· czwartek, 28 marzec 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


42. MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO KYOKUSHIN, KATOWICE, 11 MARCA 2023  
14 marca 2023

11 marca 2023 odbyły się w Katowicach 42. Mistrzostwa  Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin z udziałem 297 zawodników reprezentujacych 41 klubów z Górego Śląska i Dolnego Śląska.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak, wskazując na potrzebę zachowania jedności Polskiego Kyokushin i uczestniczenia tylko w jednych Mistrzostwach Polski Kyokushin uznanych przez Polski Związek Karate, których jubileuszowa 50-ta edycja odbędzie się w Świnoujściu w dniu 22 kwietnia 2023 wraz z Uroczystą Sayonara na statku z udziałem wszystkich zawodników i trenerów. W trakcie uroczystego otwarcia mistrzostw planowane jest wręczenie wszystkim obecnym kierownikom ośrodków/klubów pamiątkowych medali 50-lecia Polskiego Kyokushin.

Sędzią głównym mistrzostw byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki.
Organizatorem był Klub Kyokushin TKKF "Czarni" Katowice kierowany przez Prezesa Dariusza Łyczko.

Wyniki mistrzostw w załącznikach.

Wyniki_makro

Wyniki_mmm

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO KYOKUSHIN, PRZEWORSK, 25 LUTEGO 2023  
31 stycznia 2023

Dnia 25 lutego 2023 odbyły się w Miejskiej Hali Sportowej w Przeworsku 39. Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin z udziałem 234 zawodników z 31 klubów sportowych Kyokushin. 

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworsk dr Leszek Kisiel.
Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był shihan Zbigniew Zieliński.
Organizatorem mistrzostw był Przeworski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Dariusza Walasa.

Wyniki mistrzostw w załączniku.

Wyniki_makro

Wyniki_mmm

16-TE ZGRUPOWANIE KUMITE MOZK, LISZKI - 18 LUTEGO 2023  
20 lutego 2023
W dniu 18.02.2023 w Liszkach odbyło się seminarium Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Wzięło w nim udział ponad 80 karateka z regionu Polski południowej.
Oficjalnego otwarcia seminarium dokonał shihan Andrzej Drewniak (9. dan). Prezes MOZK shihan Robert Kopciowski (6. dan) przywitał uczestników eventu życząc wszystkim wytrwałego i efektywnego treningu. Seminarium prowadził medalista mistrzostw świata, Europy, Ameryk oraz Polski, trener kadry narodowej Polski KWF sensei Michał Werner (3. dan). Asystował mu aktualny mistrz świata i Europy Kamil Mastaj (1. dan).
Organizatorem wydarzenia był Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowany przez sensei Ireneusza Maśnicę (3. dan)
ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE W NOWOSOLSKIM KLUBIE KARATE KYOKUSHIN  
20 lutego 2023

W sobotę 11 lutego 2023 Nowosolski Klub Karate Kyokushin był organizatorem II edycji Zgrupowania Szkoleniowego Karate Kyokushin . Wraz z grupą ponad 80 karateka z 10 ośrodków Śląska, Dolnego Śląska i Zachodniej Polski, nasi wojownicy szkolili swoje umiejętności pod okiem czołowych polskich trenerów. Zgrupowanie było podzielone na pięć bloków terningowych .Treningi obejmowały pełen zakres przygotowań do zbliżającego się sezonu 2023. W pierwszej części szkolenia po intensywnej rozgrzewce odbył się trening z naciskiem na koordynację technik ręcznych , pozycji . Kolejne części szkolenia obejmowały elementy walki z partnerem oraz kontakt na tarcze treningowe. Ostatnia godzina zmagań na sali wypełniona była walkami w grupach młodszych i starszych zawodników . Wspaniała atmosfera, fantastyczni ludzie, nowe znajomości. To był świetny czas zarówno dla nowosolski karateków jak i dla pozostałych uczestników zgrupowania. Trenerzy przekazali bardzo dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej, a my wróciliśmy do swoich domów bogatsi o nowe doświadczenia.

 

INFORMACJA  
24 stycznia 2023

W zawiązku z publikacją przez prawdopodobnie sfrustrowanych i niespełnionych mistrzów nieprawdziwych informacji, godzących w dobre imię twórcy Polskiego Kyokushin - Shihan Andrzeja Drewnika oraz całego środowiska Kyokushin zamieszczamy klika historycznych zdjęć, które mamy nadzieję dadzą do myślenia czytelnikom, a zwłaszcza autorom ww. tekstów. Jednocześnie oczekujemy, że autorzy tych kłamliwych treści zachowają się jak ludzie honoru, jak przystało na prawdziwych karateka (za których się przecież uważają) i w trybie natychmiastowym przeproszą oraz usuną zamieszczone przez siebie treści z sieci internetowej. W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

Polecamy także film z All Japan Tournament 1985 i fragment pokazu w wykonaniu shihan Andrzeja Drewniaka podczas rocznego stypendium w Japonii w Honbu Tokio gdzie ćwiczył i mieszkał w Wakajishi Ryo jako wewnętrzny student Sosai Mas. Oyama czyli uchi - deshi.

Przypominamy również ciekawy wywiad z sosai Masutatsu Oyama (czasopismo Budo Karate rozmowa z 1993 roku) poniżej kilka zdań na temat Polskiego Kyokushin i shihan Andrzeja Drewniaka, natomiast na końcu załączamy link do całego wywiadu.
Zachęcamy do lektury. Osu!
"Andrzej Drewniak był pana uczniem przez piętnaście miesięcy. Kilkakrotnie oglądał pan walki w wykonaniu Polaków. Jakie jest pana zdanie na temat polskiego ruchu Kyokushin?
- Dobrze pamiętam Andrzeja Drewniaka, był dobry i nieraz mu gratulowałem. Andrzej był najstarszym moim uczniem, a jednak wykazywał niezwykły hart ducha w porównaniu z młodszymi, szkolącymi się u mnie osobami. Nieraz gratulowałem także polskim zawodnikom ich wspaniałych walk. Znam trochę wasz kraj z albumów ze zdjęciami krajobrazów i na ich podstawie mogę stwierdzić, że dla mnie, Japończyka, pełne zaskakującej pozytywnie egzotyki. Wracając do polskiego karate, myślę, że na świecie są tylko dwa narody potrafiące tak pięknie walczyć - japoński i polski"

 
1. Potwierdzenie odbycia 365 dni treningu 1985/1986 2. Po treningu z Sosai Mas.Oyama – Mitsumine luty 1986

3 .  Kopnięcia na tle góry Fuji -  październik 1985

 4. Trening czarnych pasów – kwiecień 1986

 

5. Trening uchi-deshi – maj 1986                6. Święto Omikoshi – październik 1986


7. Obóz w Yugawara – maj 1986
8. Po treningu z Sosai Mas. Oyama – czerwiec 1986
 
9. W świątyni Asakusa- listopad 1986 10. Z trenerem uchi-deshi sensei Akioshi Matsui – Grudzień 1985
KAGAMI BIRAKI - NOWOROCZNE OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM Z SHIHAN JAVIER LEZCANO  
30 listopada 2022

W dniach 14-15 stycznia 2023 roku w Hali Sportowej MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, przy ul. Reymonta 18 odbyło się Ogólnopolskie Seminarium Kyokushin w ramach noworocznego Kagami Biraki z udziałem 120 karateków z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy i Japonii.

Gościem specjalnym i głównym prowadzącym seminarium był Mistrz Świata w kumite i kata shihan Javier Lezcano 6.dan. To była już trzecia jego wizyta w Polsce jako trenera.

Program seminarium obejmował trzy dwugodzinne treningi, ukierunkowane na doskonalenie kihon, ido geiko, kata oraz umiejętności techniki i taktyki walki. W programie również znajdował  się wykład lekarza kadry narodowej PZK, dr n. med. Krzysztofa Mawlichanowa 2 dan na temat resuscytacji czyli pierwszej pomocy dla ratowania zdrowia i życia, po którym odbyła się godzina Narada kierowników ośrodków z udziałem shihan J.Lezcano, poświęcona aktualnym sprawom oraz informacji o programie działań szkoleniowo-organizacyjnych  w ramach PZK i KWF jak 50. Mistrzostwa Polski Kyokushin w Świnoujściu, 50. Europejski Letni Obóz w Krakowie i 4. Mistrzostwa Świata Kyokushin w Arnhem, Holandia.

Shihan J.Lezcano był także gościem w Sekretariacie POK oraz Klubie Polska YMCA w Krakowie. Wystrój sali przygotował sensei Arek Sukiennik i sensei Artur Stecki.

Organizatorem Seminarium była POK pod kierownictwem shihan Andrzeja Drewniaka.

Galeria oraz filmy dostępne na stronie KWF >>> link

XII WALNY ZJAZD DELEGATÓW SPRAWOZDAWCZO WYBORCZY PZK.  
9 stycznia 2023

8 stycznia 2023 odbył się w Warszawie XII Walny Zjazd Delegatów Sprawozdawczo Wyborczy Polskiego Związku Karate z udziałem 153 delegatów reprezentujących kluby Kyokushin, Shotokan, Karate Sportowe, Karate Tradycyjne i inne. Przewodniczącym zjazdu był Paweł Sujka, zastępcą Wojciech Rejterada a sekretarzem Jacek Czerniec. Przewodniczącą Komisji Skrutacyjnej była Maja Kijas.

Prezes Maciej Sokołowski złożył sprawozdanie Zarządu za okres 2018-2022 podkreślając trudny okres Covidu i brak finansowania PZK. Związek nie posiada zobowiązań finansowych do spłacenia. Raport finansowy dostępny jest w biurze PZK.

Następnie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Jerzy Urban odczytał sprawozdanie Komisji Rewizyjnej zakońzcone wnioskiem o udzielenie absolutorium Zarządowi.

W ramach dyskusji zabrał głos shihan Andrzej Drewniak, który był jednym z założycieli PZK i pełni funkcję wiceprezesa PZK ds. szkoleniowych od 43 lat. Zwrócił uwagę, że dzięki doświadczeniu i wytężonej pracy polskich trenerów - wyniki medalowe w okresie kadencji były imponujące. Wyjaśnił, że Shotokan, Kyokushin i Taekwondo działały w PZK będącym olimpijskim związkiem klubów WKF - realizując ideę wielkiego Mas. Oyama „niemożliwe uczynić możliwym”. Niezgodny z ideą olimpijską monopol WKF doprowadził do odebrania PZK w 2021 roku licencji WKF, a po protestach MKOl wycofał WKF z Igrzysk olimpijskich w Paryżu. Aktualnie PZK czyni starania o rerejestrację PZK w Ministerstwie Sportu jako nieolimpijskiego związku. W tym celu potrzebne jest współdziałanie wszystkich odmian karate, należy się pięknie różnić, tzn. pokazując tylko swoje walory. Antytezą jest tworzenie konkurencyjnych do PZK związków karate a szczególnie rozgrywanie kilku Mistrzostw Polski. Działanie na szkodę PZK nie może być tolerowane.

Przewodniczący Komisji Karate Tradycyjnego Andrzej Maciejewski zaproponował wspólne rozegranie MP na Hali Torwar oraz wdrożenie programu MEN dla dzieci szkolnych.

W dyskusji wystąpiło jeszcze kilku shihan, którzy zwrócili uwagę na nadawanie często bez egzaminów wysokich stopni dan, obdarzanie 6-10 letnich dzieci tytułami mistrzów świata lub Europy oraz organizację masowych zawodów dla 5-12 letnich dzieci bez hogo i bez właściwej opieki medycznej. Związek będzie kontynuował centralny system zawodów mistrzowskich i szkoleń.

Delegaci 151 głosami udzielili absolutorium Zarządowi oraz wybrali Zarząd PZK w składzie:

Prezes – Maciej Sokołowski,

wiceprezes - Wacław Antoniak,

wiceprezes - Andrzej Drewniak,

sekretarz - Jacek Czerniec,

członek - Edward Urbańczyk,

członek - Wojciech Rejterada,

członek – Bogdan Lubos,

członek - Tomasz Kęćko,

członek - Mariusz Siebert,

członek - Jacek Rusek

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący – Jerzy Urban,

Zastępca -Witold Stolarczyk,

członek – Grzegorz Żendzian,

członek – Krzysztof Minoga,

członek – Waldemar Kozioł.

21.12.2022  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD ZARZĄDU PZK  
25.11.2022  38. PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN KUMITE I KATA, PŁOTY, 17 GRUDNIA 2022  
18.10.2022  MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW KATOWICE, 27 LISTOPADA 2022  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai