· czwartek, 18 styczeń 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SOSNOWIEC 03.06.2017  
7 maja 2017

3 czerwca 2017 odbyły się w Hali Widowiskowej MOSiR w Sosnowcu 44. Mistrzostwa Polski Kyokushin z udzialem 102 zawodnikow z 47 ośrodkow Kyokushin. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Przemawiali także Prezes PZK Maciej Sokołowski oraz Wice Przezes Andrzej Drewniak, który zaapelował do uczestników aby zapamiętali te magiczne 44 mistrzostwa jako święto sztuki walki i przyjaźni w sytuacji nie korzystnych zmian w światowym karate. Sędzią głównym był shihan A. Drewniak a sędzią technicznym shihan J. Czerniec. Organizator zapewnil bogaty wystrój sali, transmisję internetową połączoną z tele-bimem, pokaz karate, konkurs tameshiwari oraz symboloczne prezenty dla wszystkich zawodnikow.

W piątek po Zebraniu kierowników ośrodków na którym poruszono także powstałą bulwersująca sytuację w karate na calym świecie, odbyła się w hotelu organizacyjnym zwyczajowa Sayonara uatrakcyjniona kabaretowymi występami wolkalno-tanecznymi. Organizatorem mistrzostw był Sosnowiecki Klub Karate kierowany przez shihan Eugeniusza Dadziboga.

Wyniki

  

  

 

JUBILEUSZOWY TURNIEJ 40 LECIA NOWOSĄDECKIEGO KLUBU KYOKUSHIN  
28 maja 2017

27 maja 2017 odbył się z okazji 40 lecia Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin Jubileuszowy Turniej z udziałem około 100 zawodników walczących w młodzieżowych kategoriach kumite i kata. Wzorem WKF odbyły się także kategorie kata indywidualne i drużynowe, sędziowane chorągiewkami. Otwarcia turnieju dokonał Prezydenta Miasta Nowy Sącz Ryszard Nowak, który nagrodził shihan Andrzeja Krawontkę pucharem za 40 lat pracy. Także Wiceprezes PZK shihan Andrzej Drewniak podziękował za niemal pół wieku propagowania Kyokushin w Polsce Południowej i wręczył pamiątkowy puchar w imieniu PZK. Po turnieju odbyła mini Sayonara. Na zdjęciu jubileuszowy tort.

30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ - 16 MAJA 1987  
16 maja 2017

16 maja 1987 roku odbyły się pierwsze w krajach socjalistycznych Mistrzostwa Europy Kyokushin w Katowickim Spodku z udziałem około 10.000 widzów. Do dzisiaj tysiące osób pamięta bezpośrednią transmisję (live) zaraz po Dzienniku TVP-1 walki finałowej w kat. – 70 kg pomiędzy reprezentantem Polski Włodzimierzem Rojem a reprezentantem Węgier Jozefem Borza zakończoną odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego na stojąco.

To był wielki sukces Polskiego Kyokushin na arenie międzynarodowej zarówno od strony organizacyjnej oraz sportowej. Jednocześnie została złamana psychologiczna bariera limitująca możliwość sukcesów polskich zawodników w walce z reprezentantami ówczesnych potęg jak Holandia, Anglia, Węgry czy Hiszpania.

Katowickie zwycięstwo otworzyło drogę do kolejnych zwycięstw Polaków na Mistrzostwach Świata w Tokio, Osace i Nowym Yorku a trenerski tandem A. Drewniak & W. Rój we współpracy z wieloma klubowymi trenerami przez ponad dekadę zapewnił drużynową dominację Polski w Europie.

Może ktoś ma jeszcze skany zdjęć ze Spodka, chętnie zamieścimy.

 

OTWARTY TURNIEJ O PUCHAR SOLNY WIELICZKA 13 MAJA 2017  
26 kwietnia 2017

13 maja 2017 roku w Wieliczce w Miejskiej Hali Widowiskowej odbył się VI Otwarty Turniej o Puchar Solny juniorów, młodzików, kadetów i dzieci z udziałem ponad 300 zawodnikow z ponad 30 ośrodków Kyokushin. Najmłodsi konkurowali w konkurencjach 5 technik i kata a starsi w przepisach semi kontakt. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był sensei Bogdan Światkowski.

Otwarcaia turnieju dokonali Burmistrz Miasta i Prezes Krakowskiego AZS Lech Pankiewicz. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Kopciowskiego.

WYNIKI

   

IV AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KRAKÓW 2017  
24 kwietnia 2016

Dnia 6 maja 2017 roku odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin w Hali Studium WFiS UJ ul.Piastowska 26  w Krakowie. W Mistrzostwach uczestniczyło 104 studentów z 34 uczelni. Otwarcia dokonał Prezes Krakowskiego AZS Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Robert Kopciowski. Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin UJ we współpracy z PZK, AZS i Domem Kultury ul. Reymonta 17. Bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

WYNIKI

                     Otwarcie                      Kata                       Kumite                    Medaliści

   

WALNY ZJAZD POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO WARSZAWA' 2017  
27 kwietnia 2017

22 kwietnia 2017 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbył się Walny Zjazd PKOl z udziałem 151 delegatów z 33 olimpijskich związków sportowych i innych organizacji. Delegatami Polskiego Związku Karate byli Prezes Maciej Sokołowski i Wiceprezes Wacław Antoniak. Na Prezesa PKOl na kolejną 4 letnią kadencję został wybrany dotychczasowy Prezes Andrzej Kraśnicki a sensei Maciej Sokołowski 120 głosami został wybrany do szerokiego Zarządu PKOl.

Dnia 24 kwietnia ukonstytuował się Zarząd PKOl oraz Komisja Rewizyjna.

Zarząd Polskiego Związku Karate sklada serdeczne gratulacje Prezesowi Maciejowi Sokołowskiemu w związku z wyborem do Zarządu PKOl na kadencję 2017 - 2021.

SOSAI MASUTATSU OYAMA  
26 kwietnia 2017

26.04.2017  OTWARTE MISTRZOSTWA AZJI KWF ASTANA 2017  
17.04.2017  KURS INSTRUKTORÓW SPORTU KARATE LUBLIN 2017  
10.04.2017  MISTRZOSTWA ESTONII KWF  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai