· sobota, 20 październik 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


XXXVIII MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, LUBIN 24 MARCA 2018 ROKU  
24 marca 2018

24 marca 2018r. w Lubinie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem ponad 200 zawodników z 24 ośrodków Kyokushin. Przeprowadzono także konkurencje w przepisach Karate WKF. Ze względu na ograniczoną liczbę składów sędziowskich zawody rozegrano na dwóch matach. Mamy nadzieję iż w przyszłości w stosunku do klubów które nie dostosowują się do regulaminu Mistrzostw i nie wystawiają sędziego, wyciągnięte zostaną przez PZK odpowiednie konsekwencje.  Czas zawodów z tego powodu wydłuża się kosztem uczestników.                                                                            Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał Pan Krzysztof Kubów Poseł na Sejm RP Zagłębia Miedziowego. Mistrzostwa odbywały się w nowoczesnej hali RCS. Dla wszystkich uczestników udostępniony był bezpłatny bufet z kawą i ciastami. Sędzią głównym był shihan Edward Urbańczyk, a sędzią technicznym shihan Witold Stolarczyk. Mistrzostwa  były pokazane przez Regionalną TV. Organizatorem imprezy był Lubiński Klub Karate Kyokushin. Lubiński Klub Karate Kyokushin w klasyfikacji drużynowe zajął miejsce. Organizator bardzo dziękuje wszystkim sędziom za sprawne sędziowanie.  

WYNIKI MMD   WYNIKI MMM

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO KYOKUSHIN BIELSKO BIAŁA, 17 MARCA 2018  
18 lutego 2018

17 marca 2018 w Bielsku Biała w Hali Sportowej Widok odbyły sę iMistrzostwach Makroregionu Śląskiego Kyokushin z udziałem 136 zawodników reprezentujcych 25 ośrodkow Kyokushin. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali przedstawiciele Urzędu Miasta. Rozegrano także 4 kategorie otwarte w przepisach Karate WKF. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki. Walkii odbywały się na 2 matach. Wyniki mistrzostw znajdują się w załączniku. Organizatorem mistrzostw był Bielski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Sławomira Dubiel.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzikow odbęda się  24 maraca 2018 w Lubiniu.

WYNIKI

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW KYOKUSHIN, KROSNO: 11.03.2018  
12 marca 2018

11 marca 2018r. w  Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 288 zawodników z 34 ośrodków Kyokushin. Przeprowadzono także konkurencje w przepisach Karate WKF. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Wiceprezydent Krosna Bronisław Baran, Przewodnicząca KS Rady M. Krosna Anna Dubiel, dyr. MOSiR Antoni Dębiec, Naczelnik Wydział KFIS Grzegorz Półchłopek, Insp. WKFiS Katarzyna Bienia.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Tadeusz Krygowski. Mistrzostwa były w całości transmitowane w internecie, ponadto zostały udzielone wywiady lokalnej TV, Radio i Prasie. Organizatorem imprezy, połączonej z 25 - leciem działalności, był Krośnieński Klub Karate Kyokushin, kierowany przez shihan Romana Woźniaka.

WYNIKI

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO KYOKUSHIN ORAZ MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW, NOWA SÓL, 10 MARCA 2018 R.  
18 lutego 2018

10 marca 2018 w Hali sportowej MOSiR w w Nowej Soli odbyły się Mistrzostostwa  Makroregionu Zachodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. Rozegrano także konkurencje w Karate WKF. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wojewoda Lubuski Robert Paluch. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był shihan Jan Mazurkiewicz. Mistrzostwa były transmitowane live przez internet oraz zostały udzielone wywiady dla lokalnej TV i prasy. Impreza była połączone z 35 leciem Nowosolskiego Klub Kyokushin kierowanego przez sensei Waldemara Leśniewskiego.

WYNIKI MMM     WYNIKI MMZ   WYNIKI WKF

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO I MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW ZAMOŚĆ 3 MARCA 2018  
13 lutego 2018

3 marca 2018 w OSiR w Zamościu odbyły się z udziałem ponad 280 zawodników z 39 klubów Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwach Młodzików. Przeprowadzono także konkurencje Karate WKF. Otwarcia mistrzostw dokonał Prezydent Miasta Andrzej Wnuk. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec, który nadzorował losowanie i obsługę komputerową. Lokalna TV nakręciła wywiady oraz fragmenty walk. Organizatorem mistrzostw był Zamojski Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Krzysztofa Policha.

Wyniki MMM     Wyniki MMW

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

 

ZEBRANIE ZARZĄDU EKF BARCELONA 2018  
2 marca 2018

W dniach 28.02-02.03.2018 odbyło się pierwsze w tym roku Zebranie Zarzadu Europejskiej Federacji Kyokushin, któremu przewodniczył Prezydent Antonio Pinero a Sekretarzem był shihan Andrzej Drewniak. Omówiono plan działania na 2018 oraz aktualne problemy w poszczególnych krajach. Zaakceptowano także umowę o współpracy z Arabską Organizacją Kyokushin.

Z przyczyn technicznych 32. Mistrzostwa Europy Kyokushin zostały przesunięte na miesiąc wrzesień. Więcej informacji podamy niebawem. Podjęto także decyzję o mocniejszym wlączeniu zawodników z Europy do udziału w corocznych Grand - Prix w Tokyo, które w tym roku odbędą się 25.03.2018.

SEMINARIUM KWF GDYNIA 23-25 LUTEGO 2018  
20 lutego 2018

23-25 lutego 2018 odbyło się w Gdyni Seminarium KWF z udziałem ponad 80 zawodników i trenerów z północy Polski. Zgodnie z programem shihan Andrzej Drewniak przeprowadził 6 dwugodzinnych treningów z pomocą shihan Zdzisława Niedźwiedź i sensei Andrzeja Kłujszo. Głównym tematem było wzmocnienie defensywy i kombinacje do walki. Ostatni trening zakończyły walki zadaniowe i godzinne kumite oraz opcjonalnie kata, które poprowadził shihan Z. Niedźwiedź. W czasie nocnego teningu uczestnicy boso ćwiczyli na śniegu oraz uczestniczyli w  medytacji. W ramach Seminarium odbyła się Narada Kierownikow ośrodkow na której omowiono problemy związne z najbliższymi ME i MŚ oraz poruszono aktualne problemy karate w kraju i na świecie. Organizatorem Seminarium był Gdyński Klub Kyokushin prowadzony przez shihan Zdzisława Niedźwiedź.

Galeria zdjęć w przygotowaniu.

16.11.2017  DRUGIE SEMINARIUM KN KRAKÓW 17 LUTEGO 2018  
07.01.2018  NOWOROCZNE SEMINARIUM KRAKÓW 6 STYCZNIA 2018  
16.12.2017  MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW - 16.12.2017 KOSZALIN  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai