· poniedziałek, 22 grudzień 2014 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


41.EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN  
22 lipca 2014

 

17-20 lipca 2014 na obiektach AWF w Krakowie odbył się 41.Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem około 240 uczestników z Czech, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Mołdawi, Polski, Rosji, Ukrainy i Węgier. Prowadzącymi treningi byli Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz Reprezentant Japonii shihan Noriyuki Tanaka 6 dan. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem shihan Andrzeja Drewniaka ukierunkowanym na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. W prowadzeniu treningów pomagali shihan Andrzej Krawontka i shihan Zdzisław Niedźwiedź.

17 lipca odbyło się Spotkanie Prezydenta A.Pinero z reprezentantami krajów uczestniczącymi w obozie. Omówiono perspektywy rozwoju i współpracy z Japonią ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa w pierwszych Mistrzostwach Świata KWF w Tokio 3 listopada 2014 oraz Seminarium i egzaminach w Mitsumine 4-5 listopada.

18 lipca odbyło się Zebranie 45 obecnych na obozie kierowników ośrodków z Prezydentem A.Pinero na którym omówiono aktualną sytuację w KWF w aspekcie dalszego dynamicznego rozwoju w Europie i na Świecie oraz poszerzania współpracy z innymi organizacjami. Szczególny nacisk został położony na pomoc polskich klubów w delegowaniu 15 - 20 najbardziej utytułowanych zawodników na MŚ oraz 30 - 35 osób na Seminarium w Mitsumine. Prezes PZK sensei Maciej Sokołowski zobowiązał się do koordynacji zakupu biletów lotniczych.

19 lipca odbył się 4 godzinny egzamin na Kyu i Dan a póżnym wieczorem zwyczajowa Sayonara połączona z konkursem kabaretowym. Pierwszą nagrodą otrzymała z rąk shihana Pinero ekipa składajaca się z grup obozowych 7,8,9. Ekipa krakowska koordynowana przez  sensei Michała Wernera zorganizowała występ mistrzyni Europy w tańcu na przyrządach a dyskotekową muzykę zapewnił didżej - karateka z Katowic.

20 lipca odbyło się 90 minutowe kumite oraz sesja fotograficzna po której zostały wręczone certyfikaty na Kyu i Dan. W wyniku zdania egzaminu 5 dan i tytuł shihan zdobyli: Henryk Orzechowski, Sergey Soldatov (Rosja), Krzysztof Dubiel, Anatoliy Fazliev (Rosja) i Robert Kern (Węgry). Na 4 dan zdali: Eliasz Madej, Mirosław Guzik, Radik Bilalutdinov (Rosja) i Andrzej Kłujszo. Na 3 dan: Radosław Ambroziak, Dorota Kasińska, Zbigniew Paliński, Arkadiusz Sukiennik, Cezary Banasiak i Paweł Sujka. Dzięki udziałowi upoważnionych przedstawicieli egzaminy w Krakowie posiadają akceptację Światowej Federacji Kyokushin oraz PZK. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, artystyczny breloczek wykonany przez mataloplastyka Zbigniewa Kaszyckiego oraz 2 plakaty-kalendarze ze wspólnym zdjęciem.

Organizatorem obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai. Zapraszamy do udziału w 42.Europejskim Letnim Obozie w dniach 16-19 lipca 2015.

GALERIA


Shihan Pinero

 


Shihan Tanaka


Kumite

Sayonara

Wręczenie certfikatów

Zdjęcia pamiątkowe

POLUB POLSKĄ ORGANIZACJĘ KYOKUSHINKAI NA FACEBOOKU!  
4 sierpnia 2014

 

 

LETNI OBÓZ KWF PAPENDAL 2014  
16 lipca 2014

W dniach 10-13 lipca w Papendal, Holandia odbył się 47 Europejski Letni Obóz KWF z udziałem około 125 uczestników z Francji, Holandii, Włoch, Polski i Turcji. Wśród zaproszonych gości byli shihan Andrzej Drewniak i shihan Bertrand Kron

Zgodnie z programem obozu codziennie odbywało się 4-5 treningów. Program nadzorowal  shihan Loek Hollander
Organizatorem była Holenderska Organizacja Kyokushin.

GALERIA

          

         Otwarcie                    Trening             Trening specjalistyczny     Egzamin    

                       

                            Kumite                    Sayonara      Wręczenie certificatów

 

 

IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI KYOKUSHIN KARATE  
8 czerwca 2014

W dniu 7 czerwca 2014 na obiektach Centrum  Sportowo Rekreacyjnego w Wieliczce, odbył się IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI  K Y O K U S H I N   K A R A T E. W turnieju uczestniczyło 365 zawodników 29 klubów z 26 miast Polski oraz jedna ekipa z Czech . Sedzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak 8 dan, sedzią technicznym sensei Bogdan Światkowski 4 dan a organizatorem Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Roberta Kopciowskiego 4 dan oraz Krzysztofa Kopciowskiego 1dan

Wyniki

 

I AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE  
2 czerwca 2014

W dniu 1 czerwca 2014 w Hali Studium WF UJ w Krakowie z udziałem 104 zawodników reprezentujących 28 uczelni, odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate. Sędzią głównym był Andrzej Drewniak. Gościem honorowym był Alosza Awdiejew, który w latach 1975-78 był pierwszym trenerem Klubu Kyokushin przy Studium WF UJ. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała Pani Wice-rektor UJ prof. dr hab. Maria-Jolanta Flis. Organizatorem było Studium WF i Sportu  UJ pod kierunkiem dr Witolda Ziary w Krakowie, a bezpośrednią osobą z ramienia PZK był sensei Artur Stecki.

Wyniki

GALERIA

SEMINARIUM KWF W OBWODZIE KALININGRADZKIM  
1 czerwca 2014

W dniach 24-25 maja 2014 odbyło się w obwodzie Kaliningradzkim (Rosja) Seminarium KWF. Na zaproszenie Rosyjskiej Federacji Kyokushin kierowanej przez sensei Sergeya Soldatova tym razem pojechał sensei Robert Wajgelt. Polska Organizacja KWF od kilku lat wspiera Rosje w budowaniu prężnej Organizacji Kyokushin. Shihan Andrzej Drewniak w miesiącu kwietniu prowadził podobne szkolenia w Rosji w pięciu miejscowościach. Sensei Wajgelt spotkał się z ponad 100 uczestników i przeprowadził trzygodzinny trening z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Trening obejmował standaryzacje kihon i kata. W ramach seminarium odbył się także dwugodzinny trening z liderami oraz instruktorami Rosyjskimi Obwodu Kaliningradzkiego. W drugim dniu odbył się trzygodzinny egzamin na kyu. Po treningu odbyło się spotkanie i ustalono dalszą współpracę między naszymi Organizacjami oraz dostosowano kalendarz imprez Organizacji Rosyjskiej z Polską. Ustalono przyjazd zawodników Rosyjskich na 41Wschodnio-Europejski Letni Obóz do Krakowa i udział w dwóch turniejach rozgrywanych w Polsce. 

GALERIA

 

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”  
1 czerwca 2014

W sobotę 17 maja 2014 roku, w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin". Tegoroczna edycja turnieju zgromadziła w limanowskiej hali rekordową liczbę 420 młodych zawodników zrzeszonych w różnych światowych organizacjach Karate Kyokushin. W konkurencjach kata i kumite rozegranych w 36 kategoriach rywalizowali zawodnicy z 32 ośrodków z  Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Rywalizację sportową na trzech matach oceniało 40 sędziów. Organizatorem był Klub ARS Kyokushinkai kierowany przez sensei Arkadiusza Sukienika.

Wyniki

 

 

10.05.2014  XXVIII MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN VOLOS 2014  
26.04.2014  MASUTATSU OYAMA – 20. ROCZNICA ŚMIERCI  
27.04.2014  II SEMINARIUM KUMITE I KATA KRAKÓW'14  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2014 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai