· niedziela, 21 lipiec 2024 ·

Strona główna

::: OGŁOSZENIA :::

KOMUNIKAT RZECZNIKA PZK  
21 maja 2006
Informuję, że na stronie karateinfo.pl pojawiły się posty rzekomego autorstwa ks. Stanisława Sikorskiego, shihan Andrzeja Drewniaka, sensei Jana Gruby, sensei Mariusza Mazura oraz sempai Andrzeja Niedzielskiego.
Wszyscy wymienieni przesłali do mnie pisemne oświadczenia, z których wynika, że nie dokonywali wpisów na witrynie karateinfo.pl, a ponadto są oburzeni faktem, że ich nazwiska "reformatorzy" wykorzystują do uprawianego przez siebie mataczenia.
Warto wspomnieć, że przed kilkoma tygodniami na karateinfo.pl sfałszowano także list otwarty sensei Włodzimierza Roja, który był wcześniej opublikowany na oficjalnej stronie Polskiego Związku Karate.

Fakty te pokazują, że uchwały podjęte na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Polskiego Związku Karate, potępiające działania "reformatorów" są ze wszech miar słuszne.

Wojciech Szczawiński
Rzecznik PZK
ARTYKUŁ RZECZNIKA PRASOWEGO PZK  
11 maja 2006

W dniu 11 maja br. w dzienniku "Sport" ukazał  się artykuł Rzecznika Prasowego PZKarate, będący głębszą analizą problemów środowiska dalekowschodnich sportów i sztuk walki w kontekście zaistniałej tragedii w Boguszowicach. Brak odpowiednich przepisów i organizacji mogącej nadzorować wszystkie sporty i sztuki walki jest powodem wielu tragedii, które zaistniały w ostatnich latach. 
Zapraszamy do przeczytania artykułu "Bez kontroli".

KOMUNIKAT RZECZNIKA PZK  
8 maja 2006

Informuję, że 34-letni Daniel K., który w piątek, 5 maja 2006 r. w Boguszowie Gorcach k. Wałbrzycha, dopuścił się bestialskiego mordu na 9-letnim Sebastianie, nie jest instruktorem Polskiego Związku Karate. W żaden inny sposób nie jest też związany z tą organizacją.

Wojciech Szczawiński  
/Rzecznik PZKarate/  

RENESANS POLSKIEGO KARATE  
31 sierpnia 2005

Apel shihan Andrzeja Drewniaka:

Drodzy Sensei, zwracam się z gorącym apelem:

D o k o n a j m y   r e n e s a n s u   p o l s k i e g o   k a r a t e.

Staję w pierwszym szeregu walki o dobro i honor naszego karate. Jeżeli polegnę w tej walce, niech ją kontynuują następcy. Przecież walka dobra ze złem nigdy się nie kończy.

Z wyrazami szacunku dla wszystkich Sensei i Shihan

Shihan Andrzej Drewniak

Pełen tekst apelu shihan Andrzeja Drewniaka znajduje się na stronie internetowej Polskiego Związku Karate: www.pzk.karate.org.pl.[INDEKS OGŁOSZEŃ]© 1997-2024 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai