· piątek, 19 styczeń 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ - 16 MAJA 1987  
16 maja 2017

16 maja 1987 roku odbyły się pierwsze w krajach socjalistycznych Mistrzostwa Europy Kyokushin w Katowickim Spodku z udziałem około 10.000 widzów. Do dzisiaj tysiące osób pamięta bezpośrednią transmisję (live) zaraz po Dzienniku TVP-1 walki finałowej w kat. – 70 kg pomiędzy reprezentantem Polski Włodzimierzem Rojem a reprezentantem Węgier Jozefem Borza zakończoną odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego na stojąco.

To był wielki sukces Polskiego Kyokushin na arenie międzynarodowej zarówno od strony organizacyjnej oraz sportowej. Jednocześnie została złamana psychologiczna bariera limitująca możliwość sukcesów polskich zawodników w walce z reprezentantami ówczesnych potęg jak Holandia, Anglia, Węgry czy Hiszpania.

Katowickie zwycięstwo otworzyło drogę do kolejnych zwycięstw Polaków na Mistrzostwach Świata w Tokio, Osace i Nowym Yorku a trenerski tandem A. Drewniak & W. Rój we współpracy z wieloma klubowymi trenerami przez ponad dekadę zapewnił drużynową dominację Polski w Europie.

Może ktoś ma jeszcze skany zdjęć ze Spodka, chętnie zamieścimy.

 

OTWARTY TURNIEJ O PUCHAR SOLNY WIELICZKA 13 MAJA 2017  
26 kwietnia 2017

13 maja 2017 roku w Wieliczce w Miejskiej Hali Widowiskowej odbył się VI Otwarty Turniej o Puchar Solny juniorów, młodzików, kadetów i dzieci z udziałem ponad 300 zawodnikow z ponad 30 ośrodków Kyokushin. Najmłodsi konkurowali w konkurencjach 5 technik i kata a starsi w przepisach semi kontakt. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był sensei Bogdan Światkowski.

Otwarcaia turnieju dokonali Burmistrz Miasta i Prezes Krakowskiego AZS Lech Pankiewicz. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Kopciowskiego.

WYNIKI

   

IV AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KRAKÓW 2017  
24 kwietnia 2016

Dnia 6 maja 2017 roku odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin w Hali Studium WFiS UJ ul.Piastowska 26  w Krakowie. W Mistrzostwach uczestniczyło 104 studentów z 34 uczelni. Otwarcia dokonał Prezes Krakowskiego AZS Lech Pankiewicz. Sędzią głównym był Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Robert Kopciowski. Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin UJ we współpracy z PZK, AZS i Domem Kultury ul. Reymonta 17. Bezpośrednim organizatorem był sensei Artur Stecki.

WYNIKI

                     Otwarcie                      Kata                       Kumite                    Medaliści

   

WALNY ZJAZD POLSKIEGO KOMITETU OLIMPIJSKIEGO WARSZAWA' 2017  
27 kwietnia 2017

22 kwietnia 2017 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbył się Walny Zjazd PKOl z udziałem 151 delegatów z 33 olimpijskich związków sportowych i innych organizacji. Delegatami Polskiego Związku Karate byli Prezes Maciej Sokołowski i Wiceprezes Wacław Antoniak. Na Prezesa PKOl na kolejną 4 letnią kadencję został wybrany dotychczasowy Prezes Andrzej Kraśnicki a sensei Maciej Sokołowski 120 głosami został wybrany do szerokiego Zarządu PKOl.

Dnia 24 kwietnia ukonstytuował się Zarząd PKOl oraz Komisja Rewizyjna.

Zarząd Polskiego Związku Karate sklada serdeczne gratulacje Prezesowi Maciejowi Sokołowskiemu w związku z wyborem do Zarządu PKOl na kadencję 2017 - 2021.

SOSAI MASUTATSU OYAMA  
26 kwietnia 2017

OTWARTE MISTRZOSTWA AZJI KWF ASTANA 2017  
26 kwietnia 2017

21-22 kwietna 2017 w Metropolitalnej Hali Widowiskowej w Astana, Kazachstan - odbyły się Otwarte Mistrzostwa Azji KWF z udziałem blisko 550 zawodników z 13 krajów w tym z Japonii, Rosji, Azerbejdżanu, Iranu, Kirgistanu i Kazachstanu. 20 kwietnia odbyło się Otwarte Zebranie liderów połączone z Kursem sędziów. W pierwszym dniu zawodów współzawodniczyli zawodnicy do 18 roku życia a w drugim dniu powyżej 18 lat. Otwarcia mistrzostw dokonał Sekretarz KWF Andrzej Drewniak. Następnie zabierali głos: Sekretarz KWU Sergey Suvorov, Dyrektor KWU Ramil Gobbbasov i Pani Prezes Kazachstańskiej Federacji KWF Irina Manżanowa reprezentująca także sponsora mistrzostw - Firmę Edem.

Sędzią głównym był shihan A. Drewniak a sędzią technicznym shihan R. Gobbasov. Obserwatorami byli trenerzy KN Japonii Noriyuki Tanaka, Rosji Sergey Soldatov i Polski Robert Wajgelt. Na zakończenie odbyła się w hotelu organizacyjnym uroczysta Sayonara. Organizatorem mistrzostw była Kazachstańska Federacja Kyokushinkai, kierowana przez shihan Muktar Juldasov we wspólpracy z Ministerstwem Kultury i Sportu Kazachstanu.

                            OTWARCIE                      KUMITE                          NAGRODY

   

                                            ZEBRANIE                       ZWIEDZANIE

 

KURS INSTRUKTORÓW SPORTU KARATE LUBLIN 2017  
17 kwietnia 2017

9 kwietnia 2017 zakończył się w Lublinie kolejny Kurs instruktorów sportu realizowany w ramach programu doskonalenia kadr pod auspicjami Polskiego Związku Karate. Kurs ukończyło 20 kandydatów. Egzaminatorami byli trenerzy klasy mistrzowskiej: Prezes M.Sokołowski, Wiceprezes A.Drewniak i Sekretarz J.Czerniec. Bezpośrednim organizatorem był Lubelski Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan J. Czernieca.

10.04.2017  MISTRZOSTWA ESTONII KWF  
30.03.2017  GRANDPRIX KWF TOKIO 2017  
19.03.2017  MISTRZOSTWA EUROPY KWU JUNIORÓW I DZIECI BERLIN 2017  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai