· niedziela, 18 luty 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


31.MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN ŚWINOUJŚCIE 2017  
15 października 2017

W dniach   13-14 października 2017 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Ahlbec, Niemcy obok Świnoujścia odbyły się 31. Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 412 zawodników z 24 krajów, walczących w 37 kategoriach wagowych kumite i kata: seniorów, juniorów, juniorów młodszych i młodzików. Po mini koncercie Orkiestry Marynarki Wojennej RP otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz, Burmistrz Ahlbec Lars Petersen i Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu KWF Shihan Hristo Traikov (Bułgaria), Shihan Leslaw Samitowski (USA), Shihan Lars Hogquist (Norwegia), Shihan Andrzej Drewniak (Polska) Sensei Mauricio Alvarada (Costa Rica) i Shihan Noriyuki Tanaka (Japonia), który uderzeniami w bojowy bęben Taiko otworzył mistrzostwa.

Prezydent Antonio Pinero wręczył atystyczne puchary Prezydentowi Świnoujścia, Burmistrzowi Ahlbec, członkom Zarządu KWF, Shihan Włodzimierzowi Rojowi, Shihan Robertowi Wajgelt, Sensei Andrzejowi Kłujszo oraz innym osobom zasłużonym w przygotowaniu tych ME oraz promującym Kyokushin w Kraju i Europie. W związku z 35 leciem Świnoujskiego Ośrodka Kyokushin, jego założyciel i animator 12 międzynarodowych turniejów i 3 mistrzostw Polski - Sensei Paweł Sujka został wyróżniony artystyczną paterą przez Prezesa Polskiej Federacji Kyokushin Andrzeja Drewniaka oraz mieczem samurajskim przez Prezesa Okręgowego Związku Karate Andrzeja Kłujszo.

Mistrzostwa odbywały się pod Patronatem MSiT, Marszałka Woj. Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza Ambasady Japonii oraz Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza. Sędzią głównym był Shihan Antonio Pinero. Należy podkreślić wyjątkowo dobre przygotowanie imprezy poprzez: jednoczący wszystkich poranny trening na plaży w asyście Klubu jeździeckiego i dźwiękach bębna Taiko, pełny wystrój Hali połączony z profesjonalnym sterowaniem światłem i dźwiękiem zgodnie z czasowym harmonogramem, obsługa komputerowa przebiegu imprezy i szybki wydruk wyników poszczególnych kategorii, artystyczne puchary i medale dla zawodników, zakwaterowanie i pełne wyżywienie w 5-cio gwiazdkowym nowym hotelu Radisson Blu, przeprowadzenie Walnego Zebrania KWF w czasie wieczornego rejsu wynajętym statkiem Schatobrian, 3 stacje telewizyjne i 2 radiowe realizujace sprawozdania, Sayonara z dyskoteką wraz z pokazem ogni sztucznych, sprawozdanie z ME w Teleexpresie oraz 30 minutowy program w TVP1.

Wśród wielu sponsorów i Władz Miasta wspierąjcych imprezę należy wyróżnić Platynowego Sponsora hotel Radisson Blu Świnoujście. Bezpośrednim organizatorem mistrzostw była Świnoujska Akademia Kyokushin, której prezesem jest Sensei Marek Antoniuk.

32. ME Kyokushin odbędą się 25-26 maja 2018 w Bukareszcie, Rumunia a kolejne MŚ Kyokushin KWF 2-3 listopada 2018 w Astana, Kazakhstan. 

WYNIKI

  

   

MISTRZOSTWA POLSKI OPEN SENIORÓW ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH LUBLIN 2017  
22 października 2017

18. Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin oraz Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (14-15 lat), odbyły się w Lublinie dnia 21.10.2017 z udziałem 246 zawodników z 36 klubów. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym był sensei Edward Urbańczyk.

Organizatorem był Lubelski Klub Kyokushin kierowany przez shihan Jacka Czerniec.

Wyniki Senior                      Wyniki Junior

ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ COS ZAKOPANE 2017  
26 września 2017

21 - 24 września 2017 odbyło się zgrupowanie Kadry Narodowej w COS Zakopane z udziałem 39 zawodników przygotowujących się do 31. Mistrzostw Europy w Świnoujściu. Zgodnie z programem treningi odbywały się 4 razy dziennie. Prowadzącymi byli: trener klasy mistrzowskiej Andrzej Drewniak, trener klasy 1 Robert Wajgelt oraz dr hab. med.  Krzysztof Mawlichanów, który przeprowadził 3 wykłady dotyczące zapobiegania kontuzjom, leczenia kontuzji, sportowej diety, zdrowego stylu życia i kontroli antydopingowej.  Gośćmi zgrupowania byli sensei Włodzimierz Weselski i sensei Arkadiusz Sukiennik. Program zgrupowania został wykonany w całości.

Sensacją zgrupowania był pobyt w COS najsłynniejszego polskiego mistrza boksu zawodowego Andrzeja Gołoty, który wraz z mistrzem bokserskim Marcinem Najmanem przygotowuje się do Gali Bokserskiej. W związku z tym, że shihan A. Drewniak zapoznał się już przed laty z mistrzem A. Gołotą, była to okazja do kilku spotkań w COS. Obaj mistrzowie boksu byli obecni na jednym treningu naszej Kadry Narodowej. 

Galeria

MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA 2017  
16 sierpnia 2017

9 wsześnia 2017 odbył się 20. Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza z udziałem około 200 zawodników reprentujących blisko 40 ośrodków z Rosji, Czech, Niemiec i Polski. Oficjlnego otwarcia tunieju dokonali Minister RP i Poseł na Sejm Grzegorz Schreibert, Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Wiceprezydent PZK Andrzej Drewniak, Wiceprezydent Miasta Rafał Matysiak, Przew. Rady Miasta Mirosław Antonii Owczarek, Komendant Straży Miejskiej Marek Pacyna, i Dyr. II LO Urszula Świniarska. Zawodnicy walczyli w przepisach KWF i WKF. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Shihan Robert Kopciowski. Sędzią WKF był Grzegorz Powrożnik. Oganizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.

WYNIKI

JUBILEUSZ SHIHAN ANDRZEJA DREWNIAKA  
21 sierpnia 2017

20 sierpnia 2017 z inicjatywy kierowników ośrodków Kyokushin celebrowane były jubileuszowe urodziny Shihan Andrzeja Drewniaka w najsłynniejszej Królewskiej Restauracji Wierzynek w Rynku Głównym w Krakowie.

34 kierowników ośrodków: Robert Kopciowski, Andrzej Krawontka, Zdzisław Niedźwiedź, Janusz Piórkowski, Witold Stolarczyk, Henryk Orzechowski, Robert Wajgelt, Beata Wajgelt,  Arkadiusz Sukiennik, Andrzej Kłyszo, Ryszard Szubert, Waldemar Leśniewski , Mirosław Guzik, Eliasz Madej, Tomasz Bachowski , Bolanowski Bogusław, Rudawski Sławomir, Krzysztof Mawlichanów, Michał Werner, Cezary Banasik, Jarosław Preis, Piotr Janczak, Stanisław Samsel, Arkadiusz Mikułka, Jerzy Dudziak, Piotr Mazur, Andrzej Czarnecki, Artur Sroka, Jarosław Fruba, Ryszard Semik, Robert Hornik,  Maciej Wójcicki, Jarosław Długołęcki , Dariusz Kudyk,  tworząc szpaler i wykonując seiken chudan tsuki z Kiai całkowicie zaskoczyło Shihan Andrzeja Drewniaka swoją obecnością. Następnie w Sali Rycerskiej odśpiewano 100 lat, wzniesiono toast za zdrowie oraz wręczono Shihan bukiet z 70 białych i czerwonych róż ułożonych w kształcie Kanku, obraz olejny przedstawiający Shihan oraz specjalny ministerialny fotel jakoby służący do przemyśleń i podejmowania wzniosłych projektów. Shihan Zdzisław Niedźwiedź odczytał swój poemat żartobliwie nawiązujący do 50 lat pracy jubilata dla Polskiego Kyokushin a następnie podano słynną staropolską zupę z raków, po czym kolejno 7 Shihan przemawiało nie szczędząc dowcipnych opisów sytuacji sprzed lat. Shihan zabierając głos między innym podkreślił, że Polskie Kyokushin pod wieloma względami  jest wyjątkowe na świecie, tak jak organizacja tego Jubileuszu, identycznie w 1993roku  japońscy kierownicy ośrodków zorganizowali 70 jubileuszowe urodziny dla Sosai Mas. Oyama. Po daniach głównych kilku sensei ubarwiło swoje wystąpienia opisami różnych śmiesznych sytuacji, które zdarzyły się na przestrzeni lat.

W kolejnych wystąpieniach Shihan przypomniał o zbliżających się ME KWF w Polsce i w Rumunii w maju 2018 roku oraz o organizacji 2. MŚ KWF w Astana, Kazachstan w październiku 2018 roku. Dodatkowo wskazał, że Europejskie i Światowe Kyokushin czekają kolejne wyzwania wynikające z dynamicznie zmieniającej się sytuacji w świecie - Polskie Kyokushin i Shotokan będą musiały elastycznie dostosować się do zaistniałych zmian a Kyokushin jest zobligowany uczestniczyć w głównych imprezach WKF.

Spotkanie zakończyły toasty za przyjaźń, jedność i zbiorową mądrość oraz wspólne zdjęcie. Shihan z całego serca podziękował za przybycie kierownikom ośrodków a szczególnie głównym animatorom Jubileuszu jakimi okazali się Sensei Arkadiusz Sukiennik i Shihan Robert Wajgelt, których wsparli kierownicy ośrodków uczestniczący w jubileuszowym spotkaniu.   

GALERIA

 

44. WSCHODNIO EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 20-23.07.2017  
23 lipca 2017

W dniach 20-23 lipca br. na obiektach AWF w Krakowie Al. Jana Pawła II 82 odbył się 44. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 316 uczestników w tym z Rosji, Niemiec, Ukrainy, Norwegii, Białorusi, Węgier, Irlandii i Czech. Treningi  prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzone przez trenerów Andrzeja Drewniaka, Macieja Sokołowskiego, Roberta Wajgelta oraz lekarza i trenera Krzysztofa Mawlichanów, natomiast treningi wprowadzające do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak wraz z dwoma asystentami. W piątek odbyło się coroczne zebranie Polskiej Organizacji Kyokushinkai z udziałem 46 kierowników ośrodków oraz zaproszonych gości jak Prezydent A. Pinero, Prezes PZK M. Sokolowski i Wiceprezes W. Antoniak. W sobotę po południu odbył się egzamin na Kyu/Dan i Sayonara. W tym roku w konkursie kabaretowym zwyciężyła grupa shihan Janusza Piórkowskiego. W niedzielę obóz zakończyły walki oraz sesja fotograficzna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Kalendarze, Dyplomy uczestnictwa i breloczki. Organizatorem Obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai.

GALERIA

  

  

 

MIĘDZYNARODOWY OBÓZ KWU KAMCHIYA, BULGARIA 2017  
11 lipca 2017

2 - 9 lipca 2017 odbył się największy na świecie Międzynarodowy letni obóz Kyokushin w ramach Kyokushin World Union  z udziałem blisko 1000 uczestników z IFK, Kan, KWF i AKR. Uczestnicy  zakwaterowani byli w 6 hotelach i ćwiczyli na obiektach Centrum Sportu Kamchiya. Otwarcia obozu dokonali: Minister Sportu Bułgarii Krasen Kralev, shihan Andrzej Drewnik, shihan Dawid Pickthall oraz shihan Ivo Kamenov (główny organizator). Program zawierał dwa obowiązkowe treningi dziennie o godz 8.00 rano i o godz.18.00. z podziałem na grupy: czarne pasy, brązowe i zielone pasy, żółte i niebieskie, dzieci oraz osobna grupa zawodnicy. Opcjonalny był trening szermierki mieczem Iaido. Treningi czarnych i brązowych pasów prowadzili codziennie shihan A. Drewniak (KWF) i shihan D. Pickthall (IFK). Treningi grupy sportowej i innych prowadzili medaliści mistrzostw Świata: Zahari Damyanov (Kan) i Sergey Plekhanov (KWF) oraz inni bułgarscy mistrzowie jak shihan Asen Asenov, shihan Marin Mitev, sensei Nikolay Rachev i senpai Petar Martinov.

Shihan Royama przyjechał na koniec obozu aby wziąć udział w Międzynarodowym turnieju młodzieży, egzaminach na kyu/dan oraz pożegnalnej sesji fotograficznej.

Natomiast shihan Ramil Gabbasov prowadził codzienne szkolenie 160 międzynarodowych sędziów KWU wśród których byli shihan Robert Kopciowski, sensei Jarosław Preis oraz sensei Daniel Gorczyca.

5 lipca odbył się Profesjonalny Turniej „Grand Prix Bulgaria". Otwarcia dokonał Prezes WFKO Aleksander Tanyushkin z Moskwy. Sędzią głównym był shihan Andrey Bura. Zawodnicy byli oceniani walcząc 5 rund po 2 minuty z minutowym odpoczynkiem. Pierwszy pojedynek wygrał Aleksander Drozd (Rosja) pokonując Andrey Andreev (Bulgaria). Drugi pojedynek wygrał Nikolay Yorgov (Bulgaria) pokonując Naoki Morita (Japonia). Organizatorem turnieju była Bułgarska Federacja Kyokushin, której liderem jest shihan I. Kamenov.

7 lipca odbył się Międzynarodowy turniej młodzieży KWU „Varna Cup" z udziałem około 130 zawodników z 16 krajów. Sędzią głównym był shihan R. Gabbasov. Otwarcia turnieju w imieniu KWU dokonał shihan A.Drewniak. Nagrody wręczali shihan H. Royama, shihan A. Drewniak, shihan M. Mitev i sensei N.Rachev. Organizatorem pucharu była Bułgarska Federacja Kyokushin , kierowana przez shihan  I. Kamenova.

8 lipca odbyły się egzaminy na kyu/dan, które nadzorowali shihan H. Royama i shihan A. Drewniak.

Wieczorem odbyło się oficjalne zamkniecie obozu i sesja fotograficzna, z udziałem shihan H. Royama i shihan A. Drewniak oraz wszystkich prowadzących instruktorów. Późnym wieczorem w Warnie w restauracji Rappongi odbyła się uroczysta Sayonara z udziałem około 400 pełnoletnich uczestników. 

GALERIA

  

  

09.07.2017  SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 10 DAN  
24.05.2017  WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE PZK WARSZAWA 24 CZERWCA 2017  
18.06.2017  VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KYOKUSHIN "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN" LIMANOWA 2017  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai