· piątek, 4 wrzesień 2015 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI KYOKUSHIN KARATE  
8 czerwca 2014

W dniu 7 czerwca 2014 na obiektach Centrum  Sportowo Rekreacyjnego w Wieliczce, odbył się IV TURNIEJ O PUCHAR SOLNY MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI  K Y O K U S H I N   K A R A T E. W turnieju uczestniczyło 365 zawodników 29 klubów z 26 miast Polski oraz jedna ekipa z Czech . Sedzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak 8 dan, sedzią technicznym sensei Bogdan Światkowski 4 dan a organizatorem Wielicki Klub Karate Kyokushinkai prowadzony przez sensei Roberta Kopciowskiego 4 dan oraz Krzysztofa Kopciowskiego 1dan

Wyniki

 

I AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE  
2 czerwca 2014

W dniu 1 czerwca 2014 w Hali Studium WF UJ w Krakowie z udziałem 104 zawodników reprezentujących 28 uczelni, odbyły się I Akademickie Mistrzostwa Polski Kyokushin Karate. Sędzią głównym był Andrzej Drewniak. Gościem honorowym był Alosza Awdiejew, który w latach 1975-78 był pierwszym trenerem Klubu Kyokushin przy Studium WF UJ. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonała Pani Wice-rektor UJ prof. dr hab. Maria-Jolanta Flis. Organizatorem było Studium WF i Sportu  UJ pod kierunkiem dr Witolda Ziary w Krakowie, a bezpośrednią osobą z ramienia PZK był sensei Artur Stecki.

Wyniki

GALERIA

SEMINARIUM KWF W OBWODZIE KALININGRADZKIM  
1 czerwca 2014

W dniach 24-25 maja 2014 odbyło się w obwodzie Kaliningradzkim (Rosja) Seminarium KWF. Na zaproszenie Rosyjskiej Federacji Kyokushin kierowanej przez sensei Sergeya Soldatova tym razem pojechał sensei Robert Wajgelt. Polska Organizacja KWF od kilku lat wspiera Rosje w budowaniu prężnej Organizacji Kyokushin. Shihan Andrzej Drewniak w miesiącu kwietniu prowadził podobne szkolenia w Rosji w pięciu miejscowościach. Sensei Wajgelt spotkał się z ponad 100 uczestników i przeprowadził trzygodzinny trening z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Trening obejmował standaryzacje kihon i kata. W ramach seminarium odbył się także dwugodzinny trening z liderami oraz instruktorami Rosyjskimi Obwodu Kaliningradzkiego. W drugim dniu odbył się trzygodzinny egzamin na kyu. Po treningu odbyło się spotkanie i ustalono dalszą współpracę między naszymi Organizacjami oraz dostosowano kalendarz imprez Organizacji Rosyjskiej z Polską. Ustalono przyjazd zawodników Rosyjskich na 41Wschodnio-Europejski Letni Obóz do Krakowa i udział w dwóch turniejach rozgrywanych w Polsce. 

GALERIA

 

 

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY „ONE WORLD ONE KYOKUSHIN”  
1 czerwca 2014

W sobotę 17 maja 2014 roku, w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży „One World One Kyokushin". Tegoroczna edycja turnieju zgromadziła w limanowskiej hali rekordową liczbę 420 młodych zawodników zrzeszonych w różnych światowych organizacjach Karate Kyokushin. W konkurencjach kata i kumite rozegranych w 36 kategoriach rywalizowali zawodnicy z 32 ośrodków z  Austrii, Czech, Wielkiej Brytanii oraz z Polski. Rywalizację sportową na trzech matach oceniało 40 sędziów. Organizatorem był Klub ARS Kyokushinkai kierowany przez sensei Arkadiusza Sukienika.

Wyniki

 

 

XXVIII MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN VOLOS 2014  
10 maja 2014

W dniach 9 - 10 maja 2014 odbyły się w Volos, w Grecji XXVIII Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 368 zawodników z 21 krajów. Oficjalnego otwarcia zawodów w obecności Władz Miasta i regionalnych polityków dokonali Minister Zdrowia Grecji oraz Prezydent EKF shihan Antonio Pinero.

W pierwszym dniu mistrzostw odbyły się zawody juniorów, kadetów oraz dzieci w kumite i kata w 30 konkurencjach. Mistrzostwa poprzedził Międzynarodowy kurs sędziów w którym uczestniczyło 46 sędziów. Wieczorem blisko dwudziestu Reprezentantów krajów uczestniczyło w Walnym zebraniu EKF na którym wybrano na kolejną kadencję na funkcję Prezydenta Antonio Pinero, Sekretarza generalnego Andrzeja Drewniaka i Skarbnika Larsa Hogquist oraz przedstawiono plan działania na 4 lata.

W drugim dniu mistrzostw rozegrano zawody seniorów w 14 konkurencjach. Polska zdobyła 41 medali, zajmując w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce. Pełną obsługę komputerową wykonał sensei Robert Wajgelt. Późnym wieczorem odbyła się uroczysta Sayonara. W niedzielę rano shihan A. Pinero przeprowadził Seminarium, które zakończyło się egzaminem.

Organizatorem mistrzostw była Grecka Federacja Kyokushin kierowana przez sensei Kyriaki Stefanou 3 dan.

WYNIKI

GALERIA


Ceremonia otwarcia


Kata, kumite juniorów i oldboi


Kumite seniorów


Dekoracje zwycięzców

 


Seminarium

MASUTATSU OYAMA – 20. ROCZNICA ŚMIERCI  
26 kwietnia 2014

Dwadzieścia lat temu, 26 kwietnia 1994 roku, odszedł na zawsze wielki Masutatsu Oyama.

Świat poznał Go jako wybitnego Karateka oraz Organizatora, ale jednocześnie jako Myśliciela i Filozofa.

Dzięki wyjątkowej intelektualnej aurze potrafił zgromadzić wokół siebie wiele wybitnych postaci światowej polityki, rodzin królewskich i biznesu, które, w latach 1960-1980, tworzyły Komitet Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin (IKO).

Realizując w życiu swoje filozoficzne zasady zaskarbił sobie tytuł „Ostatniego Samuraja" .

W latach 1970-1990 IKO była największą stylową organizacją na świecie, mającą swoje oddziały w 120 krajach. Ostatnią wielką międzynarodową podróż Sosai Mas. Oyama odbył do Polski w listopadzie 1993 roku. Nie krył swojego zadowolenia z udziału w Międzynarodowym Turnieju „Oyama Cup" w katowickim „Spodku", gdzie niemal 10-tysięczna publiczność powitała Go owacją na stojąco.

Sosai Mas. Oyama zmienił życie milionów ludzi na świecie

Jego oryginalna filozofia Kyoku-Shin, czyli dążenie do Najwyższej Prawdy, zawładnęła sercami szczególnie młodych ludzi, którzy za najwyższą prawdę uważali dążenie do doskonałości we własnym życiu. Ideały Mas. Oyama znalazły odbicie w codziennym życiu tych osób, w dążeniu do perfekcji w każdym aspekcie treningu, nauki, pracy oraz oddania dla rodziców i kraju. Dzięki Jego filozofii ich życie stało się barwniejsze - wzrosła odwaga potrzebna do realizacji najambitniejszych marzeń. Wymóg systematycznej pracy, perfekcji w działaniu, samokontroli i czystość etyczno-moralnej, a nade wszystko pokory, zmieniły na lepsze psychikę i życie milionów adeptów Kyokushin.  Szczególnie mocno akcentowały to osoby, które rozpoczęły „od zera"  życie na emigracji, w krajach, gdzie na początku posiadali jedynie siłę woli wynikającą z praktykowania Kyokushin.  

 Do dzisiaj żyje na świecie grupa osobistych uczniów Sosai Mas. Oyamy. Przekazują oni swoje doświadczenie  oraz filozofię Kyokushin kolejnym pokoleniom.

Jako jeden z tych uczniów proszę o dedykowanie najbliższego treningu pamięci Mistrza Masutatsu Oyamy.

Osu.

Shihan Andrzej Drewniak

Wojciech Szczawiński- artykuł  Ostatni Samuraj

 

II SEMINARIUM KUMITE I KATA KRAKÓW'14  
27 kwietnia 2014

25 kwietnia 2014 w Sali sportów walki odbyło się kolejne Seminarium kumite i kata z udziałem 38 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników. Półgodzinną rozgrzewkę przeprowadził sensei Henryk Orzechowski. Część główną poświęconą wzmocnieniu defensywy oraz utrwalaniu nawyków w czasie pracy na tarczach i workach poprowadził shihan Andrzej Drewniak. Natomiast sensei Robert Wajgelt rozwinął kombinacje do walki realizując program w szeregach oraz w parach.  Na koniec treningu odbyło się 45 minutowe kumite, w tym czasie sensei Bogdan Świątkowski poprowadził trening kata. W trakcie mini Sayonara omówiono przygotowania do ME w maju oraz MŚ w listopadzie w Tokio.

GALERIA

23.04.2014  SEMINARIUM KWF W TAMBOV  
23.04.2014  SEMINARIUM KWF W CZELABINSKU  
23.04.2014  SEMINARIUM KWF W JEKATERINBURGU  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2015 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai