· czwartek, 27 czerwiec 2019 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


GRATULACJE OD AMBASADY RP W TOKIO  
17 października 2008

   10 października 2008 roku, w budynku Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio, odbyła się wizyta reprezentantów Polski, którzy - 4 października br. - startowali na X Mistrzostwach Japonii w Kata. W spotkaniu uczestniczyli: Izabela Sularz - zawodniczka, Jacek Czerniec – trener i Andrzej Zacharski – przedstawiciel Polskiego Związku Karate w Tokio. Nasi reprezentanci zostali uroczyście przyjęci przez Bożenę Sochę, Pierwszą Sekretarz Ambasady RP ds. Kultury i Nauki. Pani sekretarz, w związku z zajęciem przez Izabelę Sularz 2. miejsca na turnieju w Kioto (Polka odniosła tak znaczący sukces jako pierwsza w historii zawodniczka spoza Japonii), złożyła gratulacje naszej reprezentantce i jej trenerowi.
   Spotkanie dotyczyło także spraw merytorycznych. Sensei Zacharski rozmawiał z pierwszą sekretarz na temat przyszłej współpracy Ambasady RP w Japonii z Polskim Związkiem Karate. Omawiano kalendarz imprez na przyszły rok oraz temat X Mistrzostw Europy Wszechwag w Kyokushin Karate, których zaszczyt organizacji przyznany został Polsce w ubiegłym roku. Mistrzostwa te odbędą się w listopadzie 2010 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „Torwar” w Warszawie. Poruszono także temat możliwości wejścia Karate w strukturę dyscyplin olimpijskich. Dla Japończyków jest to o tyle interesujące , że ich narodowy sport mógłby zagościć na Olimpiadzie już w 2016 roku, w którym miasto Tokio kandyduje do prawa organizacji tej największej sportowej imprezy na świecie.
   Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Zapowiada to owocny rozwój współpracy pomiędzy PZK a najważniejsza placówką dyplomatyczna RP w Japonii.
      Oboje karateka z Lublina, sensei Czerniec i jego wychowanka sensei Sularz, po mistrzostwach Japonii pozostali w Tokio na tygodniowym stażu. Uczestniczyli w trenigach w Honbu Dojo, Ebisu Dojo oraz w Dojo Shihan Yuzo Goda.

GALERIA

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM W NOWOJORSKIM DOJO - GALERIA ZDJĘĆ  
16 października 2008

   Zapraszamy do obejrzenia GALERII


SPOTKANIE Z MINISTREM SPRAW ZAGRANICZNYCH RADOSŁAWEM SIKORSKIM  
11 października 2008
   Dnia 2 października 2008 roku, w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Tokio, odbyło się spotkanie z przebywającym z oficjalną wizytą w Japonii Ministrem Spraw Zagranicznych RP Radosławem Sikorskim.
   Wśród zaproszonych na spotkanie z szefem polskiej dyplomacji, był sensei Andrzej Zacharski – przedstawiciel Polskiego Związku Karate, który od sześciu lat mieszka w Tokio.

GALERIA

 

 

 


Czytaj więcej na oficjalnej stronie Polskiego Związku Karate
POLKA DRUGA NA MISTRZOSTWACH JAPONII W KATA !  
4 października 2008

   Doskonałe wieści dotarły do nas dzisiaj z Kioto, gdzie w ten weekend odbywa się największa japońska impreza karate, pod nazwą "Festiwal Kyokushin". Bierze w niej udział rekordowa ilość 652 zawodników. W dawnej stolicy Japonii obecni są między innymi prezydent Światowej Organizacji Karate Kyokushinkaikan Kancho Shokei Matsui, jego główny doradca shihan Yuzo Goda oraz pierwszy uczeń Sosai Masutatsu Oyamy - sensei Kyosuke Machida.
  
W rozegranych w dniu dzisiejszym X Mistrzostwach Japonii w Kata reprezentantka Polski, mistrzyni Europy Izabela Sularz zajęła drugie miejsce i tym samym stała się pierwszą zagraniczną medalistką w historii tych zawodów.
   Sam udział w tych prestiżowych mistrzostwach to swego rodzaju wyróżnienie i dowód uznania ze strony organizatora - Światowej Organizacji Karate Kyokushinkaikan. Kwatera główna organizacji - Honbu, rzadko bowiem wyraża zgodę na uczestnictwo w nich zawodnikom z poza Japonii. W 10-letniej historii tych zamkniętych dla obcokrajowców zawodów dopuszczono do udziału w nich jedynie Polaków, uznanych na światowej scenie karate. Dotychczas naszym najlepszym osiągnięciem było piąte miejsce Andrzeja Zacharskiego. Sularz i Zacharski mieli okazję trenować razem podczas zgrupowań Kadry Narodowej w Zakopanem i wielokrotnie wymieniali uwagi na temat startu w Japonii.  Katowiczanin, którego kontuzja kolana wykluczyła ze startów na kilka lat, zachęcony sukcesem koleżanki z reprezentacji, zapowiada chęć ponownego udziału w tych mistrzostwach: "Mam wielką nadzieję, że przyjdzie kiedyś dzień, kiedy Polacy wyprzedzą Japończyków. Izabela na mistrzostwach Japonii, podobnie jak Emil Słaboń na kwietniowych mistrzostwach świata (6 miejsce) udowodnili, że depczemy im już po piętach, a więc to chyba tylko kwestia czasu".
   Zawodniczka z Lublina, dwa tygodnie przed startem w Kioto, zdobyła też srebrny medal podczas Mistrzostw Ameryk w Nowym Jorku. Dobra formę udało jej się przewieźć z USA do Japonii, gdzie zupełnie zaskoczyła japońskich sędziów i publiczność. "W finałowej rundzie miały tyle samo punktów co Miruyo Ito, która ostatecznie wygrała zawody. Zadecydowała o tym runda eliminacyjna, gdzie aktualna mistrzyni świata z Japonii była lepsza od Izabeli o pół punktu" - podsumował występ swojej wychowanki sensei Jacek Czerniec.
   "Byłoby rzeczą nadzwyczajną, gdyby któremuś z naszych reprezentantów udało się pokonać japońskich mistrzów świata i to jeszcze na ich własnym terenie. Wywalczenie srebrnego medalu na Mistrzostwach Japonii w tak trudnej do oceny konkurencji jaką jest Kata, uważam za ogromny sukces" - powiedział w rozmowie telefonicznej shihan Andrzej Drewniak - szef Polskiej Organizacji Kyokushin Karate.
   XI Festiwal Kyokushin potrwa do niedzieli i rozegrane zostanie podczas niego kilkanaście konkurencji, a w tym Mistrzostwa Japonii Kobiet w Kumite.

MISTRZOSTWA AMERYK KYOKUSHIN KARATE NOWY JORK 2008  
17 września 2008

   W sobotę 20 września w hali Hunter College Sportplex w Nowym Jorku, odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ameryk w Karate Kyokushin Nowy Jork 2008.
   Gościem honorowym mistrzostw był Kancho Shokei Matsui, a oficjalnego otwarcia dokonał shihan Seiji Isobe. W imprezie uczestniczyło 140 zawodników, reprezentujących kilkanaście krajów.
   Polska reprezentowana była przez największą jak dotąd, 25-osobową drużynę, w której skład wchodzili mistrzowie Europy Krzysztof Habraszka (kumite mężczyzn open), Jacek Synoradzki (kumite mężczyzn kat. senior), Izabela Sularz (kata), Aleksandra Radziewicz (kata) oraz mistrzyni świata Ewa Pawlikowska (kumite kobiet do 55kg) i wicemistrzyni świata Dobrosława Sołtysik (kumite kobiet do 65kg). Kierownikiem i trenerem reprezentacji był shihan Andrzej Drewniak. Wśród sędziów tych mistrzostw byli Polacy: shihan Lesław Samitowski z Chicago oraz sensei Jacek Czerniec z Lublina.

GALERIA

 
ceremonia otwarcia


eliminacje
kumite kobiet


eliminacje
kumite mężczyzn

 
kata i
tameshiwari


 
ćwierćfinałyfinałyrozdanie nagród


 
trening

      Polacy wywalczyli łącznie sześć medali. Pierwsze miejsce w kategorii Kumite kobiet do 55kg zajęła Ewa Pawlikowska (Nowy Targ) . Srebrne medale wywalczyli: Jacek Synoradzki (Częstochowa) - Kumite seniorów, Dobrosława Sołtysik (Tarnowskie Góry) - Kumite kobiet do 65kg , Anna Kaczyńska (Białystok) - Kumite kobiet powyżej 65kg i Izabela Sularz (Lublin) - w konkurencji Kata. Z brązowym medalem tej samej konkurencji wróci do kraju Aleksandra Radziewicz (Opole).
   W prestiżowej kategorii Kumite mężczyzn open, nasz najbardziej utytułowany reprezentant, aktualny mistrz Europy, Krzysztof Habraszka (Tarnowskie Góry) zajął wysokie 5-te miejsce. Przegrał on w ćwierćfinale z tegorocznym triumfatorem mistrzostw - Zahari Damyanovem z Bułgarii.
   "Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych zawodników" - powiedział w rozmowie telefonicznej shihan Andrzej Drewniak, wiceprezes i trener Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate.


Zapraszamy do obejrzenia filmu:


XIX MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KARATE KYOKUSHIN RADZYMIN 2008  
5 października 2008

   W dniach 4 i 5 października 2008 w Hali Sportowej ROKiS w Radzyminie odbyły się XIX Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 162 zawodników z 55 ośrodków. Organizatorem imprezy był MKS Karate Kyokushin w Radzyminie kierowany przez sensei Tomasza Lenkiewicza. Oficjalnego otwarcia MP oraz wręczenia nagód dokonał Burmistrz Miasta Zbigniew Piotrowski. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak.
   Wobec braku od kilku lat odpowiedniej liczby zawodników w najniższych kategoriach wagowych - została podjęta decycja o likwidacji na MP juniorów starszych dwóch najniższych kategorii wagowych: - 60 kg dla mężczyzn oraz - 50 kg dla kobiet. Wynika to z akceleracji wzrostu i wagi nowego pokolenia Polaków.
 

WAKACYJNE PRACE W SEKRETARIACIE KYOKUSHIN  
20 sierpnia 2008

   Podczas przerwy wakacyjnej, w Sekretariacie Kyokushin trwają prace archiwizacyjne i konserwacyjne. W ostatnich dniach: zaktualizowano wykaz stopni mistrzowskich dan i uzupełniono brakujące wyniki zawodów z lat 2006-2008. Zaplanowano również kalendarz imprez na przyszły rok, a w tym dwa turnieje międzynarodowe: Polska-Ukraina i Polska-Francja. 
   Z inicjatywy shihan A. Drewniaka rozpoczęto prace związane z archiwizacją zdjęć i filmów, jakie zgromadziły się podczas blisko 35-letniej historii karate kyokushin w Polsce. Planowane jest utworzenie centralnej bilblioteki materiałów do promocji karate. Odpowiedzialni za archiwizację są sensei: A. Zacharski i T. Dewalski. Materiałami dotyczącymi kata zajmuje się sensei J. Czerniec.

14.07.2008  XXXXI ZACHODNIOEUROPEJSKI LETNI OBÓZ PAPENDAL 2008  
26.10.2008  XXV PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN KARATE ZIELONA GÓRA 2008  
20.07.2008  REKORDOWY WSCHODNIOEUROPEJSKI OBOZ LETNI KRAKOW 2008  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2019 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai