· niedziela, 23 czerwiec 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


4-TE MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN ORGANIZOWANE PRZEZ KWF W HOLANDII- ARNHEM, LISTOPAD 2023  
14 lutego 2024

W dniach 17-18 listopada odbyły się IV Mistrzostwa Świata Kyokushin w Arnhem w Holandii. W dyscyplinach kata i kumite rywalizuje ponad 700 zawodników z całego świata. Dodatkowo przeprowadzono kurs sędziowski, w którym uczestniczyli uczestnicy ze wszystkich reprezentowanych krajów. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, a w klasyfikacji krajowej sędzią głównym był prezes KWF shihan Antonio Pinero (9 dan), a organizatorem – NKKO.

Galerie oraz film dostępne na stronie KWF =>> link

MP JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW, BARTOSZYCE - 25 LISTOPADA 2023  
10 października 2023

38. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów, odbyły sie dnia 25.11.2023

w Bartoszycach z udziałem 204 zawodników, reprezentujących 60 klubów sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski.

Sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak.

Organizatorem mistrzostw był Bartoszycki Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Andrzeja Litwina.

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Wojewody Warmińsko Mazowieckiego.

 

WYNIKI

MISTRZOSTWA POLSKI OPEN SENIORÓW I MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH, WROCŁAW, 14 PAźDZIERNIKA 2023  
13 września 2023

30. Mistrzostwa Polski Kyokushin Seniorów Open oraz Mistrzostw Polski Kyokushin Juniorów Młodszych odbyły się 14 października 2023 w Kątach - Wrocław z udziałem ponad 250 zawodników reprezentujących ponad 60 Klubów.

Uroczystego otwarcia MP dokonali Burmistrz Miasta Julian Żygadło oraz Wiceprezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak, który zwrócił uwagę na obchody złotego jubileuszu Polskiego Kyokushin w postaci wyjątkowych 50. Mistrzostw Polski Seniorów w Świnoujściu oraz wyjątkowego 50. Europejskiego Letniego Obozu w Krakowie połączonego z pokazami na Rynku Głównym w obecności TV i Prasy.

Drugim wyjątkowym elementem tych mistrzostw był udział rekordowej ilości shihan wśród sędziów co świadczy, o dochodzeniu wielu trenerów do poziomu nauczyciela-mistrza czyli shihan. Senpai Michalina Drewniak pseudonim Miya jest autorem piosenki-hymnu pod tytułem Mokuso-Yame rozumianego w Japonii jako Otwórz Oczy Swojej Duszy gdzie powtarza się refren You Can be Shihan, co odzwierciedla aktualny europejski trend dochodzenia do mistrzostwa po wielu latach treningów.

Szczególne podziękowania należą się rodzinie Sypieni za nie tuzinkowe przygotowanie imprezy w związku na 15 leciem ich Wrocławskiego Klubu Kyokushin. Ich rodzina jest wzorem i symbolem przekazywania sztuki Kyokushin z pokolenia na pokolenie. To jest bardzo budujące, że mamy w Polsce kilkadziesiąt rodzin w których rodzice są mistrzami Kyokushin a ich pociechy z powodzeniem startują na zawodach. Ten trend to gwarancja następnych 50 lat sukcesów Polskiego Kyokushin.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki.

Organizatorem mistrzostw był Wrocławski Klub Kyokushin kierowany przez shihan Agnieszkę i Sylwestra Sypieni.

SENIORZY

JUNIORZY_MŁEuropejskiego

50-TY JUBILEUSZOWY WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN, KRAKÓW, 20-23.07.2023  
28 kwietnia 2023

W dniach 20-23 lipca 2023 na obiektach AWF Kraków odbył się Jubileuszowy 50. Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem około 250 uczestników z Polski i ośmiu innych krajów.

Głównym trenerem był Prezydent KWF Antonio Pinero (9.dan) a gościem specjalnym legendarny zawodnik i mistrz świata Kyokushin shihan Francesco Filho (7.dan), program obozu przygotował shihan Andrzej Drewniak (9.dan).

Uczestnicy byli zakwaterowani w Letnim Hotelu AWF. Oficjalne otwarcie obozu odbyło się dnia 20 lipca o godz. 16.00 w nowo wyremontowanej Halii Sportowej AWF.

Dodatkowo w sobotę rano 22 lipca odbył się godzinny pokaz Kyokushin Karate z udziałem blisko 250 uczestników na płycie Rynku Głównego w Krakowie, który poprowadzili mistrzowie Antonio Pinero i Francesco Filho, filmowany przez TV także z drona.

Egzamin techniczny, kondycyjny i kata na kyu i dan odbył się w sobotę 22 lipca od godz.15.00 do 19.00 z udziałem blisko 50 uczestnikówa. Uroczysta Sayonara połączona z konkursem kabaretowym odbyła się w Restauracji AWF z udziałem blisko 250 uczestników i zaproszonych gości. Mistrzowie symbolicznie przekroili specjalny tort na złote gody Polskiego Kyokushin.

Oficjalne zamknięcie obozu poprzedzone, egzaminem kumite, sesją fotograficzną z mistrzami na specjalnej ściance Obozu, wręczeniem certyfikatów i pamiatkowego Kalendarza Kyokushin - nastąpiło w niedzielę 23 lipca o godz.12.00

Osu.

Polska Organizacja Kyokushinkai

Poniżej przesyłamy link do filmu o jubileuszowym obozie:


Film z obozu >>> link

Film_promocyjny

 

GALERIA

           

                                                       Treningi                                 Pokaz

                                             

                                               Nocny trening                            Wręczenie dan

                                             

                                              Trening w plenerze                                Kumite

                                             

                                                      Grupowe                               Pamiątki

 

JUBILEUSZOWE 50. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, ŚWINOUJŚCIE 3 CZERWCA 2023  
4 maja 2023

3 czerwca 2023 odbyły się w Świnoujściu Jubileuszowe PIĘĆDZIESIATE Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów w kumite i kata z udziałem około 120 zawodników reprezentujacych około 60 klubów członkowskich PZK.

Uroczytej ceremoni otwarcia dokonali Prezydent Miasta Świnoujścia Paweł Sujka, Prezes PZK i Wiceprezes PKOlimpijskiego Maciej Sokołowski, Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak i Wiceprezes PZK Wacław Antoniak. Przedstawiciele PZK wręczyli twórcy potęgi Polskiego Kyokushin shihan A. Drewniakowi japoński miecz Katana, jako symbol siły i determinacji na 55 letniej drodze budowy Polskiego Kyokushin oraz propagowania idei sosai Mas. Oyama, także we wschodniej Europie.

Shihan A. Drewniak dziękując, podkreślił w swoim wystąpieniu, że bez poświęcenia kilkuset wspaniałych ludzi - kierowników ośrodkow będącycj jednocześnie trenerami, sędziami i organizatorami - nie byłoby tak wielu sukcesów jak 320 medali zdobytych na MŚ i ME dzięki pracy 380 klubów zarejestrowanych w PZK liczącym 620 klubów. W tym okresie przewinęło się przez kluby Kyokushin około 600.000 młodzieży, wyszkoliliśmy w ramach PZK ponad 1200 instruktorów Kyokushin oraz 800 sędziów Kyokushin, a 900 instruktorów zdało na stopnie mistrzowskie Dan przed międzynarodowymi egzaminatorami.

Shihan W. Antoniak podkreślił ogromną pracę jaka została wykonana w ramach PZK dzięki przyjażni, zaufaniu i umiejętności współpracy na przestrzeni ostatnich 43 lat. Tego nie możemy utracić, dlatego będzie kontunuowana praca celem powrotu do prawnego statusu związku sportowego.

Następnie Prezes PZK wręczyli ponad 110 kierownikom ośrodkow Kyokushin, obecnym na MP pamiątkowe medale 50-lecia Polskiego Kyokushin. Pierwszymi nagrodzonymi były ikony Polskiego Kyokushin jak shihan Andrzej Drewniak a następnie trzej symboliczni przedstawiciele wspólpracujących grup Kyokushin: KWF, IKO i Shin Kyokushin w osobach sensei Adam Goncerz, shihan Edward Urbańczyk i shihan Remigiusz Karpiński.

Sędzią głównym MP był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Edward Urbańczyk, a sędzią koordynatorem shihan Eugeniusz Dadzibug. Drużynowo zwyciężył Wrocławski Klub im Mas. Oyama, przed Tarnogórskim Klubem Karate oraz Klubem Polska YMCA Kraków. Szczegółowe wyniki zawarte są w załączonym Komunikacie końcowym.

Jubileuszowa Dream Sayonara odbyła się na statku wycieczkowym z udziałem blisko 200 uczestników w tym specjalnych gości, medalistów MP, sędziów i kierownikow ośrodków. 3 godzinny rejs był okazją do wspomnień i refleksji nad przyszłością Kyokushin. Shihan A. Drewniak życzył wszystkim aby w dalszej pracy dla Kyokushin zawsze czuli, że tak jak na statku, płyniemy razem i jesteśmy wzajemnie za siebie odpowiedzialni, bo nie ma pojedynczych szalup. Rejs zakończył się dyskoteką na pokładzie statku.

Organizatorem tej jubileuszowej imprezy odbywającej się w specjalnie przygotowanej hali sportowej, profesjonalnej obsłudze firmy komputerowej sensei Marka Szyngiel, pięknych i symbolicznych nagrodach wykonnych przez firmę artystyczną Zbigniewa Kaszycki - była Świnoujska Akademia Karate prowadzona przez kierownika ośrodka Świnoujście sensei Pawła Sujka.

Wyniki

Videorelacja


      Galeria 

                                                           

            Zawody                            Wręczenie Nagród

 

IX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KYOKUSHIN, LIMANOWA, 17 CZERWCA 2023.  
19 czerwca 2023

17 czerwca 2023 roku w hali sportowej przy ul. Jordana 3 w Limanowej, po trzyletniej przerwie spowodowanej okresem pandemii Covid-19 odbyła się dziewiąta edycja Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin „One World One Kyokushin", którego organizatorem był ARS Klub Kyokushinkai, którego liderem jest sensei Arkadiusz Sukiennik. W tegorocznej odsłonie turnieju wzięło udział 200 zawodników z 34 klubów, reprezentujących 7 światowych organizacji Kyokushin (IKO-1, IKO-Sosai, KWF, Shihkyokushin, So-Kyokushin, WKB i WKU). Na limanowskim tatami pojawili się przedstawiciele Ukrainy, Kazachstanu Węgier oraz Polski.Rywalizację sportową oceniało 45 sędziów pod kierownictwem Sędziego Głównego - shihan Roberta Kopciowskiego. Sędzią Technicznym był sensei Grzegorz Popiołek.Organizacja turnieju była możliwa dzięki wsparciu wielu życzliwych klubowi partnerów - firm, instytucji i osób.Partnerem strategicznym turnieju była Firma JONIEC. Organizację turnieju wsparły również: TAURON Polska Energia S.A. i inne firmy. Turniej był realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat Honorowy nad turniejem objęli: Pani Urszula Nowogórska - Poseł na Sejm RP, Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego, Pan Władysław Bieda - Burmistrz Miasta Limanowa, Shihan Andrzej Drewniak - Wiceprezes Polskiego Związku Karate, Pan Jarosław Pachut - Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA - Region Limanowa. Turniej był objęty patronatem medialnym przez: TVP Kraków, RMFMAXX, Gazeta Krakowska, Sportowy24, Limanowa in.

Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia zawodów głos zabrali: Pan Ryszard Terlecki - Wicemarszałek Sejmu RP, Pani Urszula Nowogórska - Poseł na Sejm RP, shihan Andrzej Drewniak - Wiceprezes Polskiego Związku Karate i inni.
Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia turnieju zostały wręczone pamiątkowe statuetki wszystkim sędziom oraz osobom i instytucjom, dzięki którym turniej „One World One Kyokushin" mógł się kolejny raz odbyć. Wszyscy zawodnicy biorący udział w turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz okolicznościowe gadżety.

Jeżeli chodzi o aspekt sportowy turnieju to młodzi karatecy, którzy rywalizowali w Limanowej w konkurencjach kata (formy) oraz kumite (walka), łącznie w 35 kategoriach wiekowych i wagowych zaprezentowali wysoki poziom. Szczególnie emocjonujące były walki wśród juniorów (16-17 lat) i młodzieżowców (18-21 lat), w których to kategoriach zawodnicy prezentowali międzynarodowy poziom sportowy.


Szczegółowe wyniki i galeria zdjęć w załącznikach

WYNIKI

GALERIA

IX AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE  
22 maja 2023
20 maja odbyły się w Krakowie IX Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate z udziałem 86 zawodników z 38 uczelni.
Otwarcia zawodów dokonali Wiceprezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak i Wiceprezes Małopolskiego Zwiążku Karate Andrzej Krawontka. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka.
Organizatorem AMP był Klub Kyokushin MTSR SOWINIEC kierowany przez sensei Artura Steckiego.

Uwaga : Serdecznie zapraszamy na Jubileuszowe 50. Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate Seniorów, które odbędą się 3 czerwca w Świnoujściu. Mistrzostwa będą miały wyjątkowy charakter.
Łączymy sportowe pozdrowienia.
Osu.
Polski Związek Karate

15.05.2023  2. MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI KARATE KYOKUSHIN - SKAWINA, 13 MAJA 2023  
17.04.2023  1. KURS SĘDZIOWSKI MOZK.  
05.04.2023  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD ZARZĄDU PZK  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai