· środa, 16 sierpień 2017 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


KONSULTACJA KADRY NARODOWEJ  
18 września 2016

   17 września 2016 w Sali Sportów Walki Polska YMCA w Krakowie odbyła się trzygodzinna konsultacja Kadry Narodowej przygotowującej sie do 30. Mistrzostw Europy Kyokushin planowanych w Arnhem 25-26 listopada 2016. Uczestniczyło 63 zawodników oraz kierowników ośrodków.

Pierwszą godzinę treningu poświęconą kombinacjom do walki prowadził shihan Robert Wajgelt. Drugą, godzinną część treningu zawierającą pracę na workach i tarczach poprowadzili shihan Andrzej Drewniak, shihan Andrzej Krawontka i shihan Robert Kopciowski. Trzecią część treningu ukierunkowana na zadaniową walkę kumite, kontrolowali wszyscy powyżej wymienieni shihan a obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.

Po treningu odbyło się Zebranie Kierowników Ośrodkow, na którym poruszone bieżące sprawy oraz przygotowania do wyjazdu na ME w listopadzie 2016.     

Kolejna Konsultacja KN planowana jest w sobotę 8 pażdziernika w godz.13.00-16.00

GALERIA

KARATE WYSTĄPI NA LETNIEJ OLIMPIADZIE W 2020 ROKU  
4 sierpnia 2016

Agencje prasowe potwierdziły uchwałę Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego o przyjęciu karate jako trzydziestej dyscypliny olimpijskiej do występów na Letniej Olimpiadzie w Tokio w 2020 roku.

Polski Związek Karate przesłał gratulacje Prezydentowi WKF Antonio Espinos podpisane przez Prezesa Macieja Sokołowskiego oraz Wiceprezesów Wacława Antoniaka i Andrzeja Drewniaka, którzy podejmowali dostojnego gościa w Warszawie w 2015 roku w związku z wizytą w Polskim Komitecie Olimpijskim i Ministerstwie Sportu.

Zgodnie z nowymi przepisami IOC w 2020 roku odbędzie głosowanie MKOl w sprawie przyjęcia karate i innych dyscyplin do występów na kolejnej Letniej Olimpiadzie w 2024 roku.

43. WSCHODNIO EUROPEJSKI OBÓZ KRAKÓW 14-17 LIPCA 2016  
18 lipca 2016

14-17 lipca br na obiektach AWF Kraków odbył się 43. Wschodnio Europejski Letni Obóz z udziałem 280 zawodników i trenerów w tym około 30 osób z Armenii, Czech, Estonii, Kaliningradu, Kazakhstanu, Moldawi, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Treningi prowadzili: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero oraz CR USA shihan Lesław Samitowski z Chicago. Równolegle odbyło sie Zgrupowanie KN prowadzonde przez trenerów PZK Macieja Sokołowskiego i Roberta Wajgelta, natomiast wprowadzenie do walki w przepisach WKF poprowadził trener Wacław Antoniak.

15 lipca w Sali Konferencyjnej Hotelu Justyna odbyło się coroczne Zebranie POK z udziałem ponad 50 kierowników ośrodków. 16 lipca zostały przeprowadzone egzaminy na Kyu i Dan a wieczorem odbyła się Sayonara na której Konkurs kabaretowy wygrała grupa sensei Piórkowskiego. Obóz zakończyły ponad godzinne walki egzaminacyjne przeprowadzone w niedzielę rano. Obsługę medyczna pełnił lekarz KN dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.W wyniku egzaminu przed Międzynarodową Komisją 5 dan wywalczyli znani kierownicy ośrodków: Robert Kopciowski i Janusz Piórkowski. Wszyscy uczestnicy obozu otrzymali Dyplomy uczestnictwa, Kalendarze ze wspólnym zdjęciem oraz breloczki. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai prowadzona przez shihana Andrzeja Drewniaka. Zapraszamy na kolejny 44 letni obóz w lipcu 2017 roku.

GALERIA

  

  

 

OSTATNIA DROGA SHIHAN WIESŁAWA GWIZDA  
25 czerwca 2016

Z żalem zawiadamiamy, że 25 czerwca odbył się w Tarnowie pogrzeb shihan Wiesława Gwizda z udziałem ponad stu karateka w karategi oraz polskich liderów WKO, KWF, IKO i wielu sensei z całej Polski. Po mszy zebrani odprowadzili prochy z kaplicy do miejsca spoczynku i złożyli wieńce w imieniu PZK, YMCA oraz wielu organizacji i klubów Kyokushin. Następnie liderzy zostali zaproszeni przez Rodzinę Wiesława na spotkanie i poczęstunek w restauracji.

Rodzinie i najbliższym składamy serdeczne wyrazy współczucia.

KARATE NA ŚWINOUJSKIEJ PLAŻY  
20 czerwca 2016

Karatecy w białych kimonach, pochodnie, bęben taiko, konie, a wszystko to w blasku zachodzącego za horyzont słońca. Takie widoki mogli obejrzeć w sobotni wieczór na plaży spacerowicze. Zatrzymywali się i podziwiali sportowców, niektórzy robili zdjęcia.

Do Świnoujścia przyjechali na ten trening najlepsi karatecy woj. zachodniopomorskiego. Aktualni mistrzowie i medaliści Mistrzostw Świata i Europy

Karatecy, a wśród nich także ci ze Świnoujskiej Akademii Karate Kyokushin trenowali pod okiem sensei Andrzeja Klujszo i Pawła Sujki, Janusza Konieczko oraz Shihan Krzysztofa Dubiela na plaży przy świnoujskim wiatraku. Około 80 miłośników japońskiej sztuki walki ćwiczyło na piasku na najszerszej Polskiej plaży. Najmłodszy z nich miał 6 lat.

Kyokushin to pełnokontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Celem treningu karate jest rozwój duchowy ćwiczącego. Dokonuje się on poprzez wymagające ćwiczenia fizyczne - w trakcie treningu adept karate pokonuje swoją słabość, nieśmiałość i niezdecydowanie, dzięki temu może stać się lepszym człowiekiem.

Po treningu zbierano pieniądze dla chorej Marysi Waś ze Świnoujścia.

 

 

4 MEDALE POLAKÓW NA MISTRZOSTWACH EUROPY KWU W BELGRADZIE  
14 czerwca 2016

W dniach 11-12 czerwca 2016 w Belgradzie odbyły się Wagowe  Mistrzostwa Europy KWU. W turnieju wzieło udział około 170 zawodników z całej europy. Gośćmi honorowymi byli Vice Prezydent KWF Antonio Pinero, Vice Prezydent IFK Dawid Pickhal i Sekretarz Generalny KWF Andrzej Drewniak. Polska zdobyła cztery medale: w kategorii + 70kg Agata Kaliciak wywalczyła złoty medal, srebra przypadły Marcie Lubos w kategorii -60kg i Aleksandrze Karpuk w kategorii -70kg, brąz wywalczył Marek Wolny w kategorii -85kg. Obsługę medyczną pełnił dr hab. med. Krzysztof Mawlichanów.

VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ O PUCHAR SOLNY JUNIORÓW MŁODZIKÓW, KADETÓW I DZIECI  
5 czerwca 2016

W dniu 4 czerwca w Wieliczce odbył się VI Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny Juniorów, Młodzików, Kadetów i Dzieci. W turnieju wzięło udział 312 zawodników z 25 klubów.

Sędzią głównym zawodów był shihan Robert Wajgelt 5 dan a technicznym sensei Bogdan Światkowski 4. dan. Turniej sędziowało 20 sędziów. Otwarcia zawodów dokonał w imieniu starosty wielickiego radny powiatu  prezes AZS Leszek Pankiewicz. Organizatorem turnieju był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai pod przewodnictwem sensei Roberta Kopciowskiego 4 Dan.

WYNIKI KUMITE   WYNIKI KATA

 

 

 

30.05.2016  40 LECIE KYOKUSHIN W RYBNIKU  
16.05.2016  VI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN DZIECI I MŁODZIEŻY “ONE WORLD ONE KYOKUSHIN” – LIMANOWA 2016  
16.05.2016  III AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI KYOKUSHIN KARATE KRAKÓW 2016  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2017 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai