· wtorek, 3 maj 2016 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


SEMINARIUM Z SHIHAN SAMITOWSKIM KRAKÓW 11 KWIETNIA 2015  
12 kwietnia 2015

11 kwietnia w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie odbyło się drugie Seminarium z udziałem shihan Leszka Samitowskiego z Chicago w którym uczestniczyło 137 kierowników ośrodków, instruktorów oraz zawodników z 34 ośrodków w Polsce i w Czechach. W trakcie treningu w godz. 12.00 - 14.30 shihan Samitowski omówił historyczno-filozoficzne podstawy powstania karate oraz przeplatał je dynamicznymi ćwiczeniami nawiązujacym do metodyki Shaolin. Z kolei w Sali Kominkowej odbyło się w godz. 15.30 - 17.00 zebranie kierownikow ośrodków poświęcone sprawom organizacyjnym dotyczącym Polskiego Kyokushin, PZK i Przepisow Walki Sportowej. Sensei Wajgelt przedstawił plan przejazdu 2 autobusami na ME w Estonii. Następnie shihan Samitowski w godz. 17.00 - 18.00 poprowadził praktyczne szkolenie sędziów na macie. W godzinach 18.00 - 20.30 odbyła się druga część seminarium poświęcona zaawansowanym technikom oraz interpretacji technik zawartych w kata. Seminarium zakończyło godzinne zadaniowe kumite i sesja zdjęciowa. Shihan Samitowski otrzymał duże brawa za profesjonalne poprowadzenie treningów.

Trzecie seminarium planowane jest w tym roku po wakacjach a w 2016 roku liczmy na prowadzenie 43. Letniego obozu.  W drodze konsultacji z Zarządem KWF nakreślone zostały perspektywy pełnej współpracy obejmującej kierowanie demokratyczną strukturą KWF w USA oraz jednoczesny nadzór szkoleniowo organizacyjny nad Ameryką Północną.

Koszty seminarium i spotkania pokryli sponsorzy. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushin.

GALERIA

 

 

 

 

SEMINARIUM KWF IVANO FRANKOVSK, UKRAINA 2015  
7 kwietnia 2015

W dniach 27 - 29 marca 2015 w Miejskiej Hali Sportowej w Ivano Frankovsk (Stanisławów) odbyło się Seminarium KWF w którym uczestniczyło około 80 liderów, instruktorów i zawodników z 12 ośrodków Kyokushin na Ukrainie. Treningi poświęcone standaryzacji technik i kata prowadził Sekretarz generalny KWF shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem seminarium była Ukraińska Federacja Kyokushin, której liderem jest sensei Igor Sosnovskiy. Seminarium zakończyła uroczysta Sayonara w której uczestniczyło 25 VIP, liderów i instruktorów. Bezpośrednim organizatorem był ośrodek Kyokushin Ivano Frankovsk prowadzony przez sensei Konstantin Vysochinskiy.

GALERIA

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO OSTROŁEKA 2015  
24 marca 2015

22 marca 2015 pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka i Starosty Powiatu Ostrołęckiego odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz MMM z udziałem 220 zawodników z 33 ośrodków. Otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Miasta Janusz Kotowski i Starosta Stanisław Kubeł 1 dan. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec. Organizatorem mistrzostw był Ostrołecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Wiesława Orzoł.

Wyniki MMM                 Wyniki MMW

Galeria zdjęć jest w opracowaniu.            

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO ZĄBKOWICE 2015  
23 marca 2015

21 marca 2015 w Miejskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego oraz MMM z udziałem około 173 uczestników z 22 ośrodków. Prezydent Miasta Ząbkowice wraz Prezesem PZK sensei Maciejem Sokołowskim dokonali otwarcia mistrzostw oraz wręczali nagrody. Sędzią głównym był sensei Edward Urbańczyk. Ze względu na 25 lecie Ząbkowickiego Klubu mistrzostwa miały wyjątkowo efektowną oprawę. Dzięki sponsorom uroczysta Sayonara odbyła się w znanym Hotelu. Organizatorem mistrzostw był Ząbkowicki Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Witolda Stolarczyka.

Wyniki

GALERIA

MISTRZOSTWA ROSJI KWF JEKATERYNBURG 2015  
22 marca 2015

21 marca w nowo otwartej Miejskiej Hali Sportowej w Jekaterynburgu odbyły się kolejne Mistrzostwa Rosji KWF z udziałem ponad 210 zawodników z 42 regionów Rosji. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał w imieniu EKF sekretarz generalny Andrzej Drewniak wraz z Rektorem AWF w Jekaterynburgu prof. dr Sergeyem Stepanov. Sędzią głównym był shihan A. Drewniak. Organizatorem MR była Rosyjska Federacja Kyokushin, której prezesem jest shihan Sergey Soldatov. Mistrzostwa były okazją do dwóch oficjalnych spotkań na których omówiono wewnętrzne problemy, perspektywy wspólpracy z EKF i WKF oraz przygotowania do ME KWF w Estonii. Bezpośrednim Organizatorem MR był Jekaterynburski Klub Kyokushin kierowany przez braci sensei Evgeniy i Anton Bocharov.

Wyniki mistrzostw oraz galerie zdjęć są w przygotowaniu. 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO JEDLICZE 2015  
9 marca 2014

Dnia 15 marca 2015 roku w Hali sportowej w Jedliczu, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 228 zawodników z 31 ośrodków. Otwarcia imprezy oraz wręczenia nagród dokonali Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska, Przewodniczący Rady Gminy Jedlicze Piotr Woźniak i Przewodniczący Komisji OKZSiR Krystyna Marć. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem turnieju był Krośnieński Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Romana Woźniaka.

WYNIKI 

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO GRODZISK WIELKOPOLSKI 2015  
9 marca 2014

Dnia 14 marca 2015 roku w nowoczesnej hali sportowej w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Zachodniego Karate Kyokushin. Otwarcia i wręczenia nagród dokonali Starosta Grodzki Mariusz Zgaiński oraz Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Henryk Szymański. Gościem honorowym był shihan Włodzimierz Rój. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra organizacja imprezy, wyjątkowo atrakcyjne puchary i sprawna obsługa komputerowa realizowana przez sensei Roberta Wajgelta. Organizatorem zawodów był Grodziski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Szeffnera.

WYNIKI

17.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO SIEMIANOWICE 2015  
23.02.2015  SEMINARIUM KWF TAMBOV 2015  
19.02.2015  SEMINARIUM - SHIHAN LESŁAW SAMITOWSKI KRAKOW 2015  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2016 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai