· piątek, 20 kwiecień 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MIĘDZYNARODOWY OBÓZ KWU KAMCHIYA, BULGARIA 2017  
11 lipca 2017

2 - 9 lipca 2017 odbył się największy na świecie Międzynarodowy letni obóz Kyokushin w ramach Kyokushin World Union  z udziałem blisko 1000 uczestników z IFK, Kan, KWF i AKR. Uczestnicy  zakwaterowani byli w 6 hotelach i ćwiczyli na obiektach Centrum Sportu Kamchiya. Otwarcia obozu dokonali: Minister Sportu Bułgarii Krasen Kralev, shihan Andrzej Drewnik, shihan Dawid Pickthall oraz shihan Ivo Kamenov (główny organizator). Program zawierał dwa obowiązkowe treningi dziennie o godz 8.00 rano i o godz.18.00. z podziałem na grupy: czarne pasy, brązowe i zielone pasy, żółte i niebieskie, dzieci oraz osobna grupa zawodnicy. Opcjonalny był trening szermierki mieczem Iaido. Treningi czarnych i brązowych pasów prowadzili codziennie shihan A. Drewniak (KWF) i shihan D. Pickthall (IFK). Treningi grupy sportowej i innych prowadzili medaliści mistrzostw Świata: Zahari Damyanov (Kan) i Sergey Plekhanov (KWF) oraz inni bułgarscy mistrzowie jak shihan Asen Asenov, shihan Marin Mitev, sensei Nikolay Rachev i senpai Petar Martinov.

Shihan Royama przyjechał na koniec obozu aby wziąć udział w Międzynarodowym turnieju młodzieży, egzaminach na kyu/dan oraz pożegnalnej sesji fotograficznej.

Natomiast shihan Ramil Gabbasov prowadził codzienne szkolenie 160 międzynarodowych sędziów KWU wśród których byli shihan Robert Kopciowski, sensei Jarosław Preis oraz sensei Daniel Gorczyca.

5 lipca odbył się Profesjonalny Turniej „Grand Prix Bulgaria". Otwarcia dokonał Prezes WFKO Aleksander Tanyushkin z Moskwy. Sędzią głównym był shihan Andrey Bura. Zawodnicy byli oceniani walcząc 5 rund po 2 minuty z minutowym odpoczynkiem. Pierwszy pojedynek wygrał Aleksander Drozd (Rosja) pokonując Andrey Andreev (Bulgaria). Drugi pojedynek wygrał Nikolay Yorgov (Bulgaria) pokonując Naoki Morita (Japonia). Organizatorem turnieju była Bułgarska Federacja Kyokushin, której liderem jest shihan I. Kamenov.

7 lipca odbył się Międzynarodowy turniej młodzieży KWU „Varna Cup" z udziałem około 130 zawodników z 16 krajów. Sędzią głównym był shihan R. Gabbasov. Otwarcia turnieju w imieniu KWU dokonał shihan A.Drewniak. Nagrody wręczali shihan H. Royama, shihan A. Drewniak, shihan M. Mitev i sensei N.Rachev. Organizatorem pucharu była Bułgarska Federacja Kyokushin , kierowana przez shihan  I. Kamenova.

8 lipca odbyły się egzaminy na kyu/dan, które nadzorowali shihan H. Royama i shihan A. Drewniak.

Wieczorem odbyło się oficjalne zamkniecie obozu i sesja fotograficzna, z udziałem shihan H. Royama i shihan A. Drewniak oraz wszystkich prowadzących instruktorów. Późnym wieczorem w Warnie w restauracji Rappongi odbyła się uroczysta Sayonara z udziałem około 400 pełnoletnich uczestników. 

GALERIA

  

  

SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 10 DAN  
9 lipca 2017

8 lipca 2017 w czasie jubileuszowego 50 Międzynarodowego Letniego Obozu w Papendal shihan Loek Hollander otrzymał 10 dan. W imieniu Zarządu Kyokushin World Federation certyfikat i pas wręczył shihan Antonio Pinero.

Shihan Loek Hollander poświęcił całe swoje życie budowaniu europejskiego i światowego Kyokushin, był przez pięćdziesiąt lat członkiem Międzynarodowego Komitetu IKO a w międzynarodowych sprawach prawą ręką sosai Masutatsu Oyama, który powierzył mu zbudowanie Europejskiej Organizacji Kyokushin oraz nadzór nad Afrykańskim Kyokushin. Uczestniczył we wszystkich Mistrzostwach Świata IKO oraz Międzynarodowych obozach na wszystkich kontynentach. Stworzył europejski styl prowadzenia treningów.

Shihan Loek Hollander szczególnie dużo energii poświęcił budowaniu Kyokushin we wschodniej Europie. Ponad 10 razy prowadził Wschodnio Europejski Letni Obóz w Krakowie oraz kilkukrotnie  w wielu wschodnio europejskich krajach.

Nikt bardziej nie zasłużył sobie w światowym Kyokushin na to wyróżnienie.

WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE PZK WARSZAWA 24 CZERWCA 2017  
24 maja 2017

24 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze PZ Karate z udziałem 43 delegatów. Zebranie rozpoczęło się w drugimi terminie o godzinie. 10.30. Zebranych powitał Prezes PZK Maciej Sokołowski. Na funkcję Przewodniczącego Zebrania został wybrany Paweł Sujka a na funkcję Zastępcy Wacław Antoniak. Prezes M. Sokołowski odczytał Sprawozdanie Zarządu za 2016 rok, zapoznał z Audytem finansowym PZK oraz Bilansem zakończonym 65 tys. zł na plusie na 31.12.2016. Następnie Wiceprezes ds organizacyjnych Wacław Antoniak złożył sprawozdanie ze szczególnym uwypukleniem trzyletnich przygotowań do World Games Wrocław 2017. Wiceprezes ds szkoleniowych Andrzej Drewniak omówił realizację szkoleń KN, instruktorów, trenerów i sędziów oraz sukcesy sportowe Polaków na MŚ i ME w postaci 92 medali: WKF -1, Shotokan - 12 i Kyokushin -79, kończąc powtórzył wezwanie Zarządu PZK do współpracy wszystkich klubów w szkoleniu i zawodach wg przepisów WKF zgodnie z hasłem "wszystkie ręce na pokład".

Wice Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Witold Stolarczyk odczytał Sprawozdanie oraz wystąpił z wnioskami o zatwierdzenie Bilansu, Audytu i Sprawozdań KR i Zarządu. Po dyskusji delegaci jednogłośnie przegłosowali postawione wnioski. Zamykając WZ jego Przewodniczący oraz Prezes PZK podziękowali wszystkim trenerom i działaczom za ogromny wysiłek szkoleniowo-organizacyjno-finansowy związany ze zdobyciem tak imponujacej liczby medali, przy zaledwie 700 tys. dotacji celowej. Protokołował sekretarz Jacek Czerniec.

VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KYOKUSHIN "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN" LIMANOWA 2017  
18 czerwca 2017

W dniu 17 czerwca 2017 odbył się w Limanowej VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów. W trakcie oficjalnego otwarcia przemawiali: Poseł Wiesław Jańczyk, Poseł Józef Leśniak, Przewodniczący Sejmiku Woj. Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wice Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Kier. Wydz. Promcji Sportu i Turystyki UM Limanowa Jolanta Szyler, Prezes IPA Polska Reg. Limanowa Jaroslaw Pachut oraz Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Tadeusz Krygowski, który koordynował 64 sędziów z kraji i zagranicy. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. Zwycięzcom 45 kategori nagrody wręczali Wice Starosta Mieczysław Uryga, Radny Miasta Limanowa Mieczyslaw Sukiennik, Prezes IPA Limanowa Jaroslaw Pachut i Shihan Andrzej Drewniak. Za wyróżnienie zasługują: wspólpraca z Władzami i sponsowami, wystrój Hali, imponujące nagrody i medale, katering dla sędziów oraz sprawne zakwaterowanie.  W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajął Jasielski Klub Kyokushin, 2 miejsce Małopolski Klub Oyama Wadowice, trzecie miejsce zajął ARS Klub Kyokushinkai Limanowa będący organizatorem mistrzostw, którego liderem jest sensei Arkadiusz Sukiennik.

MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SOSNOWIEC 03.06.2017  
7 maja 2017

3 czerwca 2017 odbyły się w Hali Widowiskowej MOSiR w Sosnowcu 44. Mistrzostwa Polski Kyokushin z udzialem 102 zawodnikow z 47 ośrodkow Kyokushin. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Przemawiali także Prezes PZK Maciej Sokołowski oraz Wice Przezes Andrzej Drewniak, który zaapelował do uczestników aby zapamiętali te magiczne 44 mistrzostwa jako święto sztuki walki i przyjaźni w sytuacji nie korzystnych zmian w światowym karate. Sędzią głównym był shihan A. Drewniak a sędzią technicznym shihan J. Czerniec. Organizator zapewnil bogaty wystrój sali, transmisję internetową połączoną z tele-bimem, pokaz karate, konkurs tameshiwari oraz symboloczne prezenty dla wszystkich zawodnikow.

W piątek po Zebraniu kierowników ośrodków na którym poruszono także powstałą bulwersująca sytuację w karate na calym świecie, odbyła się w hotelu organizacyjnym zwyczajowa Sayonara uatrakcyjniona kabaretowymi występami wolkalno-tanecznymi. Organizatorem mistrzostw był Sosnowiecki Klub Karate kierowany przez shihan Eugeniusza Dadziboga.

Wyniki

  

  

 

JUBILEUSZOWY TURNIEJ 40 LECIA NOWOSĄDECKIEGO KLUBU KYOKUSHIN  
28 maja 2017

27 maja 2017 odbył się z okazji 40 lecia Nowosądeckiego Klubu Karate Kyokushin Jubileuszowy Turniej z udziałem około 100 zawodników walczących w młodzieżowych kategoriach kumite i kata. Wzorem WKF odbyły się także kategorie kata indywidualne i drużynowe, sędziowane chorągiewkami. Otwarcia turnieju dokonał Prezydenta Miasta Nowy Sącz Ryszard Nowak, który nagrodził shihan Andrzeja Krawontkę pucharem za 40 lat pracy. Także Wiceprezes PZK shihan Andrzej Drewniak podziękował za niemal pół wieku propagowania Kyokushin w Polsce Południowej i wręczył pamiątkowy puchar w imieniu PZK. Po turnieju odbyła mini Sayonara. Na zdjęciu jubileuszowy tort.

30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ - 16 MAJA 1987  
16 maja 2017

16 maja 1987 roku odbyły się pierwsze w krajach socjalistycznych Mistrzostwa Europy Kyokushin w Katowickim Spodku z udziałem około 10.000 widzów. Do dzisiaj tysiące osób pamięta bezpośrednią transmisję (live) zaraz po Dzienniku TVP-1 walki finałowej w kat. – 70 kg pomiędzy reprezentantem Polski Włodzimierzem Rojem a reprezentantem Węgier Jozefem Borza zakończoną odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego na stojąco.

To był wielki sukces Polskiego Kyokushin na arenie międzynarodowej zarówno od strony organizacyjnej oraz sportowej. Jednocześnie została złamana psychologiczna bariera limitująca możliwość sukcesów polskich zawodników w walce z reprezentantami ówczesnych potęg jak Holandia, Anglia, Węgry czy Hiszpania.

Katowickie zwycięstwo otworzyło drogę do kolejnych zwycięstw Polaków na Mistrzostwach Świata w Tokio, Osace i Nowym Yorku a trenerski tandem A. Drewniak & W. Rój we współpracy z wieloma klubowymi trenerami przez ponad dekadę zapewnił drużynową dominację Polski w Europie.

Może ktoś ma jeszcze skany zdjęć ze Spodka, chętnie zamieścimy.

 

26.04.2017  OTWARTY TURNIEJ O PUCHAR SOLNY WIELICZKA 13 MAJA 2017  
24.04.2016  IV AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KRAKÓW 2017  
27.04.2017  WALNY ZJAZD POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO WARSZAWA' 2017  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai