· poniedziałek, 21 kwiecień 2014 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


I PUCHAR ŚWIATA KWF W JAPONII 2013  
21 stycznia 2013

   20 stycznia 2013, w Hali Chiba Port Arena, rozegrany został I Puchar Świata KWF z udziałem około 650 zawodników reprezentujących 17 państw: Japonia, Holandia, Hiszpania, Polska, Norwegia, Francja, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Estonia, Armenia, Azerbejdżan, Kazahstan, Pakistan, Korea, Turcja, Argentyna.
   Organizatorem tego historycznego turnieju była Światowa Federacja Kyokushin , której prezydentem jest Shihan Loek Hollander. Bezpośrednim organizatorem, był Reprezentant KWF w Japonii - Shihan Noriyuki Tanaka.
   Podczas imprezy odbyło się kilka spotkań Zarządu KWF, poświęconych rozwojowi i współpracy z innymi organizacjami, w których uczestniczyli Prezydent Shihan Loek Hollander, Wiceprezydent Shihan Antonio Pinero, Sekretarz Generalny Shihan Andre Drewniak, Skarbnik  Shihan Lars Hogquist, Członek Zarządu Shihan Bertrand Kron.
   Otwarcia dokonał Członek Izby Reprezentantów Japonii - pan Yu Kuroda.
   Gościem honorowym był Ambasador RP w Tokio, pan Cyryl Kozaczewski.

Polska drużyna uczestniczyła w następującym składzie: M. Werner, M. Grzeszczuk, W. Wiszyński, P. Olszewski, J. Preis, N. Sroka, O. Drewniak, P. Durkiewicz, P. Wrona. Kierownikiem drużyny był Shihan Andrzej Drewniak. Trenerem był Shihan Witold Stolarczyk, a sędzią Sensei Artur Sroka. Tłumaczem języka japońskiego był Sensei Andrzej Zacharski.

 

GALERIA ZDJĘĆ
Ceremonia Otwarcia 
KUMITE
 

 


II Puchar Świata KWF w Japonii, planowany jest na luty 2014, na który ponownie zaproszeni zostaną zawodnicy reprezentujący wszystkie organizacje Kyokushin.

IV SEMINARIUM KUMITE I KATA KRAKÓW  
8 grudnia 2012

7 grudnia 2012 w Sali sportów walki YMCA Kraków odbyło się trzygodzinne Seminarium kumite i kata z udziałem ponad 70 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników. Głównym tematem było poruszanie się w walce oraz kombinacje do walki. Rozgrzewkę przeprowadził sensei Krzysztof Dubiel, część główną shihan Andrzej Drewniak, bunkai sensei Robert Kopciowski. Następnie odbyło się godzinne kumite a równolegle na drugiej sali ciąg dalszy kata. Seminarium zakończyła narada poświęcona krajowej i międzynarodowej współpracy. Koszty zgrupowania pokrył sponsor. Następne Seminarium planowane  jest w kwietniu 2013 roku.

GALERIA

MISTRZOSTWA POLSKI OPEN DZIERŻONIÓW 2012  
2 grudnia 2012

1 grudnia 2012 w Hali Sportowej OSiR w Dzierżoniowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Open i Kata w których uczestniczyło 63 zawodników z 33 ośrodków. Mistrzostwa oglądało około 800 osób. Oficjalnego otwarcia MP dokonał Burmistrz Dzierżoniowa. który uczestniczył także w Sayonara. Sędzią głownym był shihan A. Drewniak, sędzią technicznym E. Dadzibug, obsługę komputerową i losowanie przeprowadził shihan J. Czerniec. Ponadto sędziowali shihan i sensei: W. Stolarczyk, M. Godoś, K. Dubiel, B. Lubos, T. Bachowski, M. Mazur, B. Świątkowski, R. Szuber, A. Sypień, Z. Romanowski, M. Marszałek, D. Karczmit, Z. Goliński, P. Sujka, T. Marciniak. W związku z jubileuszem Dzierżoniowskiego Klubu Kyokushin  mistrzostwa posiadały wyjątkową oprawę, napisy, podest z reflektorami i głośnikami, pamiątkowe statuetki dla ogólnopolskich działaczy i sędziówi. Na szczególne wyróżnienie zasługują półtorametrowej nagrody i miecze samurajskie dla działaczy. Organizatorem MP był Dzierżoniowski Klub Kyokushin kierowany przez sensei Marcina Staściuka. 

III MIEDZYNARODOWE SEMINARIUM KWF ODESSA 2012  
26 listopada 2012

W dniach 23 - 25 listopada 2012 na Ukrainie w Odessie, odbyło się trzecie Międzynarodowe Seminarium w ramach międzynarodowej współpracy KWF. W seminarium uczestniczyło około 120 ćwiczacych z Ukrainy, Mołdawi, Armenii i Rosji. Treningi prowadził shihan Andrzej Drewniak wraz z sensei Robertem Kopciowskim. Na zakończenie Komisja Egzaminacyjna w składzie shihan A. Drewniak, shihan S. Kahil, sensei A.Rekunov i sensei I. Sosnovskiy przeprowadziła egzaminy na dan. W ramach seminarium odbyła się narada instruktorów poświęcona koordynacji współpracy we wschodniej Europie. Organizatorami seminarium byli shihan Salam Kahil i sensei Andrei Rekunov. Koordynatorem był Reprezentant Ukrainy sensei Igor Sosnovskiy.

GALERIA

IX PUCHAR POLSKI JUNIOROW I MŁODZIKOW GUBIN '12  
18 listopada 2012

17 listopada 2012 w Gubinie odbył się IX Puchar Polski Juniorów i Młodzików z udziałem 125 zawodników reprezentujących 38 ośrodków Kyokushin. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Wiceburmistrz Miasta. Sędzią głównym był shihan A. Drewniak, sędzią technicznym shihan W. Stolarczyk, obsługę komputerową oraz losowanie zapewnił sensei R. Wajgelt. Ponadto sędziowali shihan A.Krawontka, sensei: T.Krygowski, A.Sroka, W.Orzoł, E.Madej, M.Wieczorek, R.Mazurek, J.Piórkowski, A.Wdowiarek, R.Szuber, W.Matyka, M.Staściuk, D.Burda, P.Sujka, R.Grabowski, C.Banasiak, Z.Wójcicki, W.Rejterada, W.Pawłowicz, A.Tylka. Na wyróżnienie zasługuje przygotowanie imprezy na europejskim poziomie - organizator zapewnił pełny wystrój sali z nazwą imprezy oraz zdjęciem Mas. Oyama, artystyczne puchary i medale, profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie nad główną matą tatami, katering dla VIP i sędziów oraz Sayonara w Ratuszu Miasta. Organizatorem PP był Gubiński Klub Kyokushin kierowany przez sensei Krzysztofa Dubiela.

XXIX PUCHAR POLSKI KARATE KYOKUSHIN SENIORÓW KOSZALIN 2012  
10 listopada 2012

W dniu 10 listopada 2012 roku w Koszalinie odbył się XXIX Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów, w którym wzięło udział 64 zawodników z 25 ośrodków z całej Polski. Sędzią Głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak, Sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug, natomiast organizatorem Koszaliński Klub Karate Kyokushin. Najlepszym zawodnikiem uznano Patryka Borowskiego z Wejherowa, a najlepszą zawodniczką Ewelinę Urbanowską z Wrocławia.

GALERIA

ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ PZK STARA WIEŚ 2012  
8 listopada 2012

W pierwszych dniach listopada 2012 w Starej Wsi w ramach programu "W jedności siła" odbyło się tygodniowe Zgrupowanie Kadry Narodowej PZK z udziałem zawodników Kyokushin, Shotokan i WKF przygotowujących się do MŚ WKF w Paryżu oraz  PŚ KWF w Tokio.

W zgrupowaniu wzięło udział 73 zawodników reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe i wagowe, którzy trenowali 4 razy dziennie w 4 grupach prowadzonych przez trenerów PZK: A.Drewniak, M.Gawłowski, P.Gołębiewski, M.Ołowski, P.Połtarzecki, M.Sokołowski, P.Szymala, R.Wajgelt. Treningi ukierunkowane były na doskonalenie taktyki i szybkości w kumite oraz perfekcji w kata. Program zgrupowania dotyczący szkolenia oraz integracji został zrealizowany w całości.

W trakcie zgrupowania odbyło się kilka spotkań Prezydium PZK w których uczestniczyli: W.Antoniak, A.Drewniak, P.Połtarzecki, P.Wiśniewski i M. Sokołowski. Zebrania poświęcone były kalendarzowi imprez na 2013 rok, programowi rozwoju PZK oraz ściślejszej współpracy z PZKT.

GALERIA

29.10.2012  MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KRAKÓW 2012  
25.10.2012  MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ROSJI KWF MŁODZIEŻY KALININGRAD 2012  
23.11.2012  XIV OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI POLICJI SZCZYTNO 2012  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2014 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai