· niedziela, 29 maj 2016 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


KURS TRENERA I KLASY W KARATE  
16 marca 2016

W dniach 7-10 marca 2016 w Warszawie odbył się Kurs Trenera I Klasy w Karate. W kursie uczestniczyło 20 trenerów którzy z wynikiem pozytywnym zdali egzaminy przed komisją. Zajęcia prowadzili: Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wiceprezes Wacław Antoniak, sekretarz Jacek Czerniec oraz dr Jerzy Zieliński, dr Waldemar Sikorski, dr Paweł Habrat, dr Piotr Wiśnik, dr Emilia Kołodziejska (Centrum Odnowy Biologicznej Legia W-wa). Organizatorami byli Polski Związek Karate i Akademia Humanistyczno - Ekonomiczną w Łodzi.  

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO WŁOCŁAWEK 2016  
15 marca 2016

W dniu 13 marca 2016 roku we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin z udziałem 106 zawodników z 25 ośrodków, oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których startowało 39 zawodników reprezentujących 14 klubów. Sędzią Głównym był shihan Andrzej Drewniak a sedzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo. Organizatorem był Włocławski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Jana Mazurkiewicza.  

WYNIKI MMM    WYNIKI MMZ

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO DOBRE MIASTO 2016  
15 marca 2016

W dniu 12 marca 2016 roku w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin z udziałem 163 zawodników z 35 ośrodków, oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, w których startowało 90 zawodników reprezentujących 25 klubów. Sędzią Głównym był shihan Andrzej Drewniak a sedzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Organizatorem był Dobromiejski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Mirosława Litwina. 

WYNIKI MMM    WYNIKI MMW

GALERIA

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO LEŻAJSK 2016  
14 marca 2016

W dniu 2 marca 2016 roku w hali widowiskowej Zespołu Szkół Licealinych w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę 

WYNIKI MMM      WYNIKI MMP

  

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ EURASIA CUP 2016, TOKIO  
27 lutego 2016

   W dniach 25 luty - 3 marca Polska drużyna Kyokushin przebywała w Japonii i uczestniczyła w Międzynarodowym Turnieju Euroasia Cup 2016 w Tokio-Chiba w którym wzięło udział 875 zawodników. W zawodach wystąpiło 7 zawodników z Polski w tym dwukrotny zwycięzca Oyama Cup w Tokio Michał Werner, medalista ME Marcin Kułakowski, złota medalistka ME Zuzanna Duch, dwukrotna srebrna medalistka ME Ida Wajgelt, srebrny medalista Oyama Cup Arkadiusz Sukiennik oraz Jarosław Preis i Jakub Pawlak. Liderem drużyny jest shihan Andrzej Drewniak, trenerem shihan Robert Wajgelt a tłumaczem sensei Andrzej Zacharski.

   28 lutego otwarcia turnieju rozgrywanego w Metropolitalnej Hali Port Arena dokonali Reprezentant Japonii KWF shihan Noriyuki Tanaka oraz Sekretarz Generalny KWF shihan Andrzej Drewniak, który wystąpił z przemówieniem w imieniu Światowej Federacji Kyokushin. Gośćmi honorowymi byli: Reprezentant Chin shihan R. Hamai, Reprezentant Rosji sensei Sergey Suvorow, Reprezentant Australii sensei Daniel Trifu oraz Reprezentanci: Izraela, Pakistanu, Estonii, Niemiec i Nowej Zelandii.

W kategorii masters + 75 kg brązowy medal dla Polski wywalczyl Arkadiusz Sukiennik.

Organizatorem turnieju była Japońska Federacja KWF kierowana przez Reprezentanta Japonii shihan N. Tanaka.

29 lutego w Polskiej Ambasadzie w Tokio odbyło się spotkanie Polskiej drużyny z Ambasadorem RP Cyrylem Kozaczewskim. Spotkania Polskiej drużyny w Ambasadzie mają już ponad 30 letnią tradycję.

 

GALERIA

   

   

Autorami zdjęć są: Andrzej Zacharski i Robert Wajgelt

 

ZAWIESZENIE WROCŁAWSKIEGO KLUBU IM.MASUTATSU OYAMA  
19 lutego 2016

4.02.2016 jednogłośną decyzją Zarządu PZK został zawieszony w prawach członkowskich Wrocławski Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu Oyama kierowany przez instruktora J. Lamota, za organizację 17.01.2016 we Wrocławiu konkurencyjnych Mistrzostw Polski Kyokushin oraz opuszczenie Hotelu 12.12.2015 bez zapłaty za zawodników na szkodę organizatora PP w Gdańsku. Pismo anulujące nieuprawnione MP i wyniki zostało rozesłane do 16 Urzędów Wojewódzkich.

Uchwała Zarządu PZK w załączeniu:

ZAŁĄCZNIK

 

SEMINARIUM Z SHIHAN KENJI YAMAKI W KRAKOWIE  
24 stycznia 2016

23-24 stycznia 2016 odbyło się w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie Seminarium z Mistrzem Świata Kenji Yamaki z udziałem 120 kierowników ośrodków, instruktorów i utytyłowanych zawodników posiadajacych minimum brazowy pas. Uczestniczyli w nim także instruktorzy z Anglii, Czech, Irlandii i Niemiec.

23 stycznia o godz. 9.00 shihan Yamaki został przyjęty przez Marszałka Małopolski Wojciecha Kozaka oraz Przewodniczącą Sejmiku Małopolskiego Urszulę Nowogórska. Spotkanie trwało 45 minut.  Pierwszy poranny trening poświęcony był wprowadzeniu oraz analizie pracy ciała przy wykonywaniu technik ręcznych i nożnych. Drugi trening ukierunkowany był na pracę na tarczy i worku także w parach. Trzeci trening dotyczył kombinacji do walki oraz wariantów kumite. Po nim odbył się 60 minutowy wywiad z shihan Yamaki dla uczestników oraz TV, które zakończyła Sayonara. 

W drugim dniu rano shihan Yamaki poprowadził autorski trening technik ręcznych na strefę jodan oraz kombinacje do walki w parterze.  Drugi trening był dynamicznym rozwinięciem treningu na przyborach także w parach. Tematem trzeciego treningu były kombinacje do walki oraz kumite a po nich odbyła jest sesja fotograficzna. Na zakończenie shihan Andrzej Drewniak wręczył mistrzowi pamiątkowe upominki. Tłumaczem był sensei Andrzej Zacharski, który przyjechał z Japonii.

Organizatorami byli: Polska Organizacja Kyokushinkai, ARS Klub Kyokushinkai Limanowa i YMCA Kraków. Bezpośrednim organizatorem był sensei Arkadiusz Sukiennik. Fotograficzną dokumentację wykonał shihan Robert Wajgelt.

Shihan Yamaki zainteresowany jest dalszą współpracą z KWF. Kolejne Seminarium poprowadzi 18.06.2016 w Saragosie, organizatorem będzie Hiszpańska KWF.

Seminar with shihan Kenji Yamaki 

GALLERY

 

   

 

28.12.2015  ZAŚWIADCZENIE PREZYDENTA WKF ANTONIO ESPINOSA DOTYCZĄCE PZK  
13.12.2015  XXXII PUCHAR POLSKI SENIORÓW I XII PP JUNIORÓW I MŁODZIKÓW GDANSK 2015  
06.12.2015  SEMINARIUM KWF EREWAŃ, ARMENIA 2015  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2016 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai