· niedziela, 23 czerwiec 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD ZARZĄDU PZK  
5 kwietnia 2023

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, KOŻUCHÓW, 25 MARCA 2023  
20 lutego 2023

25 marca 2023 odbyły się w Kożuchowie Mistrzostwa Makroregionu
Zachodniego  Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 195 zawodników reprezentujacych 24 kluby. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta Paweł Jagasek oraz Wice Prezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak, który w imieniu PZK zaprosił wszystkich zawodnikow i trenerów do udziału w 50. Jubileuszowych Mistrzostwach Polski Kyokushin planowanych na 3 czerwca w Świnoujściu. Będzie to okazja do wręczenia wszystkim kierownikom ośrodków medali Pięćdziesięciolecia Polskiego Kyokushin oraz udziału w uroczystej Sayonara na  statku w czasie rejsu po zatoce przez wszystkich obecnych zawodników i trenerów. 

Jednocześnie została przekazana uchwała Zarządu PZK zobowiązująca kluby członkowskie do zachowania jedności poprzez udział wyłącznie w Mistrzowstwach Polski organizowanych przez PZK. Natomiast udział klubu w konkurencyjnych "Mistrzostwach Polski" będzie ogromną szkodą dla PZK, który od roku walczy o przywrócenie statusu polskiego związku sportowego, więc udział nie pozostanie bez konsekwencji o czym przekonał się Ełcki KSK Kyokushin kierowany przez sensei Sosnowskiego.

Druga uchwała dotyczy wymogu posiadania polskiego obywatelstwa - paszportu przez uczestników Mistrzostw Polski zarówno Kyokushin, Shotokan, Fudokan i Tradycyjnego na wzór większości polskich zwiążków sportowych. 

Sędzią głównym mistrzostw byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sensei Daniel Gorczyca.

Szczegółowe wyniki w załącznikach.

Organizatorem był Klub Karate RONIN Kożuchów kierowany przez Prezesa sensei Waldemara Leśniewskiego.

Osu.

WYNIKI

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO KYOKUSHIN, WARSZAWA, 18 MARCA 2023  
19 marca 2023

18 marca 2023 odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkice Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin z udziałem 293 zawodników reprezentujacych 46 klubów.

Oficjalnego otwarcia dokonali:Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski oraz Wice Prezes Andrzej Drewniak, którzy w imieniu PZK zaprosili wszystkich zawodnikow i trenerów do udziału w Jubileuszowych 50.Mistrzostwach Polski Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu w kwietniu 2023.

Jednocześnie została przekazana uchwała Zarządu PZK w formie prośby i ostrzeżenia dotyczącego zobowiązania do nie uczestniczenia w konkurencyjnych "mistrzostwach Polski" przez kluby członkowskie PZK gdyż taki start może bardzo zaszkodzići staraniom o odzyskanie posiadanego przez 43 lata statusu polskiego związku sportowego.

Turniej rozgrywany był na 3 matach z udziałem 28 zweryfikowanych sędziów PZK dla których Organizator zapewnił pełen katering.
Sędzią głównym byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Rafał Tomala.

Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin Masters Dojo WASW Warszawa kierowany przez Prezesa sensei Łukasza Moczydłowskiego i sensei Piotra Moczydłowskiego.

Szczegółowe wyniki w załącznikach:

WYNIKI_MM

WYNIKI_MWM

42. MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO KYOKUSHIN, KATOWICE, 11 MARCA 2023  
14 marca 2023

11 marca 2023 odbyły się w Katowicach 42. Mistrzostwa  Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin z udziałem 297 zawodników reprezentujacych 41 klubów z Górego Śląska i Dolnego Śląska.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak, wskazując na potrzebę zachowania jedności Polskiego Kyokushin i uczestniczenia tylko w jednych Mistrzostwach Polski Kyokushin uznanych przez Polski Związek Karate, których jubileuszowa 50-ta edycja odbędzie się w Świnoujściu w dniu 22 kwietnia 2023 wraz z Uroczystą Sayonara na statku z udziałem wszystkich zawodników i trenerów. W trakcie uroczystego otwarcia mistrzostw planowane jest wręczenie wszystkim obecnym kierownikom ośrodków/klubów pamiątkowych medali 50-lecia Polskiego Kyokushin.

Sędzią głównym mistrzostw byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki.
Organizatorem był Klub Kyokushin TKKF "Czarni" Katowice kierowany przez Prezesa Dariusza Łyczko.

Wyniki mistrzostw w załącznikach.

Wyniki_makro

Wyniki_mmm

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO KYOKUSHIN, PRZEWORSK, 25 LUTEGO 2023  
31 stycznia 2023

Dnia 25 lutego 2023 odbyły się w Miejskiej Hali Sportowej w Przeworsku 39. Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin z udziałem 234 zawodników z 31 klubów sportowych Kyokushin. 

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworsk dr Leszek Kisiel.
Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był shihan Zbigniew Zieliński.
Organizatorem mistrzostw był Przeworski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Dariusza Walasa.

Wyniki mistrzostw w załączniku.

Wyniki_makro

Wyniki_mmm

16-TE ZGRUPOWANIE KUMITE MOZK, LISZKI - 18 LUTEGO 2023  
20 lutego 2023
W dniu 18.02.2023 w Liszkach odbyło się seminarium Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Wzięło w nim udział ponad 80 karateka z regionu Polski południowej.
Oficjalnego otwarcia seminarium dokonał shihan Andrzej Drewniak (9. dan). Prezes MOZK shihan Robert Kopciowski (6. dan) przywitał uczestników eventu życząc wszystkim wytrwałego i efektywnego treningu. Seminarium prowadził medalista mistrzostw świata, Europy, Ameryk oraz Polski, trener kadry narodowej Polski KWF sensei Michał Werner (3. dan). Asystował mu aktualny mistrz świata i Europy Kamil Mastaj (1. dan).
Organizatorem wydarzenia był Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowany przez sensei Ireneusza Maśnicę (3. dan)
ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE W NOWOSOLSKIM KLUBIE KARATE KYOKUSHIN  
20 lutego 2023

W sobotę 11 lutego 2023 Nowosolski Klub Karate Kyokushin był organizatorem II edycji Zgrupowania Szkoleniowego Karate Kyokushin . Wraz z grupą ponad 80 karateka z 10 ośrodków Śląska, Dolnego Śląska i Zachodniej Polski, nasi wojownicy szkolili swoje umiejętności pod okiem czołowych polskich trenerów. Zgrupowanie było podzielone na pięć bloków terningowych .Treningi obejmowały pełen zakres przygotowań do zbliżającego się sezonu 2023. W pierwszej części szkolenia po intensywnej rozgrzewce odbył się trening z naciskiem na koordynację technik ręcznych , pozycji . Kolejne części szkolenia obejmowały elementy walki z partnerem oraz kontakt na tarcze treningowe. Ostatnia godzina zmagań na sali wypełniona była walkami w grupach młodszych i starszych zawodników . Wspaniała atmosfera, fantastyczni ludzie, nowe znajomości. To był świetny czas zarówno dla nowosolski karateków jak i dla pozostałych uczestników zgrupowania. Trenerzy przekazali bardzo dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej, a my wróciliśmy do swoich domów bogatsi o nowe doświadczenia.

 

24.01.2023  INFORMACJA  
30.11.2022  KAGAMI BIRAKI - NOWOROCZNE OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM Z SHIHAN JAVIER LEZCANO  
09.01.2023  XII WALNY ZJAZD DELEGATÓW SPRAWOZDAWCZO WYBORCZY PZK.  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai