· sobota, 20 październik 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO KYOKUSHIN ORAZ MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, NOWA SÓL, 10 MARCA 2018 R.  
18 lutego 2018

10 marca 2018 w Hali sportowej MOSiR w w Nowej Soli odbyły się Mistrzostostwa  Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Rozegrano także konkurencje w Karate WKF. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wojewoda Lubuski Robert Paluch. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był shihan Jan Mazurkiewicz. Mistrzostwa były transmitowane live przez internet oraz zostały udzielone wywiady dla lokalnej TV i prasy. Impreza była połączone z 35 leciem Nowosolskiego Klub Kyokushin kierowanego przez sensei Waldemara Leśniewskiego.

WYNIKI MMM     WYNIKI MMZ   WYNIKI WKF

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW ZAMOŚĆ 3 MARCA 2018  
13 lutego 2018

3 marca 2018 w OSiR w Zamościu odbyły się z udziałem ponad 280 zawodników z 39 klubów Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików. Przeprowadzono także konkurencje Karate WKF. Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Andrzej Wnuk. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec, który nadzorował losowanie i obsługę komputerową. Lokalna TV nakręciła wywiady oraz fragmenty walk. Organizatorem mistrzostw był Zamojski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Krzysztofa Policha.

Wyniki MMM     Wyniki MMW

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

 

ZEBRANIE ZARZĄDU EKF BARCELONA 2018  
2 marca 2018

W dniach 28.02-02.03.2018 odbyło się pierwsze w tym roku Zebranie Zarzadu Europejskiej Federacji Kyokushin, któremu przewodniczył Prezydent Antonio Pinero a Sekretarzem był shihan Andrzej Drewniak. Omówiono plan działania na 2018 oraz aktualne problemy w poszczególnych krajach. Zaakceptowano także umowę o współpracy z Arabską Organizacją Kyokushin.

Z przyczyn technicznych 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin zostały przesunięte na miesiąc wrzesień. Więcej informacji podamy niebawem. Podjęto także decyzję o mocniejszym wlączeniu zawodników z Europy do udziału w corocznych Grand - Prix w Tokyo, które w tym roku odbędą się 25.03.2018.

SEMINARIUM KWF GDYNIA 23-25 LUTEGO 2018  
20 lutego 2018

23-25 lutego 2018 odbyło się w Gdyni Seminarium KWF z udziałem ponad 80 zawodników i trenerów z północy Polski. Zgodnie z programem shihan Andrzej Drewniak przeprowadził 6 dwugodzinnych treningów z pomocą shihan Zdzisława Niedźwiedź i sensei Andrzeja Kłujszo. Głównym tematem było wzmocnienie defensywy i kombinacje do walki. Ostatni trening zakończyły walki zadaniowe i godzinne kumite oraz opcjonalnie kata, które poprowadził shihan Z. Niedźwiedź. W czasie nocnego teningu uczestnicy boso ćwiczyli na śniegu oraz uczestniczyli w  medytacji. W ramach Seminarium odbyła się Narada Kierownikow ośrodkow na której omowiono problemy związne z najbliższymi ME i MŚ oraz poruszono aktualne problemy karate w kraju i na świecie. Organizatorem Seminarium był Gdyński Klub Kyokushin prowadzony przez shihan Zdzisława Niedźwiedź.

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

DRUGIE SEMINARIUM KN KRAKÓW 17 LUTEGO 2018  
16 listopada 2017

17 lutego 2018 w Sali Sportów Walki YMCA Kraków, z udziałem 81 uczestników odbyło się drugie Seminarium dla zawodników i trenerów w ramach przygotowań do ME i MŚ w formie 2 dwugodzinnych treningów i godzinnej Narady Kierowników Ośrodków. Treningi prowadzili: shihan Andrzej Drewniak, shihan Robert Wajgelt, shihan Robet Kopciowski, sensei Świątkowski i sensei Michał Werner, pomagali shihan Andrzej Krawontka i shihan Piórkowski. Uczestniczyli także zagraniczni zawodnicy przywiezieni przez lidera Rosyjskiej Federacji Kyokushin shihan Sergeya Soldatov i lidera Czeskiej Federacji Kyokushin sensei Petera Droscak.  Pierwszy trening odbył się w godz. 12.00-14.00 (techniki ataku i defensywy w walce), natomiast drugi trening w godz. 16.00-18.00 ( kombinacje do walki i godzinne kumite) oraz opcjonalnie kata na Sali lustrzanej. Narada Kierowników Ośrodkow odbyła się w formie pizza party w Sali kominkowej w godz. 15.00-16.00. na której omowiono przygotowania szkoleniowo-organizacyjne do tegorocznych ME i MŚ oraz sytuację w PZK. Organizatorem Seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai.

Seminarium dla zawodników i trenerów z północy Polski odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Gdyni pod kierunkiem shihan Andrzeja Drewniak. Kierownicy Ośrodkow proszeni są o kontakt z shihan Zdzisławem Niedźwiedź kom. 609 265 478 email: fitnessclub27@interia.pl  Zapraszamy.

GALERIA

NOWOROCZNE SEMINARIUM KRAKÓW 6 STYCZNIA 2018  
7 stycznia 2018

6 stycznia 2018 w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie odbyło się ogólnopolskie seminarium w formie noworocznego Kagami Biraki z udziałem 103 zawodników i trenerów biorących udział w przygotowaniach do ME i MŚ. Podczas seminarium odbyły się dwa dwugodzinne treningi. Pierwszy trening w godz. 12:00 - 14:00 poświęcony był kombinacjom do walki ze szczególnym uwzględnieniem wyprzedzania ataku oraz doskonaleniu defensywy. Podczas drugiego treningu w godz. 16:00 - 18:00 uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Pierwsza grupa w Sali Lustrzanej doskonaliła technikę kata. Trening drugiej grupy poświęcony był pracy na workach i tarczach treningowych, a następnie odbyło się godzinne kumite zadaniowe.

Głównymi prowadzącymi seminarium byli: shihan Andrzej Drewniak  i  shihan Robert Wajgelt, dodatkowymi prowadzącymi byli sensei Bogdan Świątkowski i sensei Michał Werner oraz wspierali shihan: Zdzisław Niedżwiedź, shihan Witold Stolarczyk, shihan Robert Kopciowski i shihan Janusz Piórkowski. Zabezpieczenie medyczne: lekarz KN dr hab. med Krzysztof Mawlichanów.

W czasie otwarcia seminarium wiceprezes PZK A. Drewniak wręczył listy gratulacyjne z Ministerstwa Sportu za wybitne osiągnięcia w 2017 roku dla trenerów: R. Wajgelt, W. Leśniewski, B. Bolanowski, J. Preis, R. Ambroziak oraz zawodników: A. Lisowska, K. Mastaj, Sz. Świątkowski, A. Świątkowska, I. Bobińska, R. Tracz, A. Karpuk i A. Leśniewska i A. Sielicka.

W godz. 15:00 -17:00 w Sali Kominkowej odbyło się Zebranie połączone z pizza party z udziałem 32 kierowników środków na którym omówiono przygotowania do najbliższych imprez krajowych i międzynarodowych oraz aktualne problemy karate w kraju i na świecie. Udział w seminarium był bezpłatny.

Organizatorem seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai.

Galeria

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - 16.12.2017 KOSZALIN  
16 grudnia 2017

16 grudnia 2017 w Hali Widowiskowo - Sportowej w Koszalinie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców oraz Mistrzostwa Polski Juniorów z udziałem 158 zawodników z 52 ośrodków Kyokushin. Otwarcia dokonali przedstawicie Urzędu Miasta Koszalin. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Janusz Piórkowski.

Organizatorem podwójnych mistrzostw był Koszaliński Klub Kyokushin kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo.

Galeria zdjęć w opracowaniu.

Wyniki Młodzieżowiec    Wyniki Junior

10.12.2017  3RD KWU KYOKUSHIN WORLD CHAMPIONSHIP EKATERINBURG 2017  
02.12.2017  KURS SĘDZIÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE LUBLIN 1-3 GRUDNIA 2017  
25.10.2017  XXXIV PUCHAR POLSKI SENIORÓW ORAZ XIV PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW, WROCŁAW - 9 GRUDNIA 2017 ROKU  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai