· sobota, 27 sierpień 2016 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


KARATE WYSTĄPI NA LETNIEJ OLIMPIADZIE W 2020 ROKU  
4 sierpnia 2016

Agencje prasowe potwierdziły uchwałę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o przyjęciu karate jako trzydziestej dyscypliny olimpijskiej do występów na Letniej Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Polski Związek Karate przesłał gratulacje Prezydentowi WKF Antonio Espinos podpisane przez Prezesa Macieja Sokołowskiego oraz Wiceprezesów Wacława Antoniaka i Andrzeja Drewniaka, którzy podejmowali dostojnego gościa w Warszawie w 2015 roku w związku z wizytą w Polskim Komitecie Olimpijskim i Ministerstwie Sportu.

Zgodnie z nowymi przepisami IOC w 2020 roku odbędzie głosowanie MKOl w sprawie przyjęcia karate i innych dyscyplin do występów na kolejnej Letniej Olimpiadzie w 2024 roku.

43. WSCHODNIO EUROPEJSKI OBÓZ KRAKÓW 14-17 LIPCA 2016  
18 lipca 2016

14-17 lipca br na obiektach AWF Kraków odbył się 43. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 280 zawodników i trenerów w tym około 30 osób z Armenii, Czech, Estonii, Kaliningradu, Kazakhstanu, Moldawi, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzonde przez trenerów PZK Macieja Sokołowskiego i Roberta Wajgelta, natomiast wprowadzenie do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak. 15 lipca w Sali Konferencyjnej Hotelu Justyna odbyło się coroczne Zebranie POK z udziałem ponad 50 kierowników ośrodków. 16 lipca zostały przeprowadzone egzaminy na Kyu i Dan a wieczorem odbyła się Sayonara na której Konkurs kabaretowy wygrała grupa sensei Piórkowskiego. Obóz zakończyły ponad godzinne walki egzaminacyjne przeprowadzone w niedzielę rano. W wyniku egzaminu przed Międzynarodową Komisją 5 dan wywalczyli znani kierownicy ośrodków: Robert Kopciowski i Janusz Piórkowski. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali Dyplomy uczestnictwa, Kalendarze ze wspólnym zdjęciem oraz breloczki. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai prowadzona przez shihana Andrzeja Drewniaka. Zapraszamy na kolejny 44 letni obóz w lipcu 2017 roku.

GALERIA

  

  

 

OSTATNIA DROGA SHIHAN WIESŁAWA GWIZDA  
25 czerwca 2016

Z żalem zawiadamiamy, że 25 czerwca odbył się w Tarnowie pogrzeb shihan Wiesława Gwizda z udziałem ponad stu karateka w karategi oraz polskich liderów WKO, KWF, IKO i wielu sensei z całej Polski. Po mszy zebrani odprowadzili prochy z kaplicy do miejsca spoczynku i złożyli wieńce w imieniu PZK, YMCA oraz wielu organizacji i klubów Kyokushin. Następnie liderzy zostali zaproszeni przez Rodzinę Wiesława na spotkanie i poczęstunek w restauracji.

Rodzinie i najbliższym składamy serdeczne wyrazy współczucia.

KARATE NA ŚWINOUJSKIEJ PLAŻY  
20 czerwca 2016

Karatecy w białych kimonach, pochodnie, bęben taiko, konie, a wszystko to w blasku zachodzącego za horyzont słońca. Takie widoki mogli obejrzeć w sobotni wieczór na plaży spacerowicze. Zatrzymywali się i podziwiali sportowców, niektórzy robili zdjęcia.

Do Świnoujścia przyjechali na ten trening najlepsi karatecy woj. zachodniopomorskiego. Aktualni mistrzowie i medaliści Mistrzostw Świata i Europy

Karatecy, a wśród nich także ci ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin trenowali pod okiem sensei Andrzeja Klujszo i Pawła Sujki, Janusza Konieczko oraz Shihan Krzysztofa Dubiela na plaży przy świnoujskim wiatraku. Około 80 miłośników japońskiej sztuki walki ćwiczyło na piasku na najszerszej Polskiej plaży. Najmłodszy z nich miał 6 lat.

Kyokushin to pełnokontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Celem treningu karate jest rozwój duchowy ćwiczącego. Dokonuje się on poprzez wymagające ćwiczenia fizyczne - w trakcie treningu adept karate pokonuje swoją słabość, nieśmiałość i niezdecydowanie, dzięki temu może stać się lepszym człowiekiem.

Po treningu zbierano pieniądze dla chorej Marysi Waś ze Świnoujścia.

 

 

4 MEDALE POLAKÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY KWU W BELGRADZIE  
14 czerwca 2016

W dniach 11-12 czerwca 2016 r. w Belgradzie odbyły się Wagowe  Mistrzostwa Europy KWU. W turnieju wzieło udział około 170 zawodników z całej europy. Polska zdobyła cztery medale: w kategorii + 70kg Agata Kaliciak wywalczyła złoty medal, srebra przypadły Marcie Lubos w kategorii -60kg i Aleksandrze Karpuk w kategorii -70kg, brąz wywalczył Marek Wolny w kategorii -85kg. 

VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR SOLNY JUNIORÓW MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI  
5 czerwca 2016

W dniu 4 czerwca w Wieliczce odbył się VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny Juniorów, Młodzików, Kadetów i Dzieci. W turnieju wzięło udział 312 zawodników z 25 klubów.

Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Wajgelt 5 dan a technicznym sensei Bogdan Światkowski 4. dan. Turniej sędziowało 20 sędziów. Otwarcia zawodów dokonał w imieniu starosty wielickiego radny powiatu  prezes AZS Leszek Pankiewicz. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodnictwem sensei Roberta Kopciowskiego 4 Dan.

WYNIKI KUMITE   WYNIKI KATA

 

 

 

40 LECIE KYOKUSHIN W RYBNIKU  
30 maja 2016

27 maja 2016 w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyła się Jubileuszowa gala sztuk walki z okazji 40 lecia Kyokushin w Rybniku. Otwarcia dokonał Prezes Klubu Rybnik Zbigniew Paliński, który powitał zaproszonych gości oraz publiczność. Honorowymi gośćmi byli Prezydent Miasta, Poseł RP oraz Wizeprezes PZK Andrzej Drewniak. Kolejno wystąpiły grupy Iaido, Ju-jitsu, Aikido i grupa Kyokushin Karate, której pokaz zakończyło wieloosobowe tameshiwari. Prezydent Miasta wręczył pamiątkowe statuetki głównym sponsorom gali a Wiceprezes PZK wręczył statuetki zaproszonym gościom jak Prezes OZK Edward Urbanczyk, Prezes YMCA Adam Goncerz, twórca Hali Bushido Lech Gęborski, sensei: Ryszard Byczek, Jerzy Nikołajuk, Grzegorz Wachowski, Maciej Marszałek, Arkadiusz Mikułka, Juliusz Wachowski, Zbigniew Kaszycki, Dariusz Kudyk, Seweryn Kozieł i inni oraz zasłużonym działaczom, trenerom i zawodnikom Klubu Kyokushin w Rybniku. Część oficjalną zakończył koncert bębnowy. Następnie wszyscy obecni byli zaproszeni do wykonania wspólnego zdjęcia na schodach teatru. Jubileusz zakończyła uroczysta Sayonara w restauracji Zakątek pod teatrem gdzie przygotowano także wielki tort Kyokushin. Organizatorem Jubileuszu był Klub Kyokushin Rybnik kierowany przez sensei Zbigniewa Palińskiego. Dla potrzeb TV i prasy została wykonana profesjonalna dokumentacja.    

GALERIA

16.05.2016  VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY “ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” – LIMANOWA 2016  
16.05.2016  III AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE KRAKÓW 2016  
03.05.2016  II GALA SZTUK WALKI EAST SIDE FIGHT  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2016 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai