Strona główna

::: ARTYKUŁY PRASOWE :::

Na podium trio YMCA Kraków

w Mistrzostwach Polski Juniorów Kyokushin Karate

W Katowicach odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w karate kyokushin. Startowało aż 223 zawodników z 56 ośrodków. Zmagania karateków w małej hali w "Spodku" oglądało około 500 widzów.

Bardzo dobrze spisała się 5-osobowa ekipa YMCA Kraków, która zdobyła trzy medale. W kumite w kat. do 75 kg srebr

ny medal zdobył Bartosz Wejgel, który w finale przegrał z Michałem Gibniewskim (Ełk). Trzecie lokaty zajęli Robert Brdys (Ełk) i Przemysław Kołtoń (Kielce). W kumite w kat. do 55 kg trzecia była Magda Siemińska. W finale Anna Dudziak (Gorzów) pokonała Angelinę Pochroń (Tarnów). Obok krakowianki na najniższym podium stanęła także Beata Chilińska (Grajewo). W kata "brąz" wywalczył Andrzej Zacharski, którego wyprzedzili Krzysztof Kowal

czyk (Ełk) i Łukasz Rams (Katowice).

- Jestem bardzo zadowolony z występu naszej ekipy. Drużynowo zwyciężył Ełk przed Kielcami i Warszawą. W tym roku odbędą się jeszcze jedne zawody. Będzie to Puchar Polski seniorów w Gdyni - powiedział wiceprezes Polskiego Związku Karate, szef krakowskiej ekipy, shihan Andrzej Drewniak.