· niedziela, 23 czerwiec 2024 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO I MMM, KOŻUCHÓW, 25 MARCA 2023  
20 lutego 2023

25 marca 2023 odbyły się w Kożuchowie Mistrzostwa Makroregionu
Zachodniego  Kyokushin oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików z udziałem 195 zawodników reprezentujacych 24 kluby. Oficjalnego otwarcia dokonali Burmistrz Miasta Paweł Jagasek oraz Wice Prezes Polskiego Związku Karate Andrzej Drewniak, który w imieniu PZK zaprosił wszystkich zawodnikow i trenerów do udziału w 50. Jubileuszowych Mistrzostwach Polski Kyokushin planowanych na 3 czerwca w Świnoujściu. Będzie to okazja do wręczenia wszystkim kierownikom ośrodków medali Pięćdziesięciolecia Polskiego Kyokushin oraz udziału w uroczystej Sayonara na  statku w czasie rejsu po zatoce przez wszystkich obecnych zawodników i trenerów. 

Jednocześnie została przekazana uchwała Zarządu PZK zobowiązująca kluby członkowskie do zachowania jedności poprzez udział wyłącznie w Mistrzowstwach Polski organizowanych przez PZK. Natomiast udział klubu w konkurencyjnych "Mistrzostwach Polski" będzie ogromną szkodą dla PZK, który od roku walczy o przywrócenie statusu polskiego związku sportowego, więc udział nie pozostanie bez konsekwencji o czym przekonał się Ełcki KSK Kyokushin kierowany przez sensei Sosnowskiego.

Druga uchwała dotyczy wymogu posiadania polskiego obywatelstwa - paszportu przez uczestników Mistrzostw Polski zarówno Kyokushin, Shotokan, Fudokan i Tradycyjnego na wzór większości polskich zwiążków sportowych. 

Sędzią głównym mistrzostw byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym sensei Daniel Gorczyca.

Szczegółowe wyniki w załącznikach.

Organizatorem był Klub Karate RONIN Kożuchów kierowany przez Prezesa sensei Waldemara Leśniewskiego.

Osu.

WYNIKI

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO KYOKUSHIN, WARSZAWA, 18 MARCA 2023  
19 marca 2023

18 marca 2023 odbyły się w Warszawie Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkice Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin z udziałem 293 zawodników reprezentujacych 46 klubów.

Oficjalnego otwarcia dokonali:Prezes Polskiego Związku Karate Maciej Sokołowski oraz Wice Prezes Andrzej Drewniak, którzy w imieniu PZK zaprosili wszystkich zawodnikow i trenerów do udziału w Jubileuszowych 50.Mistrzostwach Polski Kyokushin, które odbędą się w Świnoujściu w kwietniu 2023.

Jednocześnie została przekazana uchwała Zarządu PZK w formie prośby i ostrzeżenia dotyczącego zobowiązania do nie uczestniczenia w konkurencyjnych "mistrzostwach Polski" przez kluby członkowskie PZK gdyż taki start może bardzo zaszkodzići staraniom o odzyskanie posiadanego przez 43 lata statusu polskiego związku sportowego.

Turniej rozgrywany był na 3 matach z udziałem 28 zweryfikowanych sędziów PZK dla których Organizator zapewnił pełen katering.
Sędzią głównym byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Rafał Tomala.

Organizatorem mistrzostw był Klub Kyokushin Masters Dojo WASW Warszawa kierowany przez Prezesa sensei Łukasza Moczydłowskiego i sensei Piotra Moczydłowskiego.

Szczegółowe wyniki w załącznikach:

WYNIKI_MM

WYNIKI_MWM

42. MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO KYOKUSHIN, KATOWICE, 11 MARCA 2023  
14 marca 2023

11 marca 2023 odbyły się w Katowicach 42. Mistrzostwa  Makroregionu Śląskiego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin z udziałem 297 zawodników reprezentujacych 41 klubów z Górego Śląska i Dolnego Śląska.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał Wiceprezes PZK Andrzej Drewniak, wskazując na potrzebę zachowania jedności Polskiego Kyokushin i uczestniczenia tylko w jednych Mistrzostwach Polski Kyokushin uznanych przez Polski Związek Karate, których jubileuszowa 50-ta edycja odbędzie się w Świnoujściu w dniu 22 kwietnia 2023 wraz z Uroczystą Sayonara na statku z udziałem wszystkich zawodników i trenerów. W trakcie uroczystego otwarcia mistrzostw planowane jest wręczenie wszystkim obecnym kierownikom ośrodków/klubów pamiątkowych medali 50-lecia Polskiego Kyokushin.

Sędzią głównym mistrzostw byl shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Andrzej Manecki.
Organizatorem był Klub Kyokushin TKKF "Czarni" Katowice kierowany przez Prezesa Dariusza Łyczko.

Wyniki mistrzostw w załącznikach.

Wyniki_makro

Wyniki_mmm

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO KYOKUSHIN, PRZEWORSK, 25 LUTEGO 2023  
31 stycznia 2023

Dnia 25 lutego 2023 odbyły się w Miejskiej Hali Sportowej w Przeworsku 39. Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Kyokushin z udziałem 234 zawodników z 31 klubów sportowych Kyokushin. 

Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Miasta Przeworsk dr Leszek Kisiel.
Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym był shihan Zbigniew Zieliński.
Organizatorem mistrzostw był Przeworski Klub Karate Kyokushin prowadzony przez shihan Dariusza Walasa.

Wyniki mistrzostw w załączniku.

Wyniki_makro

Wyniki_mmm

16-TE ZGRUPOWANIE KUMITE MOZK, LISZKI - 18 LUTEGO 2023  
20 lutego 2023
W dniu 18.02.2023 w Liszkach odbyło się seminarium Małopolskiego Okręgowego Związku Karate. Wzięło w nim udział ponad 80 karateka z regionu Polski południowej.
Oficjalnego otwarcia seminarium dokonał shihan Andrzej Drewniak (9. dan). Prezes MOZK shihan Robert Kopciowski (6. dan) przywitał uczestników eventu życząc wszystkim wytrwałego i efektywnego treningu. Seminarium prowadził medalista mistrzostw świata, Europy, Ameryk oraz Polski, trener kadry narodowej Polski KWF sensei Michał Werner (3. dan). Asystował mu aktualny mistrz świata i Europy Kamil Mastaj (1. dan).
Organizatorem wydarzenia był Lisiecki Klub Karate Kyokushinkai reprezentowany przez sensei Ireneusza Maśnicę (3. dan)
ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE W NOWOSOLSKIM KLUBIE KARATE KYOKUSHIN  
20 lutego 2023

W sobotę 11 lutego 2023 Nowosolski Klub Karate Kyokushin był organizatorem II edycji Zgrupowania Szkoleniowego Karate Kyokushin . Wraz z grupą ponad 80 karateka z 10 ośrodków Śląska, Dolnego Śląska i Zachodniej Polski, nasi wojownicy szkolili swoje umiejętności pod okiem czołowych polskich trenerów. Zgrupowanie było podzielone na pięć bloków terningowych .Treningi obejmowały pełen zakres przygotowań do zbliżającego się sezonu 2023. W pierwszej części szkolenia po intensywnej rozgrzewce odbył się trening z naciskiem na koordynację technik ręcznych , pozycji . Kolejne części szkolenia obejmowały elementy walki z partnerem oraz kontakt na tarcze treningowe. Ostatnia godzina zmagań na sali wypełniona była walkami w grupach młodszych i starszych zawodników . Wspaniała atmosfera, fantastyczni ludzie, nowe znajomości. To był świetny czas zarówno dla nowosolski karateków jak i dla pozostałych uczestników zgrupowania. Trenerzy przekazali bardzo dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej, a my wróciliśmy do swoich domów bogatsi o nowe doświadczenia.

 

INFORMACJA  
24 stycznia 2023

W zawiązku z publikacją przez prawdopodobnie sfrustrowanych i niespełnionych mistrzów nieprawdziwych informacji, godzących w dobre imię twórcy Polskiego Kyokushin - Shihan Andrzeja Drewnika oraz całego środowiska Kyokushin zamieszczamy klika historycznych zdjęć, które mamy nadzieję dadzą do myślenia czytelnikom, a zwłaszcza autorom ww. tekstów. Jednocześnie oczekujemy, że autorzy tych kłamliwych treści zachowają się jak ludzie honoru, jak przystało na prawdziwych karateka (za których się przecież uważają) i w trybie natychmiastowym przeproszą oraz usuną zamieszczone przez siebie treści z sieci internetowej. W przeciwnym razie sprawa zostanie skierowana na drogę sądową.

Polecamy także film z All Japan Tournament 1985 i fragment pokazu w wykonaniu shihan Andrzeja Drewniaka podczas rocznego stypendium w Japonii w Honbu Tokio gdzie ćwiczył i mieszkał w Wakajishi Ryo jako wewnętrzny student Sosai Mas. Oyama czyli uchi - deshi.

Przypominamy również ciekawy wywiad z sosai Masutatsu Oyama (czasopismo Budo Karate rozmowa z 1993 roku) poniżej kilka zdań na temat Polskiego Kyokushin i shihan Andrzeja Drewniaka, natomiast na końcu załączamy link do całego wywiadu.
Zachęcamy do lektury. Osu!
"Andrzej Drewniak był pana uczniem przez piętnaście miesięcy. Kilkakrotnie oglądał pan walki w wykonaniu Polaków. Jakie jest pana zdanie na temat polskiego ruchu Kyokushin?
- Dobrze pamiętam Andrzeja Drewniaka, był dobry i nieraz mu gratulowałem. Andrzej był najstarszym moim uczniem, a jednak wykazywał niezwykły hart ducha w porównaniu z młodszymi, szkolącymi się u mnie osobami. Nieraz gratulowałem także polskim zawodnikom ich wspaniałych walk. Znam trochę wasz kraj z albumów ze zdjęciami krajobrazów i na ich podstawie mogę stwierdzić, że dla mnie, Japończyka, pełne zaskakującej pozytywnie egzotyki. Wracając do polskiego karate, myślę, że na świecie są tylko dwa narody potrafiące tak pięknie walczyć - japoński i polski"

 
1. Potwierdzenie odbycia 365 dni treningu 1985/1986 2. Po treningu z Sosai Mas.Oyama – Mitsumine luty 1986

3 .  Kopnięcia na tle góry Fuji -  październik 1985

 4. Trening czarnych pasów – kwiecień 1986

 

5. Trening uchi-deshi – maj 1986                6. Święto Omikoshi – październik 1986


7. Obóz w Yugawara – maj 1986
8. Po treningu z Sosai Mas. Oyama – czerwiec 1986
 
9. W świątyni Asakusa- listopad 1986 10. Z trenerem uchi-deshi sensei Akioshi Matsui – Grudzień 1985
30.11.2022  KAGAMI BIRAKI - NOWOROCZNE OGÓLNOPOLSKIE SEMINARIUM Z SHIHAN JAVIER LEZCANO  
09.01.2023  XII WALNY ZJAZD DELEGATÓW SPRAWOZDAWCZO WYBORCZY PZK.  
21.12.2022  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD ZARZĄDU PZK  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai