· Sobota, 28 Marzec 2015 ·

Strona główna

::: OGŁOSZENIA :::

SEMINARIUM Z SHIHAN SAMITOWSKIM KRAKÓW 11 KWIETNIA 2015  
21 sierpnia 2014

11 kwietnia 2015 (sobota) odbędzie się w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie ul.Krowoderska 8 kolejne Seminarium poświęcone kumite i kata z udziałem shihana Leszka Samitowskiego z Chicago. Pierwszy trening przewidziany jest w godz. 12.00-14.00, drugi trening odbędzie się w godz.18.00-20.00 gdyż w godz. 16.00-18.00 planowany jest Kurs doszkoleniowy sędziów. Natomiast w godz.15.00-16.00 planowane jest zebranie Kierowników Ośrodków poświęcone najbliszym wspólnym imprezom, w tym przygotowanie wyjazdu autokarem Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy do Estonii 16-17 maja 2015. Seminarium przeznaczone jest dla kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników przygotowujących się do udziału w Mistrzostwach Europy i międzynarodowych turniejach. Wiodącym tematem seminarium będą  kombinacje do walki. Seminarium poprowadzi shihan Samitowski oraz  trenerzy Kadry Narodowej Kyokushin. Koszty związane z organizacją seminarium pokryje sponsor. Prosimy o przesłanie imiennych zgłoszeń na adres: polish.kyokushin@karate.org.pl lub tel. kom. 607 607 535. Proponujemy zarezerwowanie taniego noclegu kilkaset metrów od YMCA w Astin Hotel ul.Długa 41, tel. (012) 292 5555. Osu.

Polska Organizacja Kyokushinkai

Shihan Andrzej Drewniak

TVP WYEMITOWAŁA PRZEPROSINY ZA NIEPRAWDZIWE INFORMACJE W PROGRAMIE MISJA SPECJALNA  
25 marca 2014

Informujemy, że we wtorek 25 marca 2014 roku około godz.22.00 Telewizja Polska w programie TVP1 wyemitowała oświadczenie, w którym przeprosiła Polski Związek Karate oraz Wacława Antoniaka i Andrzeja Drewniaka za nieprawdziwe, krzywdzące i naruszajace dobra osobiste informacje zawarte w programie "Misja Specjalna - Skandale w Polskim Związku Karate.

13 marca 2014  Sąd Apelacyjny w Warszawie prawomocnie rozstrzygnął sprawę z powództwa Polskiego Związku Karate oraz Wacława Antoniaka i Andrzeja Drewniaka przeciwko TVP, dotyczącą oszczerstw zawartych w programie Misja Specjalna oddalając apelację TVP od wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie.

 

 

KURS INSTRUKTORÓW - INFORMACJA  
28 listopada 2013

 

Osoby zainteresowane uzyskaniem kwalifikacji instruktora i/lub trenera karate, potwierdzonych dokumentem wydanym przez Polski Związek Karate (legitymacja instruktora oraz licencja instruktora/trenera PZK), zanim rozpoczną uczestnictwo w kursie powinny sprawdzić czy: 

1. jednostka organizująca kurs posiada akredytację PZK aprobującą kształcenie instruktorów karate dla potrzeb szkolenia sportowego PZK. 

2. kurs został zatwierdzony i zarejestrowany przez Polski Związek Karate 

Równocześnie przypominamy, że podstawą do ubiegania się o licencję instruktora lub trenera Polskiego Związku Karate jest wyłącznie legitymacja instruktora karate lub dyplom trenera karate uzyskany po ukończeniu kursu akredytowanego przez PZK lub wydanego przez MSiT. 

 

 

 

DEKLARACJE I WNIOSKI DO PZK  
28 lutego 2013
DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU  
9 maja 2012

Informujemy, że od dnia 9 maja 2012 Polska Organizacja Kyokushinkai posiada swój oficjalny profil na Facebooku. Serdecznie zapraszamy wszystkich karateka do odwiedzenia naszej strony.

Dołączcie do nas i zostańcie naszymi fanami.

Profil Polskiej Organizacji Kyokushinkai na Facebooku

PRZEPISY SEMI KONTAKT KYOKUSHIN DLA JUNIORÓW MŁODSZYCH 16-17 LAT  
9 marca 2011

Przepisy DOC [400 KB]

ZAPROSZENIE DO ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI KYOKUSHIN  
3 września 2010

Do wszystkich Kyokushin Karateka ! 

Dot.:  Słowo wyjaśnienia i zaproszenie do demokratycznej Światowej Organizacji Kyokushin typu non-profit.

Drodzy Karateka, Osu !

Wielu z Was, wielbicieli sztuki walki kyokushin, czeka na organizację opartą na szczerości, przyjaźni i zaufaniu; organizacji, która pozwoli zbudować przyszłość dla kolejnych pokoleń ćwiczących. Właśnie nadszedł czas, gdy marzenie Sosai Masutatsu Oyamy może się urzeczywistnić.

W 1968 roku Sosai Masutatsu Oyama poprosił shihan Loeka Hollandra, aby stworzył Europejską Organizację Kyokushin Karate, i tak się stało. Realizując to życzenie, powstała demokratyczna organizacja, w pełni zgodna z europejskim prawem sportowym.

Na przestrzeni wielu lat, aż do dnia śmierci Sosai, opieraliśmy naszą pracę na współpracy w harmonii, a gdy pojawiał się problem, Sosai  zawsze omawiał go z nami i prosił o radę, gdyż dla niego nadrzędnym celem był zawsze interes wszystkich członków Światowej Organizacji Kyokushin, ich dobro.

Po śmierci Sosai, Shokei Matsui stał się człowiekiem, który miał przejąć przywództwo w organizacji. W tym czasie nikt nie negował tego faktu. Jednakże wkrótce pewna grupa japońskich instruktorów podjęła kroki mające na celu zmianę lidera. Nie wierzyli, że to on miał być prawdziwym następcą Sosai Oyamy. W związku z zaistniałą sytuacją shihan Loek Hollander i Antonio Pinero, jak i inni obcokrajowcy, rozpoczęli walkę o zachowanie pierwotnej decyzji do czasu przeprowadzenia demokratycznych wyborów. Opozycjoniści nie zaakceptowali takiego rozwiązania i założyli nową organizację. Demokratyczne wybory jednak nigdy się nie odbyły !

Przez dłuższy czas Światowa (IKO) i Europejska Organizacja (EKKO) funkcjonowały bez poważniejszych problemów. Jednak przez ostatnie cztery lata sytuacja w organizacji się pogarszała w miarę pojawiania się kolejnych problemów m.in. sprawa opłat za certyfikaty (na konto w Japonii czy w Nowym Jorku) czy problem podległości personelu siedzib organizacji w Japonii i Nowym Jorku. W wielu przypadkach wybór regionalnych przedstawicieli (Branch Chief) był narzucany, nie konsultowano tych decyzji z Zarządem Europejskiej Organizacji. Gdy Zarząd proponował kandydata na stanowisko Branch Chief lub nominację na wyższy stopień, jego decyzje były ignorowane. Do tej pory nie otrzymaliśmy sporej części zapłaconych certyfikatów i pasów !

Podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia członków Europejskiej Organizacji przedstawiciele IKO Honbu przyjechali aby ogłosić jednostronne rozwiązanie Europejskiej Organizacji, kolejny raz bez przeprowadzenia jakichkolwiek wcześniejszych rozmów z członkami Zarządu EKKO.

Wszyscy znamy Sosai Mas Oyamę i jego rodzinę. Wiemy również, że po śmierci Sosai miały miejsce liczne kłótnie odnośnie testamentu. W tym czasie uważaliśmy Shokei Matsui za naturalnego lidera organizacji, więc wspieraliśmy jego działania. Teraz jednak wiemy, iż nie istniał oficjalny testament, więc pan Matsui nie jest prawdziwym następcą Sosai ! Zrozumienie całej sytuacji zabrało nam bardzo dużo czasu.

W związku z tym dnia 13 sierpnia 2010 roku shihan Loek Hollander i shihan Antonio Pinero podjęli decyzję o opuszczeniu tej nieoficjalnej Organizacji Kyokushin. Shihan Drewniak został usunięty kilka dni wcześniej w absolutnie oburzający sposób.  Ta informacja, jak również kłamstwo, że shihan Hollander i shihan Pinero także zostali usunięci, została przyjęta w naszym świecie budo z obrzydzeniem.

Nie pozwól się zwieźć kłamstwom i fałszywym obietnicom tj . wyższe stopnie,
lepsza pozycja w strukturach organizacji itd.

Nie pracuj dla prywatnej firmy i nie zasilaj jej kont,
nadal nikt nie zna jej właściciela i nie wiadomo kto jest jej przywódcą !

Wiele państw już się do nas przyłączyło. Dołącz teraz.
 Jeśli masz pytania, skontaktuj się
z członkami Zarządu Światowej Organizacji Kyokushin.

Poniżej znajdziesz ich adresy e-mailowe:

Witamy w Światowej Organizacji Kyokushin

Loek Hollander - Antonio Pinero - Andrzej Drewniak - Lars Hogquist

loek@sportcentrumhollander.nl apinero@telefonica.net andre.drewniak@karate.org.pl lars.hogquist@c2i.net

15.08.2010  EUROPEJSKA ORGANIZACJA KYOKUSHIN KARATE ODESZŁA OD IKO (MATSUI)  
13.08.2010  REZYGNACJA Z ORGANIZACJI IKO KYOKUSHINKAIKAN  
02.04.2010  UCHWAŁY ZARZĄDU PZK Z DNIA 6 GRUDNIA 2009  


[INDEKS OGŁOSZEŃ]

© 1997-2015 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai