· wtorek, 17 październik 2017 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


XVII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW OPEN I KATA ORAZ MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW  
18 września 2016

22 października 2016 w Olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej "Urania" odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin z udziałem ponad 200 zawodników z około 60 ośrodków. Otwarcia imprezy dokonali: Marszałek Woj. Warmińsko-Mazowieckiego Wioletta Śląska, Poseł RP Paweł Papke, Dyr. OSiR UM Jerzy Litwiński i Dyr. ARR Dariusz Wasiela. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo a spikerkę prowadził sensei Edward Urbańczyk. Patronat Honorowy pełnił Ambasador Japonii. Impreza połączona była z Gala Sztuk i sportów walki. Organizatorem tych trzech imprez był Olsztyński Klub Kyokushin Karatre prowadzony przez sensei Marka Wieczorka. Wyniki  i galeria zdjęć zostaną podane w załączeniu. 

Wyniki Juniorzy

Wyniki Seniorzy

KONSULTACJA KADRY NARODOWEJ  
9 października 2016

8 października 2016 w Sali Sportów Walki Polska YMCA w Krakowie odbyła się trzygodzinna konsultacja Kadry Narodowej przygotowującej się do 30. Mistrzostw Europy Kyokushin planowanych w Arnhem 25-26 listopada 2016. Uczestniczyło 70 zawodników oraz kierowników ośrodków.

Pierwszą godzinę treningu rozpoczęła 30 minutowa rozgrzewka zawierająca wiele interesujących ćwiczeń, którą poprowadzil  shihan Andrzej Krawontka. Drugą część poświęconą kombinacjom do walki prowadził shihan Robert Wajgelt. Drugą godzinę treningu zawierającą pracę na workach i tarczach poprowadzili shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka i shihan Janusz Piórkowski. Trzecią część treningu ukierunkowana na walkę zadaniową kumite, kontrolowali wszyscy powyżej wymienieni shihan a obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab.n.med. Krzysztof Mawlichanów.

Po treningu odbyło się Zebranie Kierowników Ośrodkow, na którym poruszone bieżące sprawy oraz przygotowania do wyjazdu na ME w listopadzie 2016.  

GALERIA

 

 

MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA W KARATE KYOKUSHIN  
2 października 2016

W dniu 1 października 2016 r. odbył się  Międzynarodowy Puchar Prezydenta Miasta Sieradza w Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 251 zawodników z 29 klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Rosji, Czech i Irlandii. Ceremonię otwarcia turnieju uświetnił pokaz Kyudo w wykonaniu Sensei Masakatsu Yoshida. Otwarcia turnieju dokonali Prezydent Miasta Sieradz Paweł Osiewała i Przewodniczący Rady Miasta. Opiekę medyczną sprawował dr n.med. K. Mawlichanów. Sieradzki Klubu Kyokushin z okazji Jubileuszu XXV lecia klubu w ramach Dni Kultury Japonii przygotował wystawę dotyczącą sztuk walki w Miejskim Muzeum. Zbiory udostępniło Muzeum Etnografoczne oraz sensei Yoshida i sensei Sukiennik. Odbyły się także zajęcia z kaligrafii, ikebany, chanoyu i origami. Jubileuszowy Koncert połączony z wręczaniem statuetek, wspomnieniami, japońskim śpiewem i muzyką na Koto i flecie Shakuhachi, zakończyła uroczysta Sayonara.  

Organizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.

wyniki

 

XII MIEDZYNARODOWY TURNIEJ MŁODZIEŻY ŚWINOUJŚCIE 2016.  
30 września 2016

24 września br. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Olimpijczyków Polskich, odbył się dwudniowy XII Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w Karate Kyokushin.

Zawodnicy walczyli o puchar prezydenta Świnoujścia. Udział w turnieju zgłosiło 320 zawodników m.in. z Niemiec, Austrii, Czech, Rosji, Holandii i Polski.

Zawody obserwowali:  shihan Andrzej Drewniak wiceprezes Polskiego Związku Karate i shihan Andrzej Kłujszo prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Karate.

Podczas zawodów zdobyte umiejętności zaprezentowali aktualni medaliści Mistrzostw Świata i Europy.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w konkurencjach: kata, kumite, light contact oraz kumite full contact powyżej 18-go roku życia.

Organizatorem turnieju była Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, której liderem jest sensei Paweł Sujka.

 

 

KONSULTACJA KADRY NARODOWEJ  
18 września 2016

   17 września 2016 w Sali Sportów Walki Polska YMCA w Krakowie odbyła się trzygodzinna konsultacja Kadry Narodowej przygotowującej sie do 30. Mistrzostw Europy Kyokushin planowanych w Arnhem 25-26 listopada 2016. Uczestniczyło 63 zawodników oraz kierowników ośrodków.

Pierwszą godzinę treningu poświęconą kombinacjom do walki prowadził shihan Robert Wajgelt. Drugą, godzinną część treningu zawierającą pracę na workach i tarczach poprowadzili shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka i shihan Robert Kopciowski. Trzecią część treningu ukierunkowana na zadaniową walkę kumite, kontrolowali wszyscy powyżej wymienieni shihan a obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.

Po treningu odbyło się Zebranie Kierowników Ośrodkow, na którym poruszone bieżące sprawy oraz przygotowania do wyjazdu na ME w listopadzie 2016.     

Kolejna Konsultacja KN planowana jest w sobotę 8 pażdziernika w godz.13.00-16.00

GALERIA

KARATE WYSTĄPI NA LETNIEJ OLIMPIADZIE W 2020 ROKU  
4 sierpnia 2016

Agencje prasowe potwierdziły uchwałę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o przyjęciu karate jako trzydziestej dyscypliny olimpijskiej do występów na Letniej Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Polski Związek Karate przesłał gratulacje Prezydentowi WKF Antonio Espinos podpisane przez Prezesa Macieja Sokołowskiego oraz Wiceprezesów Wacława Antoniaka i Andrzeja Drewniaka, którzy podejmowali dostojnego gościa w Warszawie w 2015 roku w związku z wizytą w Polskim Komitecie Olimpijskim i Ministerstwie Sportu.

Zgodnie z nowymi przepisami IOC w 2020 roku odbędzie głosowanie MKOl w sprawie przyjęcia karate i innych dyscyplin do występów na kolejnej Letniej Olimpiadzie w 2024 roku.

43. WSCHODNIO EUROPEJSKI OBÓZ KRAKÓW 14-17 LIPCA 2016  
18 lipca 2016

14-17 lipca br na obiektach AWF Kraków odbył się 43. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 280 zawodników i trenerów w tym około 30 osób z Armenii, Czech, Estonii, Kaliningradu, Kazakhstanu, Moldawi, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzonde przez trenerów PZK Macieja Sokołowskiego i Roberta Wajgelta, natomiast wprowadzenie do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak.

15 lipca w Sali Konferencyjnej Hotelu Justyna odbyło się coroczne Zebranie POK z udziałem ponad 50 kierowników ośrodków. 16 lipca zostały przeprowadzone egzaminy na Kyu i Dan a wieczorem odbyła się Sayonara na której Konkurs kabaretowy wygrała grupa sensei Piórkowskiego. Obóz zakończyły ponad godzinne walki egzaminacyjne przeprowadzone w niedzielę rano. Obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.W wyniku egzaminu przed Międzynarodową Komisją 5 dan wywalczyli znani kierownicy ośrodków: Robert Kopciowski i Janusz Piórkowski. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali Dyplomy uczestnictwa, Kalendarze ze wspólnym zdjęciem oraz breloczki. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai prowadzona przez shihana Andrzeja Drewniaka. Zapraszamy na kolejny 44 letni obóz w lipcu 2017 roku.

GALERIA

  

  

 

25.06.2016  OSTATNIA DROGA SHIHAN WIESŁAWA GWIZDA  
20.06.2016  KARATE NA ŚWINOUJSKIEJ PLAŻY  
14.06.2016  4 MEDALE POLAKÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY KWU W BELGRADZIE  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2017 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai