· niedziela, 25 lipiec 2021 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


8. OTWARTE ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE – WIELICZKA, 19 CZERWCA 2021.  
22 czerwca 2021

W dniu 19.06. 2021 r. w Wieliczce odbyło się kolejne, 8. już Otwarte Zgrupowanie Małopolskiego Okręgowego Związku Karate.  Gospodarzem był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei (jap. nauczyciel) Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Pod przewodnictwem shihan (jap. mistrz) : Andrzeja Drewniaka (9.dan) (osobistego ucznia założyciela stylu sosai Masutatsu Oyamy (10.dan) i prekursora karate kyokushin w Polsce), Andrzeja Krawontki (5.dan), (jednego z najdłużej ćwiczących karate kyokushin w Polsce)  oraz  Roberta Kopciowskiego (5.dan)(prezesa MOZK), na hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego spotkało się ponad 100 adeptów tego najtwardszego stylu karate. Uczestnikami byli karatecy z 11 klubów Małopolski ale także zaproszeni goście ze Śląska (Dąbrowa Górnicza, Żory, Zawiercie) i Podkarpacia (Niebieszczany). Swoją obecnością seminarium uświetnili również krakowscy zawodnicy - byli medaliści: Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz  Mistrzostw Polski w osobach Anna Lisowska (2.dan), Michał Werner (3.dan), Kamil Mastaj (1.dan).

              Zgrupowanie skoncentrowane było na kumite  (jap. walki) będących sercem karate, dlatego po powitaniu gości odbyła się rozgrzewka wraz z ćwiczeniami siłowymi w parach oraz trening kombinacji o tematyce tai sabaki (zejścia) i doskonalenia wysokich kopnięć (kakato oroshi) poprowadzone przez sensei Krzysztofa Kopciowskiego (3.dan). Następnym punktem programu było już 45 minutowe kumite w grupach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat oraz +18 lat  będące zarazem egzaminem sprawdzającym dla uczestników zdających na wyższe stopnie uczniowskie (kyu). Celem wyróżnienia przystępujących do testu, kandydaci na wyższe stopnie zostali oznaczeniu samoprzylepnymi numerami na plecach przez sensei Arkadiusza Sukiennika (4.dan) (sekretarz zarządu MOZK).

             Po zakończonych walkach przyszedł czas na motywującą mowę podsumowującą.  Zarząd MOZK podziękował tak licznie zgromadzonym i organizatorowi, przekazał zgromadzonym datę i termin kolejnego zgrupowania (Nowy Sącz, 18 września 2021) oraz zdecydowanie potępił niepokojącą i niezgodną z duchem karate-do praktykę „wędrowania między organizacjami celem zdobycia wyższych stopni” która coraz częściej ma miejsce w środowisku karate. Pomysł walk egzaminacyjnych w ramach seminariów MOZK spotkał się z przychylna opinia kierowników klubów którzy deklarowali chęć uczestnictwa swoich podopiecznych w egzaminie w takiej formie. Potwierdza to, iż środowisko kyokushin dostrzega problem obniżania standardów szkoleniowych jaki ostatnio zaczyna narastać.

             Po przemówieniach nadszedł czas na ostatni punkt programu. Wszyscy uczestnicy zgrupowania biegiem udali się do oddalonej około 1 km Tężni Solankowej gdzie dzięki uprzejmości Zarządu Kopalni Soli Wieliczka S.A. odbył się krótki trening kihon (techniki) i kata (formy) poprowadzony przez shihan Andrzeja Drewniaka (9.dan), po którym yudansha (posiadacze czarnych pasów) wraz z organizatorem plenerowej części wydarzenia senpai Remigiuszem Wierzbickim (1.kyu) (sekretarzem zarządu WKKK) udali się na koronę tężni by tam jeszcze przez chwilę kontynuować trening. Całość wydarzenia dokumentowana była przez artystę fotografika senpai Macieja Grzymka (2. kyu) oraz Pana Adama Nowaka (Adanov_studio), którzy przez całe 5 godzin trwania Zgrupowania dbali by żaden szczegół tego szkoleniowego wydarzenia nie został pominięty w materiale promocyjno-szkoleniowym związku oraz zbliżających się Mistrzostw Świata – Kraków 2021, który jest w przygotowaniu.

 Osu!         

48. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, NOWY TOMYŚL, 12 CZERWCA 2021  
29 kwietnia 2021

12 czerwca 2021 w Miejskiej Hali Sportu w Nowym Tomyślu odbyły się 48. Mistrzostwa Polski Kyokushin seniorów z udziałem ponad 100 zawodników z 51 klubów sportowych.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner i Prezes PZK Maciej Sokołowski.
Sędzią głównym był Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Jacek Czerniec.

Mistrzostwa posiadały szczególnie bogatą oprawę oraz obsługę medialną, jak kilka internetowych sieci  telewizyjnych, transmisja internetowa, ekrany telewizyjne przy matach oraz imponujące puchary i wystrój hali.
Organizatorem mistrzostw był Klub Karate Kyokushin KANKU kierowany przez Prezesa Krzysztofa Szeffnera.

WYNKI

7. AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN, KRAKÓW, 5 CZERWCA 2021  
3 maja 2021

5 czerwca 2021 w Hali MDK Kraków odbyły się 7. Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin z udziałem 61 zawodników walczacych w kumite i 21 zawodnikow biorących udział w kata - reprezentujących 39 uczelni. Otwarcia mistrzostw dokonał Wicepraezes PZK Andrzej Drewniak. Zawodniczy walczyli w 8 kategoriach wagowych oraz w 2 kata.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Robert Kopciowski. Dzięku sprawnej organizacji oraz pracy doświadczonych sędziów zawody zakończyły się o godzinie 16.00. Organizatorem siódmej edycji Akademickich Mistrzostw Polski był MDK-DH MTSR SOWINIEC w porozumieniu z PZK. Bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

Wyniki

videorelacja

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MMM, BIAŁA PODLASKA, 22 MAJA 2021  
17 marca 2021

22 maja 2021 odbyły się w Hali AWF w Białej Podlaskiej Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.

W zawodach wzięło udział 426 zawodników z 54 klubów.

Prezydent Białej Podlaskiej Pan Michał Litwiniuk otworzyła oficjalnie zawody i wręczał nagrody.

Turniej został przeprowadzony na sześciu matach co pozwoliło rozegrać całą imprezę sprawnie w krótkim czasie.

Organizator zapewnił puchary godne imprezy najwyższej rangi.

Sędzią głównym był Shihan Jacek Czerniec, a sędzią technicznym Shihan Krzysztof Policha.

Organizatorem mistrzostw był Bialski Klub Karate Kyokushin kierowany przez Sensei Ariela Miszkiniuka. 

WYNIKI:

MMM

MMW

SEMINARIUM KUMITE, LIPNO, 14-16 MAJA 2021  
31 maja 2021

W dniach 14-16 maja 2021 w nowo otwartej sali Lipnowskiego Klubu Kyokushin Karate odbyło się Seminarium kumite.
Każdy trening składał się z 3 części:  specjalistycznej rozgrzewki, wprowadzenia do kumite oraz zadaniowego kumite.
Seminarium odbyło się w przyjaznej atmosferze, momentami przy dźwiękach specjalnie przygotowanej japońskiej muzyki wprowadzającej w nastrój Orientu.
Organizatorzy serdecznie dziękują za przyjazd ekipom oraz pomoc w szkoleniu Sensei Januszowi Konieczko z Hamburga,
Sensei Sandrze Szulc z Leszna i Sensei Andrzejowi Czarneckiemu z Nowej Soli oraz zapraszają na kolejne seminarium.
Organizatorem seminarium był Lipnowski Klub KK kierowany przez Sensei Pawła Olszewskiego.

MM ZACHODNIEGO ORAZ W MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, 20.03.21, PŁOTY  
25 lutego 2021

20 marca odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w nowoczesnej Hali Sportowej Rega Arena w Płotach w dwóch turach z udziałem ponad 230 zawodników reprezentujących 34 kluby Kyokushin.    Sędzią głównym był Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Jan Mazurkiewicz. Dzięki sprawnej organiacji i dyscyplinie sędziów mistrzostwa zakończyły się o godzinie 19.00.

Organizatorem mistrzostw był LKS w Płotach prowadzony przez Prezesa Artura Zubrzyckiego i sensei Cezarego Banasiaka.

Wyniki 

 

7. ZGRUPOWANIE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE, SKAŁA 24 KWIETNIA 2021  
28 kwietnia 2021

24 kwietnia 2021 roku w hali widowiskowo-sportowej w Skale odbyło się 7. Zgrupowanie Kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate, którego gospodarzem był Klub Karate Skała. W seminarium brało udział około 80 karateka z małopolskich klubów z Biecza, Bibic, Bukowna, Krakowa, Limanowej, Myślenic, Nowego Sącza, Skawiny, Wieliczki, Zakopanego oraz z Dąbrowy Górniczej, Zawiercia i Żor. Zgodnie z tradycją zgrupowanie przygotował i przeprowadził jego gospodarz, sensei Łukasz Sękiewicz. W pierwszej części bloku treningowego sensei Łukasz w ramach rozgrzewki przygotował dla uczestników zgrupowania szereg ciekawych ćwiczeń sprawnościowych i ogólnorozwojowych. Następnie małopolscy karatecy przystąpili do ćwiczeń w parach i doskonalenia umiejętności walki w formie różnorodnych kombinacji stosowanych w walce.
Zgrupowanie zostało zakończone godzinnym KUMITE - walkami w grupach wiekowych: 12-13 lat, 14-15 lat, 16-17 lat oraz +18 lat. 
Na zakończenie członkowie Zarządu MOZK w osobach shihan Roberta Kopciowskiego, shihan Andrzeja Drewniaka i shihan Andrzeja Krawontki pogratulowali i podziękowali gospodarzowi seminarium - sensei Łukaszowi Sękiewiczowi za organizację i ciekawie przeprowadzone seminarium, zaś wszystkim obecnym zawodnikom i trenerom pogratulowali wysokiego poziomu umiejętności oraz zaangażowania jakie wykazali podczas zgrupowania. Jak powiedział shihan Andrzej Drewniak udział w zgrupowaniach MOZK jest ważny z uwagi zbliżające się prestiżowe zawody sportowe, które w tym roku odbędą się w Polsce: we wrześniu Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin – Świnoujście 2021 oraz w listopadzie Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin – Kraków 2021, których organizatorem jest Małopolski Okręgowy Związek Karate.

Przed rozpoczęciem 7. Zgrupowania Kumite MOZK odbyło się zebranie Zarządu MOZK podczas, którego podjęto decyzję, że: 8. Zgrupowanie Kumite MOZK odbędzie się w czerwcu, a jego organizatorem i gospodarzem będzie Wielicki Klub Karate Kyokushinkai, którego prezesem jest sensei Krzysztof Kopciowski. 9. Zgrupowanie Kumite MOZK odbędzie się w pierwszej połowie września, a jego organizatorem i gospodarzem będzie Nowosądecki Klub Sportowy Karate Kyokushin, kierowany przez shihan Andrzeja Krawontkę. Ponadto Zarząd Małopolskiego Okręgowego Związku Karate powołał Sekretarza Zarządu MOZK sensei Arkadiusza Sukiennika na Dyrektora Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Karate Kyokushin – Kraków 2021.

Po zakończeniu zgrupowania odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków MOZK, którego przedmiotem było sprawozdanie finansowe z działalności MOZK za rok 2020 oraz jego zatwierdzenie przez Walne Zebranie. Ponadto zostały przegłosowane zmiany w Statucie MOZK związane z bieżącymi uregulowaniami prawnymi jak również dalszą działalnością dotyczącą organizacji Mistrzostw Świata w Karate Kyokushin – Kraków 2021. Delegaci zaakceptowali sprawozdanie za rok 2020 oraz jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi MOZK

26.04.2021  27. ROCZNICA ŚMIERCI SOSAI MASUTATSU OYAMY  
21.04.2021  NOWE DOJO DLA LIPNOWSKIEGO KLUBU KYOKUSHIN KARATE.  
25.02.2021  POŁĄCZONE MM ŚLĄSKIEGO I DOLNOŚLĄSKIEGO ORAZ W MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW, 14.03.21, DĄBROWA GÓRNICZA.  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2021 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai