· poniedziałek, 11 grudzień 2017 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


5. KWU MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN MŁODZIEŻY WARNA 2016  
8 grudnia 2016

3-4 grudnia 2016 odbyły się 5. Mistrzostwa Świata Młodzieży w pięknej Hali Pałacu kultury i sportu w Warnie, Bułgaria z udziałem 666 zawodnikow z 33 krajów walczących w 3 grupach wiekowych 12-13, 14-15 i 16-17 lat. Zakwaterowanie i wyżywienie były realizowane w cztero-gwiazdkowym Hotelu Astera w Złotych Piaskach k/ Warny. Mistrzostwa poprzedził 3 dniowy kurs sędziów prowadzony przez Shihan Ramil Gobbasov z Rosji. W dniu poprzedzajacym mistrzostwa odbył się trening zjednoczeniowy z udzialem około 500 zawodników, który prowadzili Shihan: Hatsuo Royama, Andrzej Drewniak i David Pickthall.

Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Świata dokonał Shihan Andrzej Drewniak (KWF), który podkreślił aktualność motta mistrzostw TIME TO BE UNITED oraz podziękowal Shihan Ivo Kamenov, dzięki któremu ta impreza nabrała tak dużego zasięgu. Głos zabierali także Shihan David Pickhall (IFK), Shihan Hatsuo Royama (Kan) i Sekretarz  KWU Sergey Suvorov, który odczytał list Wicepremiera Rosji Shihan Juri Trutniev.  Gośćmi honorowymi byli Shihan Henny Bosman (Południowa Afryka), Shihan Hristo Traikov (Bułgaria) i Sensei Daniel Trifu (Australia). Mistrzostwa były na bieżąco transmitowane w internecie z kilku kamer TV. W czasie konferencji prasowej z udzialem obecnych Shihan dokonano podsumowania mistrzostw oraz poruszono wiele aspektów atrakcyjnośći idei sosai Mas. Oyamy we współczesnym świecie. 

Polskę reprezentowała 30 osobowa grupa zawodnikow KWF, KWO i Kan. Funkcje trenerów pełnili Shihan Rober Wajgelt, Sensei Piotr Zembrzuski i Sensei Daniel Gorczyca. Sędzią głównym był Shihan Ramil Gobbasov (Rosja). W finałach sędziowali jako sushin i fukushin Shihan Robert Kopciowski i Sensei Jarosław Preis. W finalach dominowali rosyjscy, japońscy i bułgarscy juniorzy. Polacy wywalczyli dwa brązowe medale. Sayonara połączona z Dyskoteką odbyła się w klubie nocnym hotelu organizacyjnego. Zakwaterowanie, wyżywienie i przelot Sofia-Varna-Sofia dla wszystkich 700 uczestników pokrył Organizator tych Mistrzostw Świata.

Organizatorzy zaprosili wszystkich do udziału w kolejnym letnim obozie w Warnie w lipcu 2017 oraz w 3. Zjednoczeniowych Mistrzostwach Świata KWU Seniorów w Tokio Metropolitan Plaza w listopadzie 2017. 

GALERIA

 

30. MISTRZOSTWA EUROPY KYOKUSHIN, PAPENDAL 2016  
27 listopada 2016

25-26 listopada 2016 odbyły się  w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal trzydzieste Mistrzostwa Europy Kyokushin z udziałem 423 zawodnikow z 26 krajów w tym Japonii, USA i Australi. Jubileuszową imprezę rozpoczął trzydziestominutowy koncert bębnistów Taiko. Uroczystego otwarcia ME dokonał Prezydent KWF Loek Hollander oraz Przezydent EKF Antonio Pinero. Gośćmi honorowymi byli członkowie Zarządu KWF: shihan Andrzej Drewniak, shihan Hristo Traikov, shihan Lars Hogquist, shihan Leslaw Samitowski, sensei Daniel Trifu i sensei Mauricio Alvaro oraz CR Japonii shihan Noriyuki Tanaka. Reprezentacja Polski Kyokushin wystapiła w 28 osobowym składzie, osobami funkcyjnymi byli trener Maciej Sokołowski, trener Andrzej Drewniak, trener Robert Wajgelt oraz lekarz KN płk rez. dr n. med. Krzysztof Mawlichanów, który poprowadził na wojskowym cmentarzu uroczystość oddania honoru polskim żołnierzom poleglym w czasie desantu w rejonie Arnhem.

W pierwszym dniu ME rozegrano wszystkie kategorie kata oraz kumite juniorów a w drugim dniu rozegrano wszystkie kategorie kumite seniorów. W ramach imprez towarzyszących został przeprowadzony Międzynarodowy kurs sędziów, Walne Zebranie KWF oraz Walne Zebranie EKF. Ustalono, że w czerwcu 2017 roku odbędą się 31. ME w Świnoujściu a w maju 2018 roku 32. ME w Bukareszcie. Natomiast II Mistrzostwa Świata odbęda się w 2018 roku w Tokio. III MŚ planowane są w 2020 roku w Chicago a IV MŚ w 2022 roku w Moskwie. Galeria zdjęć w przygotowaniu.

WYNIKI

XVII MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIEŻOWCÓW SZCZECINEK 2016  
13 listopada 2016

12 listopada w Hali sportowej w Szczecinku odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Młodzieżowców z udziałem 122 zawodników z 35 ośrodków Kyokushin. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec, sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo, losowanie i obsługę komputerową zrealizował sensei Edward Urbańczyk. Zawody odbywały się w bardzo dobrej atmosferze. Organizatorem mistrzostw był Szczeciniecki Klub Kyokushin którego liderem jest sensei Wojciech Hurka.

Wyniki 

GALERIA

ZGRUPOWANIE KN W COS ZAKOPANE 2016  
13 listopada 2016

W dniach 10-13 listopada 2016 na nowych obiektach COS Zakopane odbyło sie Zgrupowanie Kadry Narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Europy Kyokushin. W Zgrupowaniu uczestniczyło 19 zawodników plus 3 trenerów oraz dziesięcioosobowa grupa zawodników ze Śląska. Zgrupowanie prowadzili trenerzy klasy mistrzowskiej Andrzej Drewniak i Maciej Sokołowski oraz trener klasy pierwszej Robert Wajgelt. Treningi odbywały się 4 razy dziennie. Czterodniowy program zgrupowania zawierający w dużej części pracę na sprzęcie (worki, gruszki, tarcze, łapy, skakanki i inne) został zrealizowany. Miłym akcentem było wręczenie tortu urodzinowego zawodniczce Oli. Śnieżna pogoda, rewelacyjna wielopoziomowa nowa Hala sportowa i odnowiony Hotel z basenem będą niezapomnianym wrażeniem uczestników.    

GALERIA

XVII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW OPEN I KATA ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW  
18 września 2016

22 października 2016 w Olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej "Urania" odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin z udziałem ponad 200 zawodników z około 60 ośrodków. Otwarcia imprezy dokonali: Marszałek Woj. Warmińsko-Mazowieckiego Wioletta Śląska, Poseł RP Paweł Papke, Dyr. OSiR UM Jerzy Litwiński i Dyr. ARR Dariusz Wasiela. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo a spikerkę prowadził sensei Edward Urbańczyk. Patronat Honorowy pełnił Ambasador Japonii. Impreza połączona była z Gala Sztuk i sportów walki. Organizatorem tych trzech imprez był Olsztyński Klub Kyokushin Karatre prowadzony przez sensei Marka Wieczorka. Wyniki  i galeria zdjęć zostaną podane w załączeniu. 

Wyniki Juniorzy

Wyniki Seniorzy

KONSULTACJA KADRY NARODOWEJ  
9 października 2016

8 października 2016 w Sali Sportów Walki Polska YMCA w Krakowie odbyła się trzygodzinna konsultacja Kadry Narodowej przygotowującej się do 30. Mistrzostw Europy Kyokushin planowanych w Arnhem 25-26 listopada 2016. Uczestniczyło 70 zawodników oraz kierowników ośrodków.

Pierwszą godzinę treningu rozpoczęła 30 minutowa rozgrzewka zawierająca wiele interesujących ćwiczeń, którą poprowadzil  shihan Andrzej Krawontka. Drugą część poświęconą kombinacjom do walki prowadził shihan Robert Wajgelt. Drugą godzinę treningu zawierającą pracę na workach i tarczach poprowadzili shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka i shihan Janusz Piórkowski. Trzecią część treningu ukierunkowana na walkę zadaniową kumite, kontrolowali wszyscy powyżej wymienieni shihan a obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab.n.med. Krzysztof Mawlichanów.

Po treningu odbyło się Zebranie Kierowników Ośrodkow, na którym poruszone bieżące sprawy oraz przygotowania do wyjazdu na ME w listopadzie 2016.  

GALERIA

 

 

MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA W KARATE KYOKUSHIN  
2 października 2016

W dniu 1 października 2016 r. odbył się  Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 251 zawodników z 29 klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Rosji, Czech i Irlandii. Ceremonię otwarcia turnieju uświetnił pokaz Kyudo w wykonaniu Sensei Masakatsu Yoshida. Otwarcia turnieju dokonali Prezydent Miasta Sieradz Paweł Osiewała i Przewodniczący Rady Miasta. Opiekę medyczną sprawował dr n.med. K. Mawlichanów. Sieradzki Klubu Kyokushin z okazji Jubileuszu XXV lecia klubu w ramach Dni Kultury Japonii przygotował wystawę dotyczącą sztuk walki w Miejskim Muzeum. Zbiory udostępniło Muzeum Etnografoczne oraz sensei Yoshida i sensei Sukiennik. Odbyły się także zajęcia z kaligrafii, ikebany, chanoyu i origami. Jubileuszowy Koncert połączony z wręczaniem statuetek, wspomnieniami, japońskim śpiewem i muzyką na Koto i flecie Shakuhachi, zakończyła uroczysta Sayonara.  

Organizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.

wyniki

 

30.09.2016  XII MIEDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODZIEŻY ŚWINOUJŚCIE 2016.  
18.09.2016  KONSULTACJA KADRY NARODOWEJ  
04.08.2016  KARATE WYSTĄPI NA LETNIEJ OLIMPIADZIE W 2020 ROKU  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2017 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai