· czwartek, 25 kwiecień 2024 ·

Strona główna

::: ARTYKUŁY PRASOWE :::

Pięć miejsc na podium

5 medali zdobyli reprezentanci naszego makroregionu podczas XVI MP juniorów w kyokushin karate (18-21 lat) w Sosnowcu.

W zawodach zorganizowanych przez Sosnowiecki Klub Karate Kyokushin wzięło udział 146 zawodniczek i zawodników z 45 ośrodków karate w całym kraju. Sędzią głównym mistrzostw był szef polskiego kyokushin, shihan Andrzej Drewniak (7 dan) z Krakowa.

Najlepiej z reprezentantów naszych klubów spisał się rzeszowianin Bernard Czernicki, który zajął pierwsze miejsce w lekkim kontakcie. Srebrny medal w kumite (walce) w kategorii do 70 kg zdobył krośnianin Krzysztof Gajewski, który w finale przegrał z gliwiczaninem Łukaszem Ociepką.

Oto lokaty naszych reprezentantów w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wagowych: kumite kobiet: 50 kg: 3. Paulina Korga (Dębica); kumite mężczyzn: 70 kg: 2. Krzysztof Gajewski (Krosno), 75 kg: 3. Rafał Antończak (Rzeszów); lekki kontakt mężczyzn: 1. Bernard Czernicki (Rzeszów); kata mężczyzn: 4. Maciej Misiak (Tarnów). (FIL)