· środa, 23 kwiecień 2014 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


SEMINARIUM KWF W KALININGRADZIE  
27 lutego 2013

26 lutego 2013 odbyło się w Kaliningradzie Seminarium z udziałem ponad 50 instruktorów, zawodników i dzieci. Treningi prowadzili shihan Andrzej Drewniak i sensei Robert Wajgelt. Organizatorem była Rosyjska Organizacja Kyokushin reprezentowana przez sensei Sergieja Sołdatowa. Tematem treningów dla zawodników było przygotowanie do zbliżających się 27 Otwartych Mistrzostw Europy Kyokushin 18 maja w Legnicy. Ponadto odbyły się dwa spotkania z władzami miasta i lokalnymi biznesmenami oraz instruktorami poświęcone perspektywom organizacji międzynarodowych imprez w Rosji. 

KOLEJNA KONSULTACJA KADRY W KRAKOWIE  
26 lutego 2013

22 lutego w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie odbyła się trzygodzinna Konsultacja kadry przygotowującej się do najważniejszych zawodów. W konsultacji uczestniczyło 32 zawodników i instruktorów. Pierwszą godzinę treningu poświęconą ćwiczeniom ogólnorozwojowym i kombinacjom technik do walki prowadził sensei Robert Wajgelt. W drugiej godzinie treningu shihan Andrzej Drewniak położył nacisk na ćwiczenia wzmacniające defensywę oraz wprowadzenie do walki. Trzecia godzina poświęcona była realizacji zadań w kumite.

KONSULTACJE KADRY I EGZAMIN KRAKÓW 2013  
20 lutego 2013

Dnia 15 lutego 2013 roku w Sali Ymca przy ulicy Krowoderskiej 8 w Krakowie odbyły się konsultacje kadry narodowej i ogólnopolski egzamin na stopnie uczniowskie kyu. W zajęciach wzięło udział ok. 50 instruktorów i zawodników. Egzamin, który przeprowadził shihan Andrzej Drewniak trwał niemal 3 godziny, z czego kumite 1h 20 min. Trening i konsultację prowadzili także sensei Zbigniew Guździk i sensei Sławomir Król.
Najbliższe konsultacje kadry odbędą się 22-02-2013.

POLACY NA PUCHARZE ŚWIATA TOKIO 2013 - GALERIA ZDJĘĆ  
7 lutego 2013

 

             
                     

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

SHIHAN ANDRZEJ DREWNIAK 8. DAN - GRATULACJE  
2 lutego 2013
Shihan Andrzej Dre...

   Prezydium Polskiego Związku Karate składa gratulacje Shihan Andrzejowi Drewniakowi w związku z otrzymaniem przez niego 20 stycznia 2013 roku w Tokio stopnia mistrzowskiego 8. dan. 

   Stopień ten jest dla nas dowodem międzynarodowego uznania dla 45-letniej pracy Shihan Drewniaka, zarówno organizacyjnej, jak i trenerskiej –  jako dla szkoleniowca wielu wybitnych polskich zawodników, trenerów oraz sędziów, a także działacza Europejskiej Federacji i – od trzech lat – Światowej Federacji Kyokushin. W naszej ocenie, Shihan Drewniak spłacił swój moralny dług wielkiemu mistrzowi Masutatsu Oyamie, utrzymując przez ostatnich dwadzieścia lat na pozycji lidera polskie kyokushin – zarówno na płaszczyźnie organizacyjnej, jak i pod względem liczby medali, ośrodków, trenerów, sędziów i czarnych pasów.

Liczymy na dalszą owocną współpracę Shihan Drewniaka z PZK oraz z klubami reprezentującymi wszystkie style oraz grupy karate.

Z poważaniem
Osu!

Prezes PZK
Wacław Antoniak

 

I PUCHAR ŚWIATA KWF W JAPONII 2013  
21 stycznia 2013

   20 stycznia 2013, w Hali Chiba Port Arena, rozegrany został I Puchar Świata KWF z udziałem około 650 zawodników reprezentujących 17 państw: Japonia, Holandia, Hiszpania, Polska, Norwegia, Francja, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Estonia, Armenia, Azerbejdżan, Kazahstan, Pakistan, Korea, Turcja, Argentyna.
   Organizatorem tego historycznego turnieju była Światowa Federacja Kyokushin , której prezydentem jest Shihan Loek Hollander. Bezpośrednim organizatorem, był Reprezentant KWF w Japonii - Shihan Noriyuki Tanaka.
   Podczas imprezy odbyło się kilka spotkań Zarządu KWF, poświęconych rozwojowi i współpracy z innymi organizacjami, w których uczestniczyli Prezydent Shihan Loek Hollander, Wiceprezydent Shihan Antonio Pinero, Sekretarz Generalny Shihan Andre Drewniak, Skarbnik  Shihan Lars Hogquist, Członek Zarządu Shihan Bertrand Kron.
   Otwarcia dokonał Członek Izby Reprezentantów Japonii - pan Yu Kuroda.
   Gościem honorowym był Ambasador RP w Tokio, pan Cyryl Kozaczewski.

Polska drużyna uczestniczyła w następującym składzie: M. Werner, M. Grzeszczuk, W. Wiszyński, P. Olszewski, J. Preis, N. Sroka, O. Drewniak, P. Durkiewicz, P. Wrona. Kierownikiem drużyny był Shihan Andrzej Drewniak. Trenerem był Shihan Witold Stolarczyk, a sędzią Sensei Artur Sroka. Tłumaczem języka japońskiego był Sensei Andrzej Zacharski.

 

GALERIA ZDJĘĆ
Ceremonia Otwarcia 
KUMITE
 

 


II Puchar Świata KWF w Japonii, planowany jest na luty 2014, na który ponownie zaproszeni zostaną zawodnicy reprezentujący wszystkie organizacje Kyokushin.

IV SEMINARIUM KUMITE I KATA KRAKÓW  
8 grudnia 2012

7 grudnia 2012 w Sali sportów walki YMCA Kraków odbyło się trzygodzinne Seminarium kumite i kata z udziałem ponad 70 kierowników ośrodków, instruktorów i zawodników. Głównym tematem było poruszanie się w walce oraz kombinacje do walki. Rozgrzewkę przeprowadził sensei Krzysztof Dubiel, część główną shihan Andrzej Drewniak, bunkai sensei Robert Kopciowski. Następnie odbyło się godzinne kumite a równolegle na drugiej sali ciąg dalszy kata. Seminarium zakończyła narada poświęcona krajowej i międzynarodowej współpracy. Koszty zgrupowania pokrył sponsor. Następne Seminarium planowane  jest w kwietniu 2013 roku.

GALERIA

02.12.2012  MISTRZOSTWA POLSKI OPEN DZIERŻONIÓW 2012  
26.11.2012  III MIEDZYNARODOWE SEMINARIUM KWF ODESSA 2012  
18.11.2012  IX PUCHAR POLSKI JUNIOROW I MŁODZIKOW GUBIN '12  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2014 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai