· sobota, 10 październik 2015 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


XV MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW OPEN I MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KOSZALIN'14  
26 października 2014

25 października 2014 w Koszalińskiej Hali Sportów Walki odbyły się XV Mistrzostwa Polski seniorów open oraz Mistrzostwa Polski juniorów z udziałem około 170 zawodników. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: Prezydent Miasta Koszalin Piotr Jodliński, Wice-minister Ochrony Środowiska Stanisław Gawłowski, Europoseł prof.dr Dariusz Rossati i Wójt Gminy Mielno Olga Roszek - Pezoło. Sędzią głownym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Eugeniusz Dadzibug. Obsługę komputerową prowadził sensei Robert Wajgelt.

Organizatorem imprezy był Koszaliński Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo, któremu pomagał sensei Cezary Banasiak.

             Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów                      Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów Open

MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA W KARATE KYOKUSHIN SIERADZ'14  
5 października 2014

Prawie trzystu zawodników z sześciu państw zdecydowało się na udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza. Areną zmagań stała się hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 10. Turniej po raz pierwszy w swojej historii zgromadził tak dużą liczbę zawodników z tak wielu krajów. W zmaganiach na macie pojawili się reprezentanci Austrii, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski, w tym mistrzowie Europy. - Jestem bardzo zbudowany tak wielkim zainteresowaniem naszym turniejem. W tym gronie mieli być jeszcze Niemcy, ale ostatecznie nie przyjechali. Grono prawie trzystu zawodników jest dla nas najlepszym dowodem na to, że sieradzki turniej to już marka w świecie kyokushin - powiedział portalowi nasze.fm Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, który jest głównym organizatorem imprezy. Warto podkreślić, że silna ekipa (21 zawodników) przyjechała z Rosji. - To świetny turniej. Ja jestem w Sieradzu już po raz trzeci i jestem pewien, że znowu wywiozę stąd bagaż doskonałych doświadczeń. U nas kyokushin jest bardzo popularnym stylem. Kluby są niemal w każdym mieście - podkreślał Witalij, który przyjechał z Bałtijska. Sieradzki turniej to jak co roku puchary, medale, dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników. Organizator  składa serdeczne podziękowania uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia: Panu Prezydentowi Miasta Sieradza J. Walczakowi, shihanowi Andrzejowi Drewniakowi i wszystkim shihan, sensei, sempai, osobom obsługującym zawody, gościom, rodzicom oraz wspaniałej publiczności.

G A L E R I E

        

                                 ELIMINACJE                    OTWARCIE                         FINAŁY                         

                                                               

                                                                       DEKORACJA

Wyniki

III SEMINARIUM KUMITE I KATA KRAKOW'14  
14 września 2014

13 września 2014 w godz. 12-20 w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie odbyło się w nowej formie III Seminarium z udziałem 75 kierowników ośrodków, instruktorów. Część główną poświeconą wzmocnieniu defensywy poprzez utrwalanie właściwych nawyków poprowadził shihan Andrzej Drewniak. Natomiast sensei Robert Wajgelt rozwinął kombinacje do walki realizowane w szeregach i w parach.

W godz. 15-17 odbyło się Zebranie z udziałem 26 kierowników ośrodków na którym omówiono ostatnią faze przygotowań do udziału w I Mistrzostwach Świata seniorów KWF oraz Pucharze Swiata juniorów, które odbędą się 3 listopada w Tokio z udziałem 58 Polaków w tym 31 zawodników. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w Seminarium w Mitsumine. Zebrani zostali także zapoznani z przebiegiem Spotkania z 7 września w Ministerstwie Sportu posłów z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki z prezesami 7 Związków sportowych dalekowschodnich sportów walki oraz dyrektorami Wydziałów MSiT - zwołanego na wniosek i z udziałem Rzecznika Praw Dziecka RP - domagającego się zaostrzenia przepisów lub wykluczenia walk pełnokontaktowych ze współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Posłowie zobowiązali się do podjęcia działań ustawodawczych na forum Sejmu RP. Dodatkowo kierownicy ośrodków omówili kalendarz najbliższych międzynarodowych i krajowych imprez oraz przedyskutowali problem medycznego zabezpieczenia imprez. Kolejne Seminarium planowane jest w sobotę w połowie stycznia 2015 roku.

W godz. 18-21 odbyła się druga część Seminarium. Pierwszy godzinny trening poświęcony rozgrzewce i kombinacjom do walki poprowadził shihan Witold Stolarczyk. Drugą godzinę treningu poświęconą walkom zadaniowym oraz kumite poprowadził shihan A. Drewniak a równolegle trening kata przeprowadził sensei Bogdan Świątkowski. Trzecia godzinę poświęconą taktyce walki poprowadził mistrz świata sensei Piotr Sawicki.

Koszty Seminarium pokrył sponsor. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai.

GALERIA

41.EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN  
22 lipca 2014

 

17-20 lipca 2014 na obiektach AWF w Krakowie odbył się 41.Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem około 240 uczestników z Czech, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Mołdawi, Polski, Rosji, Ukrainy i Węgier. Prowadzącymi treningi byli Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz Reprezentant Japonii shihan Noriyuki Tanaka 6 dan. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem shihan Andrzeja Drewniaka ukierunkowanym na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. W prowadzeniu treningów pomagali shihan Andrzej Krawontka i shihan Zdzisław Niedźwiedź.

17 lipca odbyło się Spotkanie Prezydenta A.Pinero z reprezentantami krajów uczestniczącymi w obozie. Omówiono perspektywy rozwoju i współpracy z Japonią ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa w pierwszych Mistrzostwach Świata KWF w Tokio 3 listopada 2014 oraz Seminarium i egzaminach w Mitsumine 4-5 listopada.

18 lipca odbyło się Zebranie 45 obecnych na obozie kierowników ośrodków z Prezydentem A.Pinero na którym omówiono aktualną sytuację w KWF w aspekcie dalszego dynamicznego rozwoju w Europie i na Świecie oraz poszerzania współpracy z innymi organizacjami. Szczególny nacisk został położony na pomoc polskich klubów w delegowaniu 15 - 20 najbardziej utytułowanych zawodników na MŚ oraz 30 - 35 osób na Seminarium w Mitsumine. Prezes PZK sensei Maciej Sokołowski zobowiązał się do koordynacji zakupu biletów lotniczych.

19 lipca odbył się 4 godzinny egzamin na Kyu i Dan a póżnym wieczorem zwyczajowa Sayonara połączona z konkursem kabaretowym. Pierwszą nagrodą otrzymała z rąk shihana Pinero ekipa składajaca się z grup obozowych 7,8,9. Ekipa krakowska koordynowana przez  sensei Michała Wernera zorganizowała występ mistrzyni Europy w tańcu na przyrządach a dyskotekową muzykę zapewnił didżej - karateka z Katowic.

20 lipca odbyło się 90 minutowe kumite oraz sesja fotograficzna po której zostały wręczone certyfikaty na Kyu i Dan. W wyniku zdania egzaminu 5 dan i tytuł shihan zdobyli: Henryk Orzechowski, Sergey Soldatov (Rosja), Krzysztof Dubiel, Anatoliy Fazliev (Rosja) i Robert Kern (Węgry). Na 4 dan zdali: Eliasz Madej, Mirosław Guzik, Radik Bilalutdinov (Rosja) i Andrzej Kłujszo. Na 3 dan: Radosław Ambroziak, Dorota Kasińska, Zbigniew Paliński, Arkadiusz Sukiennik, Cezary Banasiak i Paweł Sujka. Dzięki udziałowi upoważnionych przedstawicieli egzaminy w Krakowie posiadają akceptację Światowej Federacji Kyokushin oraz PZK. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom uczestnictwa, artystyczny breloczek wykonany przez mataloplastyka Zbigniewa Kaszyckiego oraz 2 plakaty-kalendarze ze wspólnym zdjęciem.

Organizatorem obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai. Zapraszamy do udziału w 42.Europejskim Letnim Obozie w dniach 16-19 lipca 2015.

GALERIA


Shihan Pinero

 


Shihan Tanaka


Kumite

Sayonara

Wręczenie certfikatów

Zdjęcia pamiątkowe

POLUB POLSKĄ ORGANIZACJĘ KYOKUSHINKAI NA FACEBOOKU!  
4 sierpnia 2014

 

 

LETNI OBÓZ KWF PAPENDAL 2014  
16 lipca 2014

W dniach 10-13 lipca w Papendal, Holandia odbył się 47 Europejski Letni Obóz KWF z udziałem około 125 uczestników z Francji, Holandii, Włoch, Polski i Turcji. Wśród zaproszonych gości byli shihan Andrzej Drewniak i shihan Bertrand Kron

Zgodnie z programem obozu codziennie odbywało się 4-5 treningów. Program nadzorowal  shihan Loek Hollander
Organizatorem była Holenderska Organizacja Kyokushin.

GALERIA

          

         Otwarcie                    Trening             Trening specjalistyczny     Egzamin    

                       

                            Kumite                    Sayonara      Wręczenie certificatów

 

 

IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI KYOKUSHIN KARATE  
8 czerwca 2014

W dniu 7 czerwca 2014 na obiektach Centrum  Sportowo Rekreacyjnego w Wieliczce, odbył się IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI  K Y O K U S H I N   K A R A T E. W turnieju uczestniczyło 365 zawodników 29 klubów z 26 miast Polski oraz jedna ekipa z Czech . Sedzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak 8 dan, sedzią technicznym sensei Bogdan Światkowski 4 dan a organizatorem Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Roberta Kopciowskiego 4 dan oraz Krzysztofa Kopciowskiego 1dan

Wyniki

 

02.06.2014  I AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE  
01.06.2014  SEMINARIUM KWF W OBWODZIE KALININGRADZKIM  
01.06.2014  MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2015 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai