· sobota, 21 kwiecień 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA 2017  
16 sierpnia 2017

9 wsześnia 2017 odbył się 20. Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza z udziałem około 200 zawodników reprentujących blisko 40 ośrodków z Rosji, Czech, Niemiec i Polski. Oficjlnego otwarcia tunieju dokonali Minister RP i Poseł na Sejm Grzegorz Schreibert, Prezydent Sieradza Paweł Osiewała, Wiceprezydent PZK Andrzej Drewniak, Wiceprezydent Miasta Rafał Matysiak, Przew. Rady Miasta Mirosław Antonii Owczarek, Komendant Straży Miejskiej Marek Pacyna, i Dyr. II LO Urszula Świniarska. Zawodnicy walczyli w przepisach KWF i WKF. Sędzią głównym był Shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Shihan Robert Kopciowski. Sędzią WKF był Grzegorz Powrożnik. Oganizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.

WYNIKI

JUBILEUSZ SHIHAN ANDRZEJA DREWNIAKA  
21 sierpnia 2017

20 sierpnia 2017 z inicjatywy kierowników ośrodków Kyokushin celebrowane były jubileuszowe urodziny Shihan Andrzeja Drewniaka w najsłynniejszej Królewskiej Restauracji Wierzynek w Rynku Głównym w Krakowie.

34 kierowników ośrodków: Robert Kopciowski, Andrzej Krawontka, Zdzisław Niedźwiedź, Janusz Piórkowski, Witold Stolarczyk, Henryk Orzechowski, Robert Wajgelt, Beata Wajgelt,  Arkadiusz Sukiennik, Andrzej Kłyszo, Ryszard Szubert, Waldemar Leśniewski , Mirosław Guzik, Eliasz Madej, Tomasz Bachowski , Bolanowski Bogusław, Rudawski Sławomir, Krzysztof Mawlichanów, Michał Werner, Cezary Banasik, Jarosław Preis, Piotr Janczak, Stanisław Samsel, Arkadiusz Mikułka, Jerzy Dudziak, Piotr Mazur, Andrzej Czarnecki, Artur Sroka, Jarosław Fruba, Ryszard Semik, Robert Hornik,  Maciej Wójcicki, Jarosław Długołęcki , Dariusz Kudyk,  tworząc szpaler i wykonując seiken chudan tsuki z Kiai całkowicie zaskoczyło Shihan Andrzeja Drewniaka swoją obecnością. Następnie w Sali Rycerskiej odśpiewano 100 lat, wzniesiono toast za zdrowie oraz wręczono Shihan bukiet z 70 białych i czerwonych róż ułożonych w kształcie Kanku, obraz olejny przedstawiający Shihan oraz specjalny ministerialny fotel jakoby służący do przemyśleń i podejmowania wzniosłych projektów. Shihan Zdzisław Niedźwiedź odczytał swój poemat żartobliwie nawiązujący do 50 lat pracy jubilata dla Polskiego Kyokushin a następnie podano słynną staropolską zupę z raków, po czym kolejno 7 Shihan przemawiało nie szczędząc dowcipnych opisów sytuacji sprzed lat. Shihan zabierając głos między innym podkreślił, że Polskie Kyokushin pod wieloma względami  jest wyjątkowe na świecie, tak jak organizacja tego Jubileuszu, identycznie w 1993roku  japońscy kierownicy ośrodków zorganizowali 70 jubileuszowe urodziny dla Sosai Mas. Oyama. Po daniach głównych kilku sensei ubarwiło swoje wystąpienia opisami różnych śmiesznych sytuacji, które zdarzyły się na przestrzeni lat.

W kolejnych wystąpieniach Shihan przypomniał o zbliżających się ME KWF w Polsce i w Rumunii w maju 2018 roku oraz o organizacji 2. MŚ KWF w Astana, Kazachstan w październiku 2018 roku. Dodatkowo wskazał, że Europejskie i Światowe Kyokushin czekają kolejne wyzwania wynikające z dynamicznie zmieniającej się sytuacji w świecie - Polskie Kyokushin i Shotokan będą musiały elastycznie dostosować się do zaistniałych zmian a Kyokushin jest zobligowany uczestniczyć w głównych imprezach WKF.

Spotkanie zakończyły toasty za przyjaźń, jedność i zbiorową mądrość oraz wspólne zdjęcie. Shihan z całego serca podziękował za przybycie kierownikom ośrodków a szczególnie głównym animatorom Jubileuszu jakimi okazali się Sensei Arkadiusz Sukiennik i Shihan Robert Wajgelt, których wsparli kierownicy ośrodków uczestniczący w jubileuszowym spotkaniu.   

GALERIA

 

44. WSCHODNIO EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN KRAKÓW 20-23.07.2017  
23 lipca 2017

W dniach 20-23 lipca br. na obiektach AWF w Krakowie Al. Jana Pawła II 82 odbył się 44. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 316 uczestników w tym z Rosji, Niemiec, Ukrainy, Norwegii, Białorusi, Węgier, Irlandii i Czech. Treningi  prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzone przez trenerów Andrzeja Drewniaka, Macieja Sokołowskiego, Roberta Wajgelta oraz lekarza i trenera Krzysztofa Mawlichanów, natomiast treningi wprowadzające do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak wraz z dwoma asystentami. W piątek odbyło się coroczne zebranie Polskiej Organizacji Kyokushinkai z udziałem 46 kierowników ośrodków oraz zaproszonych gości jak Prezydent A. Pinero, Prezes PZK M. Sokolowski i Wiceprezes W. Antoniak. W sobotę po południu odbył się egzamin na Kyu/Dan i Sayonara. W tym roku w konkursie kabaretowym zwyciężyła grupa shihan Janusza Piórkowskiego. W niedzielę obóz zakończyły walki oraz sesja fotograficzna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe Kalendarze, Dyplomy uczestnictwa i breloczki. Organizatorem Obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai.

GALERIA

  

  

 

MIĘDZYNARODOWY OBÓZ KWU KAMCHIYA, BULGARIA 2017  
11 lipca 2017

2 - 9 lipca 2017 odbył się największy na świecie Międzynarodowy letni obóz Kyokushin w ramach Kyokushin World Union  z udziałem blisko 1000 uczestników z IFK, Kan, KWF i AKR. Uczestnicy  zakwaterowani byli w 6 hotelach i ćwiczyli na obiektach Centrum Sportu Kamchiya. Otwarcia obozu dokonali: Minister Sportu Bułgarii Krasen Kralev, shihan Andrzej Drewnik, shihan Dawid Pickthall oraz shihan Ivo Kamenov (główny organizator). Program zawierał dwa obowiązkowe treningi dziennie o godz 8.00 rano i o godz.18.00. z podziałem na grupy: czarne pasy, brązowe i zielone pasy, żółte i niebieskie, dzieci oraz osobna grupa zawodnicy. Opcjonalny był trening szermierki mieczem Iaido. Treningi czarnych i brązowych pasów prowadzili codziennie shihan A. Drewniak (KWF) i shihan D. Pickthall (IFK). Treningi grupy sportowej i innych prowadzili medaliści mistrzostw Świata: Zahari Damyanov (Kan) i Sergey Plekhanov (KWF) oraz inni bułgarscy mistrzowie jak shihan Asen Asenov, shihan Marin Mitev, sensei Nikolay Rachev i senpai Petar Martinov.

Shihan Royama przyjechał na koniec obozu aby wziąć udział w Międzynarodowym turnieju młodzieży, egzaminach na kyu/dan oraz pożegnalnej sesji fotograficznej.

Natomiast shihan Ramil Gabbasov prowadził codzienne szkolenie 160 międzynarodowych sędziów KWU wśród których byli shihan Robert Kopciowski, sensei Jarosław Preis oraz sensei Daniel Gorczyca.

5 lipca odbył się Profesjonalny Turniej „Grand Prix Bulgaria". Otwarcia dokonał Prezes WFKO Aleksander Tanyushkin z Moskwy. Sędzią głównym był shihan Andrey Bura. Zawodnicy byli oceniani walcząc 5 rund po 2 minuty z minutowym odpoczynkiem. Pierwszy pojedynek wygrał Aleksander Drozd (Rosja) pokonując Andrey Andreev (Bulgaria). Drugi pojedynek wygrał Nikolay Yorgov (Bulgaria) pokonując Naoki Morita (Japonia). Organizatorem turnieju była Bułgarska Federacja Kyokushin, której liderem jest shihan I. Kamenov.

7 lipca odbył się Międzynarodowy turniej młodzieży KWU „Varna Cup" z udziałem około 130 zawodników z 16 krajów. Sędzią głównym był shihan R. Gabbasov. Otwarcia turnieju w imieniu KWU dokonał shihan A.Drewniak. Nagrody wręczali shihan H. Royama, shihan A. Drewniak, shihan M. Mitev i sensei N.Rachev. Organizatorem pucharu była Bułgarska Federacja Kyokushin , kierowana przez shihan  I. Kamenova.

8 lipca odbyły się egzaminy na kyu/dan, które nadzorowali shihan H. Royama i shihan A. Drewniak.

Wieczorem odbyło się oficjalne zamkniecie obozu i sesja fotograficzna, z udziałem shihan H. Royama i shihan A. Drewniak oraz wszystkich prowadzących instruktorów. Późnym wieczorem w Warnie w restauracji Rappongi odbyła się uroczysta Sayonara z udziałem około 400 pełnoletnich uczestników. 

GALERIA

  

  

SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 10 DAN  
9 lipca 2017

8 lipca 2017 w czasie jubileuszowego 50 Międzynarodowego Letniego Obozu w Papendal shihan Loek Hollander otrzymał 10 dan. W imieniu Zarządu Kyokushin World Federation certyfikat i pas wręczył shihan Antonio Pinero.

Shihan Loek Hollander poświęcił całe swoje życie budowaniu europejskiego i światowego Kyokushin, był przez pięćdziesiąt lat członkiem Międzynarodowego Komitetu IKO a w międzynarodowych sprawach prawą ręką sosai Masutatsu Oyama, który powierzył mu zbudowanie Europejskiej Organizacji Kyokushin oraz nadzór nad Afrykańskim Kyokushin. Uczestniczył we wszystkich Mistrzostwach Świata IKO oraz Międzynarodowych obozach na wszystkich kontynentach. Stworzył europejski styl prowadzenia treningów.

Shihan Loek Hollander szczególnie dużo energii poświęcił budowaniu Kyokushin we wschodniej Europie. Ponad 10 razy prowadził Wschodnio Europejski Letni Obóz w Krakowie oraz kilkukrotnie  w wielu wschodnio europejskich krajach.

Nikt bardziej nie zasłużył sobie w światowym Kyokushin na to wyróżnienie.

WALNE ZGROMADZENIE SPRAWOZDAWCZE PZK WARSZAWA 24 CZERWCA 2017  
24 maja 2017

24 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze PZ Karate z udziałem 43 delegatów. Zebranie rozpoczęło się w drugimi terminie o godzinie. 10.30. Zebranych powitał Prezes PZK Maciej Sokołowski. Na funkcję Przewodniczącego Zebrania został wybrany Paweł Sujka a na funkcję Zastępcy Wacław Antoniak. Prezes M. Sokołowski odczytał Sprawozdanie Zarządu za 2016 rok, zapoznał z Audytem finansowym PZK oraz Bilansem zakończonym 65 tys. zł na plusie na 31.12.2016. Następnie Wiceprezes ds organizacyjnych Wacław Antoniak złożył sprawozdanie ze szczególnym uwypukleniem trzyletnich przygotowań do World Games Wrocław 2017. Wiceprezes ds szkoleniowych Andrzej Drewniak omówił realizację szkoleń KN, instruktorów, trenerów i sędziów oraz sukcesy sportowe Polaków na MŚ i ME w postaci 92 medali: WKF -1, Shotokan - 12 i Kyokushin -79, kończąc powtórzył wezwanie Zarządu PZK do współpracy wszystkich klubów w szkoleniu i zawodach wg przepisów WKF zgodnie z hasłem "wszystkie ręce na pokład".

Wice Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Witold Stolarczyk odczytał Sprawozdanie oraz wystąpił z wnioskami o zatwierdzenie Bilansu, Audytu i Sprawozdań KR i Zarządu. Po dyskusji delegaci jednogłośnie przegłosowali postawione wnioski. Zamykając WZ jego Przewodniczący oraz Prezes PZK podziękowali wszystkim trenerom i działaczom za ogromny wysiłek szkoleniowo-organizacyjno-finansowy związany ze zdobyciem tak imponujacej liczby medali, przy zaledwie 700 tys. dotacji celowej. Protokołował sekretarz Jacek Czerniec.

VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KYOKUSHIN "ONE WORLD ONE KYOKUSHIN" LIMANOWA 2017  
18 czerwca 2017

W dniu 17 czerwca 2017 odbył się w Limanowej VII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży z udziałem 501 uczestników reprezentujących 56 klubów z 8 krajów. W trakcie oficjalnego otwarcia przemawiali: Poseł Wiesław Jańczyk, Poseł Józef Leśniak, Przewodniczący Sejmiku Woj. Małopolskiego Urszula Nowogórska, Wice Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Kier. Wydz. Promcji Sportu i Turystyki UM Limanowa Jolanta Szyler, Prezes IPA Polska Reg. Limanowa Jaroslaw Pachut oraz Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Tadeusz Krygowski, który koordynował 64 sędziów z kraji i zagranicy. Naczelną ideą turnieju była jedność i współpraca światowych organizacji Kyokushin, która przełożyła się na wspaniałą atmosferę turnieju. Zwycięzcom 45 kategori nagrody wręczali Wice Starosta Mieczysław Uryga, Radny Miasta Limanowa Mieczyslaw Sukiennik, Prezes IPA Limanowa Jaroslaw Pachut i Shihan Andrzej Drewniak. Za wyróżnienie zasługują: wspólpraca z Władzami i sponsowami, wystrój Hali, imponujące nagrody i medale, katering dla sędziów oraz sprawne zakwaterowanie.  W klasyfikacji drużynowej 1 miejsce zajął Jasielski Klub Kyokushin, 2 miejsce Małopolski Klub Oyama Wadowice, trzecie miejsce zajął ARS Klub Kyokushinkai Limanowa będący organizatorem mistrzostw, którego liderem jest sensei Arkadiusz Sukiennik.

07.05.2017  MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KYOKUSHIN SOSNOWIEC 03.06.2017  
28.05.2017  JUBILEUSZOWY TURNIEJ 40 LECIA NOWOSĄDECKIEGO KLUBU KYOKUSHIN  
16.05.2017  30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ - 16 MAJA 1987  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]



© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai