIE ODMRAŻANIA SPORTU KARATE  
3 czerwca 2020

Informacja Polskiego Związku Karate do klubów członkowskich

Etap IV od 1 czerwca

https://www.gov.pl/web/sport/iv-etap---pytania-i-odpowiedzi

 

Uzupełniające wytyczne Polskiego Związku Karate obowiązujące do czasu ogłoszenia nowych

zaleceń ministerialnych.

- po przybyciu na obiekt treningowy należy przestrzegać zasad zachowania bezpieczeństwa i higieny

zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem,

- przy przywitaniu nie należy podawać rąk, witamy się tylko ukłonem REI przy zachowaniu odległości,

- należy przeprowadzać pomiar temperatury ciała osób wchodzących na obiekt,

- rekomenduje się ograniczenie ilości ćwiczeń w bliskim kontakcie z partnerem,

- zawodnicy podczas zajęć trenują obowiązkowo w tych samych parach bez możliwości zmian,

- podczas treningu zawodnicy zachowują wymaganą odległość w kontakcie z innymi parami oraz

trenerem,

- zajęcia powinny być prowadzone z małą i średnią intensywnością w strefie tlenowej i mieszanej

z akcentem na dokładność wykonania ćwiczeń oraz zadań techniczno – taktycznych,

- należy stosować minimum 15 minutową przerwę miedzy grupami w celu dezynfekcji i

przewietrzenia Dojo,

- podczas treningu w sali nie mogą przebywać osoby postronne,

- po każdym treningu należy obowiązkowo prać odzież treningową ( karate gi), oraz inne tekstylne

pomoce np. ochraniacze według obowiązujących procedur w okresie pandemii,

- zawodnicy mogą korzystać tylko z własnego sprzętu treningowego,

- zawodnicy są zobowiązani do dezynfekcji osobistego sprzętu treningowego po każdym treningu,

 

Etap III (18-30) maja:

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników na mocy decyzji ogłoszonej przez Ministerstwo

Sportu od 18 maja będą obowiązywać poniższe zasady.

W salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć:

– 12 osób + trener (w obiektach do 300 m2),

– 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 m2),

– 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 m2),

– 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 m2),

- weryfikacja uczestników, zgłaszanie osób wchodzących na obiekt (zarządca),

- brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),

- dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,

- korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,

- obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt (klub zapewnia środki

dezynfekcyjne),

 

 

Zarząd

Polskiego Związku Karate

SHIHAN NORIYUKI TANAKA 7.DAN ZMARŁ  
20 maja 2020

15 maja otrzymaliśmy smutną wiadomość, że Shihan Noriyuki Tanaka KWF CR w Japonii zmarł w wieku 68 lat.

informacja

 

7TH GRAND PRIX KWF TOKYO 1 MARCA 2020  
4 marca 2020
01.03.2020 w Tokio odbył się 7. Otwarty Turniej Grand Prix KWF, w którym wzięło udział ponad 600 zawodników i zawodniczek z 10 krajów walczących w kategoriach wagowych seniorów i juniorów. W imieniu KWF otwarcia turnieju dokonał Sekretarz generalny Andrzej Drewniak, który uczcił minutą ciszy pamięć Honorowego Prezydenta i założyciela KWF Loek Hollandra oraz omówił Jego nieprzeciętne asługi w propagowaniu Kyokushin w Europie oraz na świecie, także jako członka Zarządu IKO i ucznia Mas. Oyama. Gośćmi honorowymi byli: Sekretarz KWU Alexander Pichkunov, Dyrektor AKR Sergey Suvorov, CR Chin Noriyasu Hamai i CR Kazakstanyu Muktar Juldasssov oraz 9 przedstawicieli japońskich organizacji Kyokushin. W kularach odbyó się kilka spotkań poświęconych rozwojowu KWF oraz wspólpracy z Japonią.
Organizatorem corocznego Grandprix był CR Japonii Noriyuki Tanaka.
Nasz kraj reprezentowali juniorzy: Dominik Janczak, Weronika Mazur i Nina Janczak pod przewodnictwem shihan Andrzeja Drewniaka. Nasi zawodnicy stoczyli zacięte walki, senpai Dominik Janczak zajął 3 miejsce, senpai Weronika Mazur również 3 miejsce a Nina Janczak ukończyła turniej na miejscu 9-16. Sensei Piotr Janczak pełnił funkcje sędziego na macie. Naszym zawodnikom dopingowali sensei Ania, senpai Anetta i Grzegorz. Cała grupa zwiedziła kilka najciekawszych miejsc w Tokyo i Kamakura oraz zakończyła pobyt w Japonii uroczystą Sayonara w restauracji widokowej na 50 piętrze w Shinjuku -będącym  japońskim Manhattanem. 

1. GRANDPRIX 2. JUNIORS 3. AWARDS

  

4. TV INTERVIEW 5. SIGHTSEEING

  

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM CHEŁM, 8 MARCA 2020  
17 lutego 2020

8 marca 2020 odbyły się w Chełmie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i MMM z udziałem 364 zawodników z 42 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia dokonali przedstawiciele Władz Miasta. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec a sędzią technicznym shihan Krzysztof Policha.

Organizatorem mistrzostw był Chełmski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Waldemara Kozieł.

Galeria zdjęć.

 

WYNIKI

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, NOWY TOMYŚL, 7 MARCA 2020  
17 lutego 2020

7 marca 2020 odbyły się w Hali Sportowej MOSiR w Nowym Tomyślu Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego oraz MMM z udziałem 230 zawodników z 29 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Włodzimierrz Hibner, który także ćwiczy rekreacyjnie Kyokushin. Ponadto pozytywnie został oceniony przez Specjalną Komisję Rekordów udział ponad 300 uczestników tzn. zawodników, sędziów i trenerów w zbiorowym teście sprawnościowym.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jan Mazurkiewicz. Spikerkę prowadzili sensei Paweł Sujka i sensei Jarosław Remus. Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin kierowany przez  sensei Krzysztofa Szeffner.

Galeria zdjęć w opracowaniu.

 

WYNIKI

POGRZEB SHIHAN LOEKA HOLLANDRA 10.DAN  
22 lutego 2020

22 lutego 2020 roku w holenderskim Rotterdamie odbyło się ostatnie pożegnanie prezydenta honorowego KWF shihan Loek Hollander 10. dan. W pogrzebie uczestniczyło kilkaset osob w tym wielu karateka w karategi z całego świata. Oficjalna delegacja Polskiej Organizacji Kyokushinkai składała się z prezesa POK shihan Andrzeja Drewniaka oraz viceprezesa shihan Roberta Kopciowskiego, delegacja Polskiej Organizacji Shinkyokushin była reprezentowana przez shihan Remigiusza Karpińskiego i shihan Eugeniusza Dadziboga. Uczestniczył także trener POK shihan Robert Wajgelt. Najbliżsi przyjaciele i wspólpracownicy shihan Hollandra z Holenderskiej Organizacji Karate Kyokushin oraz członkowie zarządu Kyokushin World Federation - prezydent shihan Antono Pinero, sekretarz generalny shihan Andrzej Drewniak i skarbnik shihan Lars Hogquist nieśli trumnę zmarłego do miejsca wiecznego spoczynku. Mowy pożegnalne wygłosiło 10 osób w tym shihan Pinero. Zgromadzeni pożegnali mistrza jedną z jego ukochanych technik seiken chudan tsuki.

Spoczywaj w pokoju shihan. OSU!

film

 

 

18.02.2020  ODEZWA ZARZĄDU KWF Z POWODU ŚMIERCI SHIHAN LOEK HOLLANDER.  
09.01.2020  4. MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN W KWU, KAZACHSTAN, 7-8.12.2019  
29.12.2018  NOWOROCZNY TRENING W RAMACH 2 DNIOWEGO SEMINARIUM Z SHIHAN ALEKSANDER PICHKUNOV 11 - 12 STYCZNIA 2020  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2020 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai