· niedziela, 23 czerwiec 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


18-TE ZGRUPOWANIE KUMITE MAŁOPOLSKIEGO OKRĘGOWEGO ZWIĄZKU KARATE - WIELICZKA  
5 marca 2024
 2 marca 2024r. odbyło się 18-te zgrupowanie kumite Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Tym razem gospodarzem zgrupowania, był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai który w tym roku obchodzi jubileusz piętnastolecia istnienia.
W zgrupowaniu brało udział prawie 100 karateka z: Dąbrowy Górniczej, Bibic,Bukowna, Krakowa, Limanowej, Liszek, Mazańcowic, Nowego Sącza, Skawiny, Wieliczki, Żor.
Przybyłych do Wieliczki karateków przywital prezes zarządu MOZK: , shihan Robert Kopciowski (6 dan) wraz z członkami zarządu shihan Andrzejem Drewniakiem (9.dan) i Andrzejem Krawontką (6.dan) oraz gospodarz 18-tej edycji zgrupowania sensei Krzysztof Kopciowski (3.dan)
Seminarium podzielono na 3 części: rozgrzewkę wraz z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi z sensei Krzysztofem, kombinacji do walki z shihan Robertem oraz 45 minutowych walk.
MISTRZOSTWA MAŁOPOLSKI KARATE KYOKUSHIN – BIECZ, 20.01.2024R.  
23 stycznia 2024

 

20 stycznia 2024r. w Bieczu odbyły się III Mistrzostwa Małopolski Karate Kyokushin.

Organizatorem zawodów, które odbyły się pod egidą i przy współorganizacji Małopolskiego Okręgowego Związku Karate był Biecki Klub Karate Kyokushin, kierowany przez Sensei Leszka Ptaka (4 Dan). Sędzią głównym zawodów była Sensei Ewa Pawlikowska (4 Dan), a funkcję sędziego technicznego pełnił Sensei Grzegorz Popiołek (3 Dan). Mistrzostwa odbywały się pod honorowym patronatem Burmistrza Gminy Biecz - Mirosława Wędrychowicza. Gościem honorowym turnieju był wiceprezes Polskiego Związku Karate - Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan), który podczas oficjalnego otwarcia zawodów złożył wyrazy uznania organizatorowi oraz wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w rywalizacji sportowej. Podczas ceremonii oficjalnego otwarcia mistrzostw Shihan Andrzej Drewniak (9 Dan) uroczyście wręczył czarne pasy osobom, które podczas 50-go Międzynarodowego Obozu Kyokushin, który odbył się w lipcu 2023r., w Krakowie zdały egzamin na stopnie mistrzowskie w karate kyokushin (Dan).

Mistrzostwa Małopolski Karate Kyokushin były pierwszymi w 2024 roku zawodami, w których rywalizowali małopolscy karatecy. Na tatami w Bieczu, w konkurencjach kata i kumite rywalizowało łącznie 158 zawodników, reprezentujących kluby zrzeszone w Małopolskim Okręgowym Związku Karate. Warto podkreślić, że zorganizowane w Bieczu 3 Mistrzostwa Małopolski Karate Kyokushin przebiegały na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym.

Gratulujemy!

 

MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM KYOKUSHIN - KAGAMI BIRAKI I MIĘDZYNARODOWY KURS SĘDZIÓW  
12 grudnia 2023

W dniach: 12-14 stycznia 2024 roku odbyło się Seminarium Kyokushin w ramach noworocznego Kagami Biraki połączone z Międzynarodowym Kusem Sędziów KWF. Gościem specjalnym i prowadzącym seminarium był Przewodniczący Komisji Sędziowskiej KWF Shihan Fernando Perez 7 dan z Hiszpanii.

Seminarium było prowadzone pod kątem doskonalenia kihon/kata/kumite/samoobrona oraz Międzynarodowego Kursu Sędziowskiego, było skierowane do wszystkich posiadaczy czarnych pasów oraz trenerów i zawodników.

Pierwszy trening i praktyka sędziowania odbyły się w piątek w Sali Polska YMCA Kraków, ul. Krowoderska 8,  pozostałe treningi miały miejsce  w Hali Sportowej MDK „Dom Harcerza” w Krakowie, ul. Reymonta 18.

Program seminarium obejmował  cztery dwugodzinne treningi oraz trzy wykłady połączone z praktyką ukierunkowane na doskonalenie umiejętności technicznych oraz sędziowania. Dodatkowo odbył się krótki trening plenerowy (na śniegu) połączony z sesją zdjęciową oraz Sayonara dla kierowników ośrodków i zaproszonych gości. Organizatorem ww. wydarzenia była Polska Organizacja Kyokushinkai pod kierownictwem shihan Andrzeja Drewniaka.

fot. Maciej Grzymek (1.kyu)

 

39. PUCHAR POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, JUNIORÓW I MŁODZIKÓW, KATOWICE, 16 GRUDNIA 2023  
13 listopada 2023

16 grudnia 2023 odbył się w Hali Sportowej w Katowicach ul. Wojciecha 9, XXXIX Puchar Polski Kyokushin seniorów, uniorów i młodzików z udziałem 380 zawodników, reprezentujących około 80 klubów sportowych.

W piątek 15 grudnia po weryfikacji i losowaniu odbyło się Zebranie organizacyjne kierownikow ośrodków i sędziów na którym omówiono Przepisy sędziowskie oraz plany działania na przyszły rok w kontekście potrzeby wsparcia Polskiego Związku Karate oraz modyfikacji organizacji imprez PZK. Po zebraniu blisko 40 liderów uczestniczyło w Sayonara w restauracji Pod Lipą.

Otwarcia mistrzostw dokonali Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski oraz Wice Prezes Andrzej Drewniak. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Koordynatorami byli shihan Eugeniusz Dadzibug, shihan Robert Kopciowski i shihan Andrzej Zieliński. Zawodnicy walczyli na 3 matach.

Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin TKKF Czarni Katowice kierowany przez sensei Dariusza Łyczko.

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Prezydenta Katowic.

WYNIKI

 

SEMINARIUM Z SHIHAN LESŁAWEM SAMITOWSKIM 1-2 GRUDNIQA 2023  
29 listopada 2023
W dniach 1 i 2 grudnia 2023 odbyło się w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie wyjątkowe seminarium, które poprowadził Shihan Lesław Samitowski 7 dan, będący jedną z legend Kyokushin, mieszkający na codzień w Chicago, USA.    W seminarium uczestniczyło ponad 60 kierownikow osrodko, instruktorów i zawodników. 
Pierwszy trening odbył się w piątek od godz. 18:30 -20:30 a potem Sayonara dla kierownikow osrodków na której poruszono wiele aktualnych problemów wynikających z potrzeby stworzenia perspektywy szkoleniowo-organizacyjnej na najbliższe lata. 
Drugi trening odbył się w sobotę od godz. 10.00 -12.00 a trzeci od godz. 14.00 - 16.00 po którym odbyła się sesja fotograficzna.
Seminarium było ukierunkowane na Kyokushin jako sztukę walki oraz Bunkai. Seminarium dedykowane było dla zaawansowanych Senpai, Sensei i Shihan.
Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai kierowana przez Shihan Andrzeja Drewniaka.
4-TE MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN ORGANIZOWANE PRZEZ KWF W HOLANDII- ARNHEM, LISTOPAD 2023  
14 lutego 2024

W dniach 17-18 listopada odbyły się IV Mistrzostwa Świata Kyokushin w Arnhem w Holandii. W dyscyplinach kata i kumite rywalizuje ponad 700 zawodników z całego świata. Dodatkowo przeprowadzono kurs sędziowski, w którym uczestniczyli uczestnicy ze wszystkich reprezentowanych krajów. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, a w klasyfikacji krajowej sędzią głównym był prezes KWF shihan Antonio Pinero (9 dan), a organizatorem – NKKO.

Galerie oraz film dostępne na stronie KWF =>> link

MP JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW, BARTOSZYCE - 25 LISTOPADA 2023  
10 października 2023

38. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów, odbyły sie dnia 25.11.2023

w Bartoszycach z udziałem 204 zawodników, reprezentujących 60 klubów sportowych.

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski.

Sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak.

Organizatorem mistrzostw był Bartoszycki Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Andrzeja Litwina.

Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Wojewody Warmińsko Mazowieckiego.

 

WYNIKI

13.09.2023  MISTRZOSTWA POLSKI OPEN SENIORÓW I MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH, WROCŁAW, 14 PAźDZIERNIKA 2023  
28.04.2023  50-TY JUBILEUSZOWY WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN, KRAKÓW, 20-23.07.2023  
04.05.2023  JUBILEUSZOWE 50. MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN SENIORÓW, ŚWINOUJŚCIE 3 CZERWCA 2023  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai