· wtorek, 29 lipiec 2014 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


SEMINARIUM KWF W TAMBOV  
23 kwietnia 2014

19-20 kwietnia odbyło się w Tambov Seminarium KWF z udziałem ponad 120 ćwiczących. Treningi poświęcone technice, kata i samoobronie prowadził shihan Andrzej Drewniak. Odbyło się także spotkanie z liderami i instruktorami dotyczące perspektyw rozwoju współpracy szkoleniowej i organizacyjnej w ramach Europejskiej Federacji Kyokushin. Na zakończenie seminarium odbył się egzamin na Kyu i Dan oraz Sayonara w rosyjskiej tzw. bani. Organizatorem seminarium była Rosyjska Federacja Kyokushin kierowana przez sensei Sergeya Soldatova oraz lidera klubu "Sakura" sensei Sergeya Bondarenko. W treningach i spotkaniach uczestniczyła delegacja z Rostowa nad Donem kierowana przez sensei Anatoliya Fazilova.

SEMINARIUM KWF W CZELABINSKU  
23 kwietnia 2014

W dniach 17-18 kwietnia 2014 roku odbyło się w Czelabinsku Seminarium KWF z udziałem 130 uczestników. Treningi technik, kata i samoobrony prowadził shihan Andrzej Drewniak. Dodatkowym punktem programu było spotkanie z liderami oraz instruktorami poświęcone kontynuacji kilkuletniej współpracy z tym Regionem. Seminarium zakończył egzamin na Kyu i Dan oraz Sayonara. Lokalna prasa i TV pozytywnie oceniły efekty dotychczasowej współpracy w tym kilku imprez szkoleniowych i mistrzowskich. Organizatorem seminarium była Rosyjska Federacja Kyokushin kierowana przez sensei S. Soldatova oraz liderów klubu sensei Ruslana Hismatulina i sensei Juriya Aleszina.

SEMINARIUM KWF W JEKATERINBURGU  
23 kwietnia 2014

W dniach 16-17 kwietnia 2014 roku odbyło się w Jekaterinburgu na Uralu Seminarium KWF. Treningi technik, kata i kombinacji do walki prowadził shihan Andrzej Drewniak. W ramach seminarium odbyło się spotkanie z liderami i instruktorami dotyczące zacieśnienia współpracy z EKF. Ostatni trening poświęcony został egzamionom na Kyu i Dan. Dziennikarze TV i prasy byli zainteresowani perspektywą rozszerzenia wspópracy szkoleniowo-sportowej z całym Regionem. Organizatorem seminarium była Rosyjska Federacja Kyokushin kierowana przez sensei Sergeya Soldatova oraz lider klubu "Istina" sensei Anatoliy Boczarov.

SEMINARIUM KWF W KRASNOYARSKU  
23 kwietnia 2014

W dniach 14-16 kwietnia 2014 roku odbyło się w Krasnoyarsku na dalekim wschodzie Rosji Seminarium KWF oraz Młodzieżowa Mistrzostwa Regionu, gdzie shihan Andrzej Drewniak pełnił funkcję sędziego głównego. Treningi technik, kata i walki prowadził shihan A. Drewniak. W ramach seminarium odbyło się spotkanie z lokalnymi liderami i instruktorami poświęcone rozwojowi współpracy w ramach Europejskiej Federacji Kyokushin. Na zakończenie seminarium odbył się egzamin na Kyu i Dan oraz Sayonara. Lokalna TV oraz prasa przeprowadziły wywiady z sekretarzem KWF A. Drewniakiem oraz lokalnymi liderami na temat perspektyw współpracy szkoleniowo-organizacyjnej z Europą. Organizatorem seminarium była Rosyjska Federacja Kyokushin prowadzona przez sensei Sergeya Soldatova oraz lider klubu sensei Rinat Bilalutdinov.

SEMINARIUM KWF W KALININGRADZIE  
23 kwietnia 2014

13 kwietnia 2014 odbyło się w Kalinningardzie (Rosja) Seminarium KWF. Trzygodzinny trening obejmujace technikę i kata prowadził shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem była Rosyjska Federacja Kyokushin kierowana przez sensei Sergeya Soldatova a bezpośrednio trener klubu Dmitriy Kovalenko. Po zakończeniu seminarium shihan A.Drewniak i sensei S.Soldatov odlecieli nocnym lotem poprzez Moskwę do Krasnoyarska. 

41. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KATOWICE 2014  
7 kwietnia 2014

 

Dnia 6 kwietnia 2014 roku w Katowicach odbyły się 41. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Sędzią głównym  mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 54 klubów. Organizatorem był Klub TKKF Czarni Katowice kierowany przez sensei Dariusza Łyczko.

WYNIKI

 

EXPOSE PREZESA PZK MACIEJA SOKOŁOWSKIEGO  
7 kwietnia 2014

Na wstępie, w imieniu swoim oraz nowego Zarządu, chciałbym podziękować wszystkim 270 Delegatom, którzy przybyli na X Walny Zjazd PZK w Warszawie 29 marca 2014 r., aby dokonać podsumowania ubiegłej kadencji oraz dokonać wyboru nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. 
Dziękuję także za zaufanie, jakim zostałem obdarzony przez zdecydowaną większość Delegatów, którzy powołali mnie na prezesa Zarządu. Postaram się nie zawieść pokładanych we mnie nadziei.
Chciałbym także podziękować dotychczasowemu Prezesowi Zarządu, Wacławowi Antoniakowi za Jego 31-letnią prezesurę i podporządkowanie prywatnego życia idei budowy wielkiego związku karate. Liczba 320 klubów zrzeszonych w PZK, około 1800 instruktorów i trenerów wyszkolonych w ramach Związku oraz ponad 300 medali zdobytych na ME i MŚ to potencjał, który został mi przekazany.
Jako sekretarz generalny PZK, przez ostatnią kadencję głównie walczyłem o organizacyjno-ekonomiczne przetrwanie PZK i utrzymanie startów na ME i MŚ w systemach WKF, Shotokan i Kyokushin. Także udało się odbudować właściwą pozycję PZK w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a od nowego roku wróciliśmy do bezpośredniego finansowania przez MSiT. Nasze ratalne zobowiązania do MS oraz innych kontrahentów są na bieżąco realizowane z naszych przychodów i potrwa to jeszcze dwa lata. 
Moim generalnym zadaniem w nowej kadencji będzie kontynuacja wszystkich programów wyjazdów, szkoleń, imprez sportowych oraz poszerzanie współpracy z najlepszymi trenerami i sędziami w Polsce i za granicą. 
Natomiast głównym zadaniem będzie wspieranie i rozwijanie kierunku WKF. Proporcje finansowego wsparcia KWF/Shotokan zostaną utrzymane na niezmiennym poziomie od trzydziestu lat, to znaczy 2/3 dofinansowania. Systemy Shotokan i Kyokushin zrzeszające około 85% klubów PZK, które, jako jedyne dają nam medale, także nie zostaną zaniedbane. 
Prestiżowym wyzwaniem dla Zarządu PZK i naszych trenerów będzie przygotowanie Reprezentacji Polski do udziału w Europejskiej Olimpiadzie oraz World Games w 2017 roku.
Także Istotnym zadaniem będzie dla nas powrót do corocznego kalendarza imprez AZS, w formie Akademickich Mistrzostw Polski Karate. Uważam, że decydującym faktorem liczebnym i jakościowym będzie spowodowanie włączenia się zdecydowanie większej liczby klubów Kyokushin i Shotokan do udziału w sporcie akademickim i imprezach mistrzowskich w systemie WKF. 
Jest oczywistym, że nasze ambitne plany będą limitowane poziomem dofinansowania. Nie jest tajemnicą, że wskutek wewnętrznych konfliktów w latach 2004-2010, w tym nagrania oszczerczego programu „Misja Specjalna”, nasze dofinansowanie z MS spadło z 1 200 tys. zł do 500 tys. zł – obecnie. 
Reasumując, zapraszam wszystkie Kluby, wszystkich Trenerów oraz Sędziów i Organizatorów do pełnej współpracy w ramach naszego dużego Polskiego Związku Karate. 

Razem damy radę. 
Z poważaniem.
Osu.

Prezes Polskiego Związku Karate 
Maciej Sokołowski

30.03.2014  X WALNY ZJAZD PZK WARSZAWA 2014  
08.04.2014  KURS INSTRUKTORÓW -LUBLIN 2014  
23.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO DZIERŻONIÓW 2014  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2014 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai