· sobota, 22 czerwiec 2024 ·

Strona główna

::: OGŁOSZENIA :::

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU  
9 maja 2012

Informujemy, że od dnia 9 maja 2012 Polska Organizacja Kyokushinkai posiada swój oficjalny profil na Facebooku. Serdecznie zapraszamy wszystkich karateka do odwiedzenia naszej strony.

Dołączcie do nas i zostańcie naszymi fanami.

Profil Polskiej Organizacji Kyokushinkai na Facebooku

ZAPROSZENIE DO ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI KYOKUSHIN  
3 września 2010

Do wszystkich Kyokushin Karateka ! 

Dot.:  Słowo wyjaśnienia i zaproszenie do demokratycznej Światowej Organizacji Kyokushin typu non-profit.

Drodzy Karateka, Osu !

Wielu z Was, wielbicieli sztuki walki kyokushin, czeka na organizację opartą na szczerości, przyjaźni i zaufaniu; organizacji, która pozwoli zbudować przyszłość dla kolejnych pokoleń ćwiczących. Właśnie nadszedł czas, gdy marzenie Sosai Masutatsu Oyamy może się urzeczywistnić.

W 1968 roku Sosai Masutatsu Oyama poprosił shihan Loeka Hollandra, aby stworzył Europejską Organizację Kyokushin Karate, i tak się stało. Realizując to życzenie, powstała demokratyczna organizacja, w pełni zgodna z europejskim prawem sportowym.

Na przestrzeni wielu lat, aż do dnia śmierci Sosai, opieraliśmy naszą pracę na współpracy w harmonii, a gdy pojawiał się problem, Sosai  zawsze omawiał go z nami i prosił o radę, gdyż dla niego nadrzędnym celem był zawsze interes wszystkich członków Światowej Organizacji Kyokushin, ich dobro.

Po śmierci Sosai, Shokei Matsui stał się człowiekiem, który miał przejąć przywództwo w organizacji. W tym czasie nikt nie negował tego faktu. Jednakże wkrótce pewna grupa japońskich instruktorów podjęła kroki mające na celu zmianę lidera. Nie wierzyli, że to on miał być prawdziwym następcą Sosai Oyamy. W związku z zaistniałą sytuacją shihan Loek Hollander i Antonio Pinero, jak i inni obcokrajowcy, rozpoczęli walkę o zachowanie pierwotnej decyzji do czasu przeprowadzenia demokratycznych wyborów. Opozycjoniści nie zaakceptowali takiego rozwiązania i założyli nową organizację. Demokratyczne wybory jednak nigdy się nie odbyły !

Przez dłuższy czas Światowa (IKO) i Europejska Organizacja (EKKO) funkcjonowały bez poważniejszych problemów. Jednak przez ostatnie cztery lata sytuacja w organizacji się pogarszała w miarę pojawiania się kolejnych problemów m.in. sprawa opłat za certyfikaty (na konto w Japonii czy w Nowym Jorku) czy problem podległości personelu siedzib organizacji w Japonii i Nowym Jorku. W wielu przypadkach wybór regionalnych przedstawicieli (Branch Chief) był narzucany, nie konsultowano tych decyzji z Zarządem Europejskiej Organizacji. Gdy Zarząd proponował kandydata na stanowisko Branch Chief lub nominację na wyższy stopień, jego decyzje były ignorowane. Do tej pory nie otrzymaliśmy sporej części zapłaconych certyfikatów i pasów.

Podczas ostatniego Walnego Zgromadzenia członków Europejskiej Organizacji przedstawiciele IKO Honbu przyjechali aby ogłosić jednostronne rozwiązanie Europejskiej Organizacji, kolejny raz bez przeprowadzenia jakichkolwiek wcześniejszych rozmów z członkami Zarządu EKKO.

Wszyscy znamy Sosai Mas Oyamę i jego rodzinę. Wiemy również, że po śmierci Sosai miały miejsce liczne kłótnie odnośnie testamentu. W tym czasie uważaliśmy Shokei Matsui za naturalnego lidera organizacji, więc wspieraliśmy jego działania. Teraz jednak wiemy, iż nie istniał oficjalny testament, więc pan Matsui nie jest prawdziwym następcą Sosai ! Zrozumienie całej sytuacji zabrało nam bardzo dużo czasu.

W związku z tym dnia 13 sierpnia 2010 roku shihan Loek Hollander i shihan Antonio Pinero podjęli decyzję o opuszczeniu tej nieoficjalnej Organizacji Kyokushin. Shihan Drewniak został usunięty kilka dni wcześniej w absolutnie oburzający sposób.  Ta informacja, jak również kłamstwo, że shihan Hollander i shihan Pinero także zostali usunięci, została przyjęta w naszym świecie budo z obrzydzeniem.

Nie pozwól się zwieźć kłamstwom i fałszywym obietnicom tj . wyższe stopnie,
lepsza pozycja w strukturach organizacji itd.

Nie pracuj dla prywatnej firmy i nie zasilaj jej kont,
nadal nikt nie zna jej właściciela i nie wiadomo kto jest jej przywódcą.

Wiele państw już się do nas przyłączyło. Dołącz teraz.
 Jeśli masz pytania, skontaktuj się
z członkami Zarządu Światowej Organizacji Kyokushin.

Poniżej znajdziesz ich adresy e-mailowe:

Witamy w Światowej Organizacji Kyokushin

Loek Hollander - Antonio Pinero - Andrzej Drewniak - Lars Hogquist

loek@sportcentrumhollander.nl apinero@telefonica.net andre.drewniak@karate.org.pl lars.hogquist@c2i.net

EUROPEJSKA ORGANIZACJA KYOKUSHIN KARATE ODESZŁA OD IKO (MATSUI)  
15 sierpnia 2010

Szanowni Reprezentanci Krajowi, Shihan i Sensei

Jak być może wiecie, w ostatnich tygodniach Europejskie Kyokushin zostało poważnie zaatakowane przez IKO Honbu.

   Kilka dni temu, odwołano naszego bliskiego przyjaciela i  szanowanego Shihan Andrzeja Drewniaka, ponieważ to on wysłał e-mail w obronie EKKO i naszych Reprezentantów Krajowych.  (*zobacz załącznik 1)
   W kolejnym dniu, Shihan Pinero został zaszantażowany e-mailem z Honbu, w którym napisane było, że jeśli nie rozwiąże on Europejskiej Organizacji to nie zostanie dopuszczony do spotkania z Kancho Matsui w Bukareszcie. (*zobacz załącznik 2)

   Po tak obraźliwej wiadomości z Honbu, Shihan Pinero i Shihan Hollander poinformowali Kancho Matsui, że rezygnują oni z członkostwa w jego organizacji i wysłali e-mail z wyjaśnieniem tej decyzji.
   Następnego dnia Shihan Gorai przesłał wiadomość ze swojego telefonu komórkowego BlackBerry, w którym poinformował, że "IKO Honbu nie akceptuje ich rezygnacji i Kancho Matsui zdecydował o usunięciu ich z organizacji z datą 13 sierpnia, 2010". (*zobacz załącznik 3)
Jak widzicie, do samego końca próbowali oni nie stracić twarzy. Było już jednak za późno.

Wysłaliśmy list w którym żądamy usunięcia kłamstwa na stronie IKO Honbu, że Shihan Hollander i Shihan Pinero zostali usunięci. Nie zostali oni usunięci, a sami odeszli. To duża różnica.

Nasza decyzja została podjęta dużo wcześniej. W obliczu tak bezpardonowego ataku i próby przejęcia organizacji EKKO, którą budowaliśmy przez ostatnie 40 lat, zdecydowaliśmy o odejściu z IKO Kyokushinkaikan prowadzonej przez Kancho Shokei Matsui.

Był on wielkim karateka, zawodnikiem i liderem, w momecie kiedy przejął organizację po zmarłym Sosai Oyama. Wszyscy szanowaliśmy go i wspieraliśmy w czasie wielu kryzysowych sytuacji. Jednak sposób w jaki prowadzona była organizacja w ostatnich latach, był nie do zaakceptowania, a ostatni incydent próby przejęcia Europejskiej Organizacji nie wymaga nawet komentarza.
  To wielka strata, że on i jego ludzie nie potrafili uszanować życzenia Sosai Oyama, który osobiście nalegał na rejestrację EKKO i mocno wspierał ją za swojego życia.

Wiemy ponadto, że Shokei Matsui nie jest już rzeczywistym przywódcą IKO Kyokushinkaikan. Wszystkie te dziwne decyzje, włącznie z pomysłem napaści na Europę były podjęte przez Yoshiko Tomita. Niektórzy z Was mogli zobaczyć ją podczas ostatnich turniejów w Japonii. Szkoda, że Kancho nie miał wystarczająco dużo odwagi żeby przedstawić nam tą tajemniczą osobę.

Poprzez ten list, chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w nadzwyczajnym zebraniu EKKO w Hotelu Intercontinental w Bukareszcie, w najbliższy piątek i sobotę, 20-21 sierpnia.
Wkrótce zostaną rozesłane do Was szczegóły.

Z wyrazami szacunku,

OSU !

Shihan Loek Hollander
Shihan Antonio Pinero
Shihan Andre Drewniak
Shihan Lars Hoquist
Shihan Stanislav Blizniuk

REZYGNACJA Z ORGANIZACJI IKO KYOKUSHINKAIKAN  
13 sierpnia 2010

Do Kancho Matsui,

Niestety, z powodu zbyt wielu nieporozumień, presji z Twojej strony i Twojej kwatery głównej w Tokio, po blisko pięćdziesięciu latach, składamy tą pisemną rezygnację z Twojej organizacji.

Jest zbyt wiele powodów dla których podejmujemy tą decyzję, jednak spróbujemy wypunktować kilka z nich:

1) Ignorujesz nas i nie okazujesz szacunku dla obu z nas, jak również wielu starszych uczniów.

2) Z powodu Twojego nieefektywnego przywództwa, straciliśmy wiele krajów i wielu dobrych instruktorów.

3) Nie jest możliwe dowodzenie i budowanie międzynarodowej organizacji w tak dyktatorski sposób jaki preferujesz.

4) Nie podążasz już drogą Sosai Oyama którą on nam przekazał i po raz kolejny lekceważysz jego zasady i życzenie zarejestrowania demokratycznej Europejskiej Organizacji Kyokushin, którą on zaakceptował i błogosławił przez te wszystkie lata.

5) Przez cały czas otrzymywaliśmy skargi od wielu krajów, że mamy niezarejestrowaną "zawieszoną" organizację (non-profit). Jak zawsze otrzymywaliśmy odpowiedź, że rejestracja jest w trakcie.

Moglibyśmy tak kontynuować, podając kolejne powody, ale zdecydowanie jesteśmy przekonani, że nie ma już drogi powrotu.

Życzymy Ci wszystkiego dobrego i być może kiedyś znowu się spotkamy.

Z poważaniem

Loek Hollander
Antonio Pinero

UCHWAŁY ZARZĄDU PZK Z DNIA 6 GRUDNIA 2009  
2 kwietnia 2010

Wobec zmniejszenia dotacji na sport w okresie kryzysu uchwałą Zarządu PZK roczna składka związana z roczną licencją klubu została podniesiona do 450 zł. W przypadku płatności po terminie czyli po 15 marca wynosi ona 500 zł. Opłata za licencję zawodnika, trenera i sędziego wzrosła do 50 zł. Opłata za wznowienie bez zmian

NADZWYCZAJNE WALNE ZEBRANIA POLSKIEJ ORGANIZACJI KYOKUSHINKAI I POLSKIEGO ZRZESZENIA KYOKUSHINKAI  
28 lipca 2009

   Dnia 24 lipca w auli AWF w Krakowie odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebrania poświęcone wyborom do Zarządu i Komisji Rewizyjnej Polskiej Organizacji Kyokushinkai i Polskiego Zrzeszenia Kyokushinkai. Spośród 194 uprawnionych w NWZ uczestniczyło 109 kierowników ośrodków, którzy w tajnym głosowaniu wybrali Prezesa, Zarząd i Komisję Rewizyjną POK i PZK. W trakcie pięciogodzinnego zebrania omówiono najważniejsze problemy polskiego środowiska Kyokushin, nie unikając najtrudniejszych kwestii. W tajnym głosowaniu na prezesa POK shihan Andrzej Drewniak otrzymał 109 głosów, a w tajnym głosowaniu na prezesa PZK 106 głosów. Podobne ilości głosów otrzymali członkowie Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej.

Skład Zarządu Polskiej Organizacji Kyokushinkai:
1. Drewniak Andrzej - prezes (wicepreses Polskiego Związku Karate, 7 dan)
2. Goncerz Adam - wiceprezes (wiceprezes Polskiego Związku Karate)
3. Urbańczyk Edward - wiceprezes (prezes Okręgowego Związku Karate w Katowicach, 4 dan)
4. Rój Włodzimierz - wiceprezes (prezes Okręgowego Związku Karate w Gorzowie, 5 dan)
5. Czerniec Jacek - sekretarz (prezes Okręgowego Związku Karate w Lublinie, 4 dan)
6. Dadzibug Eugeniusz - członek (wiceprezes Okręgowego Związku Karate w Katowicach, 5 dan)
7. Gruba Jan - członek (prezes OZK w Warszawie, 4 dan)
8. Krawontka Andrzej - członek (prezes rejestrowanego OZK w Krakowie, 4 dan)
9. Woźniak Roman - członek (prezes Okręgowego Związku Karate w Rzeszowie, 4 dan)
10. Stolarczyk Witold - członek (wiceprezes Okręgowego Związku Karate we Wrocławiu, 4 dan)
11. Kłujszo Andrzej - członek (prezes Okręgowego Związku Karate w Szczecinie, 2 dan)
12. Niedźwiedź Zdzisław - członek (Gdynia, 3 dan)
13. Orzoł Wiesław - członek (wiceprezes Okręgowego Związku Karate w Warszawie, 3 dan)
14. Zembrzuski Piotr – członek (prezes Okręgowego Związku Karate w Olsztynie, 3 dan)
15. Zacharski Andrzej – członek (asystent prezesa Polskiej Organizacji Kyokushinkai, 1 dan)

Celem Polskiej Organizacji Kyokushinkai jest kierowanie polskim Kyokushin oraz kultywowanie Kyokushin jako dziedziny sztuki walki w aspekcie ideowym, kulturowym, społecznym i wychowawczym oraz nadanie charakteru prawnego dotychczas honorowej funkcji kierownika ośrodka. Polska Organizacja Kyokushinkai stawia sobie za cel rozwinięcie i uatrakcyjnienie programów działania dla wszystkich ćwiczących Kyokushin.

POLECAMY NOWĄ KSIĄŻKĘ WOJCIECHA SZCZAWINSKIEGO  
3 marca 2009

"W poszukiwaniu Mistrzów Życia. Rozmowy o duchowości"

Książkowy zapis rozmowy pomiędzy Wojciechem Eichelberegerm (buddystą, jednym z najwybitniejszych polskich psychoterapeutów), dr. hab. Tadeuszem Bartosiem (chrześcijańskim teologiem i filozofem, który, po dwudziestu latach życia w zakonie, zrzucił habit dominikanina) oraz Wojciechem Szczawińskim (agnostykiem) uzmysławia, że w duchowości nie istnieją żadne ideologiczne bariery - jej wymiar jest identyczny  zarówno dla ludzi kultury Wschodu jak i Zachodu. Lektura tej książki rzuca nowe światło na sens nauk Jezusa, pokazując jednocześnie, jak bardzo bliskie są one także etyce Karate i twierdzeniu Sosai Masutatsu Oyamy: „O ile rozwój fizyczny jest początkiem Karate, o tyle rozwój duchowy jest celem ostatecznym tej sztuki walki".

10.01.2009  KONFERENCJA PRASOWA POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE - WARSZAWA 2009.01.09  
09.01.2009  KOMUNIKAT RZECZNIKA POLSKIEGO ZWIĄZKU KARATE  
07.01.2009  KTO STOI ZA "MISJĄ SPECJALNĄ"  


[INDEKS OGŁOSZEŃ]© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai