· niedziela, 18 luty 2018 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


ŚWIĄTECZNE SEMINARIUM POPROWADZIŁ SHIHAN LESŁAW SAMITOWSKI  
26 grudnia 2016

28 grudnia 2016 w Sali sportów walki YMCA Kraków odbył się 3 - godzinny świąteczny trening z udziałem shihan Lesława Samitowskiego w którym uczestniczyło około 58 karateka z Polski poludniowej. Tematem treningu były: interpretacja technik jako działań ofensywnych, warunki wzmocnienia pozycji, praca na tarczach i łapach trenera, aspekt samoobrony Kyokushin, wzbogacenie technik o dzwignie na małe stawy i praktyka presury na witalne punkty człowieka.  Po treningu odbyło się tradycyjna pizza party dla kierowników ośrodków w czasie której shihan Samitowski odpowiedział na wiele pytań a shihan Andrzej Drewniak, shihan Robert Wajgelt i shihan Janusz Piorkowski przedstawili kolejno międzynarodowy, ogónopolski i śląski plan imprez na 2017 rok. Zebrani złożyli sobie Życzenia Szczęśliwego Nowego Roku.

Galeria

KURS SĘDZIÓW WKF LUBLIN 2016  
18 grudnia 2016

16-18 grudnia 2016 na obiektach Dworku pod Lublinem odbył się długo oczekiwany Kurs sędziów WKF pod auspicjami Polskiego Związku Karate. W kursie wzięło udział 123 uczestników. Wykładowcami byli Przewodniczący Komisji Sędziowskiej WKF Jarosław Lewandowski oraz wice Przewodniczący Remigiusz Powrożnik, którzy wykorzystując środki audiowizualne oraz pokazy kumite i kata w wykonaniu zaproszonych zawodników WKF, zapoznali uczestników z Przepisami WKF dla kumite i kata oraz ich interpretacją.

Kurs otworzyli: Prezes PZK Maciej Sokołowski, Wice Prezes Wacław Antoniak i Wiceprezes Andrzej Drewniak, którzy podkreślili potrzebę wzmocnienia polskiego WKF wykorzystując cały potencjał 350 klubów sportowych PZK. Polski Związek Karate jako jedyny członek PKOl otrzymał upoważnienie do reprezentowania polskiego karate na międzynarodowym forum. W tej sytuacji nie ma znaczenia z jakiej opcji organizacyjnej wywodzą sie zawodnicy, ważny jest tylko cel szkolenia - jest nim dążenie do wychowania pretendentów do startu na Igrzyskach Olimpijskich. I ten cel będzie realizowany przez Zarząd PZK.

W trakcie przerw w szkoleniu odbyło się Zebranie Przezydium Zarządu PZK oraz Zebranie Zarządu PZK na których podsumowano tegoroczne dokonania PZK oraz plan perspektywiczny na lata 2017 - 2018. Gościem zaproszonym był Prezes PZK Fudokan Dariusz Bajkowski.

Po wykładach odbyła się zwyczajowa Sayonara, na której Prezesi złożyli także Życzenia Świąteczne i Noworoczne.

Na zakończenie kursu uczestnicy wypełnili testy z Przepisów WKF dla kumite i kata oraz z Przepisów Kyokushin dla kumite, kata i tameshiwari.

PZK generalnie zintensyfikuje szkolenia dotyczące Przepisów WKF dla sędziów, trenerów i zawodników zgodnie ze światową tendencją intelektualizacji szkolenia także w zakresie przepisow, metodyki i organizacji. 

Organizatorem Kursu sędziów WKF był Lubelski Klub Karate kierowany przez Sekretarza PZK Jacka Czernieca.

 

SEMINARIUM KWF JEKATERINBURG, ROSJA 2016  
14 grudnia 2016

11-13 grudnia 2016 w Jekaterynburgu odbyło się Seminarium KWF na obiektach Akademii Olimpijskiej w którym uczestniczyło około 150 karateka w różnym wieku. Tematem seminarium prowadzonego przez shihan Andrzeja Drewniaka była unifikacja technik i kata. W Seminarium uczestniczył Przewodniczacy Rosyjskiej Federacji Kyokushin KWF Shihan Sergey Soldatov oraz Dyrektor Akademii Olimpijskiej prof. Sergey Stepanov, który wraz z Shihanem Aleksandrem Taniuszkinem był twórcą Rosyjskiego Kyokushin. W czasie pobytu odbyły się w Akademi Olimpijskiej spotkania z liderami Kyokushin 8 okolicznych wojewodztw. Omówiono dotychczasowe dokonania organizacyjne oraz program rozwoju skorelowany z europejskimi i światowymi imprezami KWF. Uczestnicy egzaminów otrzymali dyplomy na dan i kyu. Zgromadzeni liderzy uczestniczyli w Sayonara, którą zaprosił Shihan S.Stepanov. Organizatorem Seminarium była Rosyjska Federacja Kyokushin, kierowana przez shihan S. Soldatova. 

XXXIII PUCHAR POLSKI SENIORÓW XIII PUCHAR POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW KARATE KYOKUSHIN CIECHANÓW - 10 GRUDNIA 2016  
11 grudnia 2016

W dniu 10 grudnia 2016 r. w Hali Sportowej MOSiR Ciechanów odbył sie Puchar Polski Seniorów, juniorów i młodzików. W turnieju wystartowało 300 zawodników z 70 ośrodków. Otwarcia Pucharu dokonał Prezydent Miasta Ciechanowa Pan Krzysztof Kosiński. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Jacek Czerniec. Organizatorem był Ciechanowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Wojciecha Golebiowskiego, któremu urodziło się dziecko w szpitalu w czasie wręczania medali, gratulujemy i pozdrawiamy.

Wyniki Juniorów i młodzików

Wyniki Seniorów

5. KWU MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN MŁODZIEŻY WARNA 2016  
8 grudnia 2016

3-4 grudnia 2016 odbyły się 5. Mistrzostwa Świata Młodzieży w pięknej Hali Pałacu kultury i sportu w Warnie, Bułgaria z udziałem 666 zawodnikow z 33 krajów walczących w 3 grupach wiekowych 12-13, 14-15 i 16-17 lat. Zakwaterowanie i wyżywienie były realizowane w cztero-gwiazdkowym Hotelu Astera w Złotych Piaskach k/ Warny. Mistrzostwa poprzedził 3 dniowy kurs sędziów prowadzony przez Shihan Ramil Gobbasov z Rosji. W dniu poprzedzajacym mistrzostwa odbył się trening zjednoczeniowy z udzialem około 500 zawodników, który prowadzili Shihan: Hatsuo Royama, Andrzej Drewniak i David Pickthall.

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Świata dokonał Shihan Andrzej Drewniak (KWF), który podkreślił aktualność motta mistrzostw TIME TO BE UNITED oraz podziękowal Shihan Ivo Kamenov, dzięki któremu ta impreza nabrała tak dużego zasięgu. Głos zabierali także Shihan David Pickhall (IFK), Shihan Hatsuo Royama (Kan) i Sekretarz  KWU Sergey Suvorov, który odczytał list Wicepremiera Rosji Shihan Juri Trutniev.  Gośćmi honorowymi byli Shihan Henny Bosman (Południowa Afryka), Shihan Hristo Traikov (Bułgaria) i Sensei Daniel Trifu (Australia). Mistrzostwa były na bieżąco transmitowane w internecie z kilku kamer TV. W czasie konferencji prasowej z udzialem obecnych Shihan dokonano podsumowania mistrzostw oraz poruszono wiele aspektów atrakcyjnośći idei sosai Mas. Oyamy we współczesnym świecie. 

Polskę reprezentowała 30 osobowa grupa zawodnikow KWF, KWO i Kan. Funkcje trenerów pełnili Shihan Rober Wajgelt, Sensei Piotr Zembrzuski i Sensei Daniel Gorczyca. Sędzią głównym był Shihan Ramil Gobbasov (Rosja). W finałach sędziowali jako sushin i fukushin Shihan Robert Kopciowski i Sensei Jarosław Preis. W finalach dominowali rosyjscy, japońscy i bułgarscy juniorzy. Polacy wywalczyli dwa brązowe medale. Sayonara połączona z Dyskoteką odbyła się w klubie nocnym hotelu organizacyjnego. Zakwaterowanie, wyżywienie i przelot Sofia-Varna-Sofia dla wszystkich 700 uczestników pokrył Organizator tych Mistrzostw Świata.

Organizatorzy zaprosili wszystkich do udziału w kolejnym letnim obozie w Warnie w lipcu 2017 oraz w 3. Zjednoczeniowych Mistrzostwach Świata KWU Seniorów w Tokio Metropolitan Plaza w listopadzie 2017. 

GALERIA

 

30. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, PAPENDAL 2016  
27 listopada 2016

25-26 listopada 2016 odbyły się  w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal trzydzieste Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 423 zawodnikow z 26 krajów w tym Japonii, USA i Australi. Jubileuszową imprezę rozpoczął trzydziestominutowy koncert bębnistów Taiko. Uroczystego otwarcia ME dokonał Prezydent KWF Loek Hollander oraz Przezydent EKF Antonio Pinero. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu KWF: shihan Andrzej Drewniak, shihan Hristo Traikov, shihan Lars Hogquist, shihan Leslaw Samitowski, sensei Daniel Trifu i sensei Mauricio Alvaro oraz CR Japonii shihan Noriyuki Tanaka. Reprezentacja Polski Kyokushin wystapiła w 28 osobowym składzie, osobami funkcyjnymi byli trener Maciej Sokołowski, trener Andrzej Drewniak, trener Robert Wajgelt oraz lekarz KN płk rez. dr n. med. Krzysztof Mawlichanów, który poprowadził na wojskowym cmentarzu uroczystość oddania honoru polskim żołnierzom poleglym w czasie desantu w rejonie Arnhem.

W pierwszym dniu ME rozegrano wszystkie kategorie kata oraz kumite juniorów a w drugim dniu rozegrano wszystkie kategorie kumite seniorów. W ramach imprez towarzyszących został przeprowadzony Międzynarodowy kurs sędziów, Walne Zebranie KWF oraz Walne Zebranie EKF. Ustalono, że w czerwcu 2017 roku odbędą się 31. ME w Świnoujściu a w maju 2018 roku 32. ME w Bukareszcie. Natomiast II Mistrzostwa Świata odbęda się w 2018 roku w Tokio. III MŚ planowane są w 2020 roku w Chicago a IV MŚ w 2022 roku w Moskwie. Galeria zdjęć w przygotowaniu.

WYNIKI

XVII MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW SZCZECINEK 2016  
13 listopada 2016

12 listopada w Hali sportowej w Szczecinku odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców z udziałem 122 zawodników z 35 ośrodków Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec, sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo, losowanie i obsługę komputerową zrealizował sensei Edward Urbańczyk. Zawody odbywały się w bardzo dobrej atmosferze. Organizatorem mistrzostw był Szczeciniecki Klub Kyokushin którego liderem jest sensei Wojciech Hurka.

Wyniki 

GALERIA

13.11.2016  ZGRUPOWANIE KN W COS ZAKOPANE 2016  
18.09.2016  XVII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW OPEN I KATA ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW  
09.10.2016  KONSULTACJA KADRY NARODOWEJ  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2018 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai