· sobota, 20 październik 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW KYOKUSHIN, KROSNO: 11.03.2018  
12 marca 2018

11 marca 2018r. w  Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 288 zawodników z 34 ośrodków Kyokushin. Przeprowadzono także konkurencje w przepisach Karate WKF. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Wiceprezydent Krosna Bronisław Baran, Przewodnicząca KS Rady M. Krosna Anna Dubiel, dyr. MOSiR Antoni Dębiec, Naczelnik Wydział KFIS Grzegorz Półchłopek, Insp. WKFiS Katarzyna Bienia.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Tadeusz Krygowski. Mistrzostwa były w całości transmitowane w internecie, ponadto zostały udzielone wywiady lokalnej TV, Radio i Prasie. Organizatorem imprezy, połączonej z 25 - leciem działalności, był Krośnieński Klub Karate Kyokushin, kierowany przez shihan Romana Woźniaka.

WYNIKI

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO KYOKUSHIN ORAZ MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, NOWA SÓL, 10 MARCA 2018 R.  
18 lutego 2018

10 marca 2018 w Hali sportowej MOSiR w w Nowej Soli odbyły się Mistrzostostwa  Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Rozegrano także konkurencje w Karate WKF. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wojewoda Lubuski Robert Paluch. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był shihan Jan Mazurkiewicz. Mistrzostwa były transmitowane live przez internet oraz zostały udzielone wywiady dla lokalnej TV i prasy. Impreza była połączone z 35 leciem Nowosolskiego Klub Kyokushin kierowanego przez sensei Waldemara Leśniewskiego.

WYNIKI MMM     WYNIKI MMZ   WYNIKI WKF

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW ZAMOŚĆ 3 MARCA 2018  
13 lutego 2018

3 marca 2018 w OSiR w Zamościu odbyły się z udziałem ponad 280 zawodników z 39 klubów Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików. Przeprowadzono także konkurencje Karate WKF. Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Andrzej Wnuk. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec, który nadzorował losowanie i obsługę komputerową. Lokalna TV nakręciła wywiady oraz fragmenty walk. Organizatorem mistrzostw był Zamojski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Krzysztofa Policha.

Wyniki MMM     Wyniki MMW

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

 

ZEBRANIE ZARZĄDU EKF BARCELONA 2018  
2 marca 2018

W dniach 28.02-02.03.2018 odbyło się pierwsze w tym roku Zebranie Zarzadu Europejskiej Federacji Kyokushin, któremu przewodniczył Prezydent Antonio Pinero a Sekretarzem był shihan Andrzej Drewniak. Omówiono plan działania na 2018 oraz aktualne problemy w poszczególnych krajach. Zaakceptowano także umowę o współpracy z Arabską Organizacją Kyokushin.

Z przyczyn technicznych 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin zostały przesunięte na miesiąc wrzesień. Więcej informacji podamy niebawem. Podjęto także decyzję o mocniejszym wlączeniu zawodników z Europy do udziału w corocznych Grand - Prix w Tokyo, które w tym roku odbędą się 25.03.2018.

SEMINARIUM KWF GDYNIA 23-25 LUTEGO 2018  
20 lutego 2018

23-25 lutego 2018 odbyło się w Gdyni Seminarium KWF z udziałem ponad 80 zawodników i trenerów z północy Polski. Zgodnie z programem shihan Andrzej Drewniak przeprowadził 6 dwugodzinnych treningów z pomocą shihan Zdzisława Niedźwiedź i sensei Andrzeja Kłujszo. Głównym tematem było wzmocnienie defensywy i kombinacje do walki. Ostatni trening zakończyły walki zadaniowe i godzinne kumite oraz opcjonalnie kata, które poprowadził shihan Z. Niedźwiedź. W czasie nocnego teningu uczestnicy boso ćwiczyli na śniegu oraz uczestniczyli w  medytacji. W ramach Seminarium odbyła się Narada Kierownikow ośrodkow na której omowiono problemy związne z najbliższymi ME i MŚ oraz poruszono aktualne problemy karate w kraju i na świecie. Organizatorem Seminarium był Gdyński Klub Kyokushin prowadzony przez shihan Zdzisława Niedźwiedź.

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

DRUGIE SEMINARIUM KN KRAKÓW 17 LUTEGO 2018  
16 listopada 2017

17 lutego 2018 w Sali Sportów Walki YMCA Kraków, z udziałem 81 uczestników odbyło się drugie Seminarium dla zawodników i trenerów w ramach przygotowań do ME i MŚ w formie 2 dwugodzinnych treningów i godzinnej Narady Kierowników Ośrodków. Treningi prowadzili: shihan Andrzej Drewniak, shihan Robert Wajgelt, shihan Robet Kopciowski, sensei Świątkowski i sensei Michał Werner, pomagali shihan Andrzej Krawontka i shihan Piórkowski. Uczestniczyli także zagraniczni zawodnicy przywiezieni przez lidera Rosyjskiej Federacji Kyokushin shihan Sergeya Soldatov i lidera Czeskiej Federacji Kyokushin sensei Petera Droscak.  Pierwszy trening odbył się w godz. 12.00-14.00 (techniki ataku i defensywy w walce), natomiast drugi trening w godz. 16.00-18.00 ( kombinacje do walki i godzinne kumite) oraz opcjonalnie kata na Sali lustrzanej. Narada Kierowników Ośrodkow odbyła się w formie pizza party w Sali kominkowej w godz. 15.00-16.00. na której omowiono przygotowania szkoleniowo-organizacyjne do tegorocznych ME i MŚ oraz sytuację w PZK. Organizatorem Seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai.

Seminarium dla zawodników i trenerów z północy Polski odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Gdyni pod kierunkiem shihan Andrzeja Drewniak. Kierownicy Ośrodkow proszeni są o kontakt z shihan Zdzisławem Niedźwiedź kom. 609 265 478 email: fitnessclub27@interia.pl  Zapraszamy.

GALERIA

NOWOROCZNE SEMINARIUM KRAKÓW 6 STYCZNIA 2018  
7 stycznia 2018

6 stycznia 2018 w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie odbyło się ogólnopolskie seminarium w formie noworocznego Kagami Biraki z udziałem 103 zawodników i trenerów biorących udział w przygotowaniach do ME i MŚ. Podczas seminarium odbyły się dwa dwugodzinne treningi. Pierwszy trening w godz. 12:00 - 14:00 poświęcony był kombinacjom do walki ze szczególnym uwzględnieniem wyprzedzania ataku oraz doskonaleniu defensywy. Podczas drugiego treningu w godz. 16:00 - 18:00 uczestnicy podzielili się na dwie grupy. Pierwsza grupa w Sali Lustrzanej doskonaliła technikę kata. Trening drugiej grupy poświęcony był pracy na workach i tarczach treningowych, a następnie odbyło się godzinne kumite zadaniowe.

Głównymi prowadzącymi seminarium byli: shihan Andrzej Drewniak  i  shihan Robert Wajgelt, dodatkowymi prowadzącymi byli sensei Bogdan Świątkowski i sensei Michał Werner oraz wspierali shihan: Zdzisław Niedżwiedź, shihan Witold Stolarczyk, shihan Robert Kopciowski i shihan Janusz Piórkowski. Zabezpieczenie medyczne: lekarz KN dr hab. med Krzysztof Mawlichanów.

W czasie otwarcia seminarium wiceprezes PZK A. Drewniak wręczył listy gratulacyjne z Ministerstwa Sportu za wybitne osiągnięcia w 2017 roku dla trenerów: R. Wajgelt, W. Leśniewski, B. Bolanowski, J. Preis, R. Ambroziak oraz zawodników: A. Lisowska, K. Mastaj, Sz. Świątkowski, A. Świątkowska, I. Bobińska, R. Tracz, A. Karpuk i A. Leśniewska i A. Sielicka.

W godz. 15:00 -17:00 w Sali Kominkowej odbyło się Zebranie połączone z pizza party z udziałem 32 kierowników środków na którym omówiono przygotowania do najbliższych imprez krajowych i międzynarodowych oraz aktualne problemy karate w kraju i na świecie. Udział w seminarium był bezpłatny.

Organizatorem seminarium była Polska Organizacja Kyokushinkai.

Galeria

16.12.2017  MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - 16.12.2017 KOSZALIN  
10.12.2017  3RD KWU KYOKUSHIN WORLD CHAMPIONSHIP EKATERINBURG 2017  
02.12.2017  KURS SĘDZIÓW POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE LUBLIN 1-3 GRUDNIA 2017  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai