· środa, 26 listopad 2014 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


KYOKUSHIN WORLD FEDERATION NA FACEBOOKU!  
3 listopada 2013DOŁĄCZ DO ŚWIATOWEJ FEDERACJI KYOKUSHIN NA FACEBOOKU JUŻ DZIŚ!

Drodzy Przyjaciele. Na specjalną prośbę shihan Andrzeja Drewniaka i wielu ludzi z całego świata utworzyliśmy JEDYNY Oficjalny FanPage Kyokushin WORLD Federation na Facebooku! Nasz profil jest otwarty dla wszystkich, sami możecie go współtworzyć dodając m.in. zdjęcia, posty czy filmy... Prosimy Was, abyście udostępniali link do tego FanPage'a jak największej ilości swoich znajomych. Pokażmy światu, jak jest nas wielu! Liczymy na Was! Sportowo pozdrawiamy OSU!

 

PATRYCJA WRONA BRĄZOWĄ MEDALISTKĄ MISTRZOSTW ŚWIATA  
28 października 2013

W dniach 5-6 października w Sofii odbyły się wagowe Mistrzostwa Świata - Kyokushin Word Union z udziałem 297 zawodników z 52 krajów. Polskę reprezentowali zawodnicy Marek Madej, Patryk Borowski, Marcin Grzeszczuk, Patrycja Wrona, trener Witold Stolarczyk i kierownik Jarosław Prais.

W pierwszym dniu mistrzostw Patrycja Wrona wygrała eliminacje pokonując w pierwszej walce utytułowaną Hiszpankę Nuria Quintana zdecydowanie na punkty 5:0, a w drugiej walce nie dała szans Japonce Aota Maki wygrywając 4:1 remis, awansując do ścisłego finału w swojej kategorii wagowej do 65kg kobiet.

W drugim dniu zawodów w walce o finał Patrycja napotkała rozstawioną w zawodach Rosjankę Sabaeva Anzhelika i po zaciętej walce musiała uznać przewagę przeciwniczki, która ostatecznie w finale pokonała Meskauskine Aneta z Irlandi i została Mistrzynią Świata.

Patrycja Wrona jest zawodniczką Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushin a jej trenerem jest Witold Stolarczyk.

Wyniki kobiet - 65 kg

1. Sabaeva Anzhelika (Russia)

2. Meskauskine Aneta (Ireland)

3. Wrona Patrycja (Poland)

3. Balmer Kelly (Great Britain)

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

       

 

KURS TRENEROW KLASY MISTRZOWSKIEJ WARSZAWA 2013  
28 października 2013

Dnia 25 pażdziernika 2013 w Wyższej Szkole Trenerów w Warszawie zakończył się egzaminem Kurs trenerów klasy mistrzowskiej. W komisji egzaminacyjnej zasiadali prof.dr hab.Henryk Norkowskji, dr Jerzy Zieliński, dr Waldemar Sikorski i dr Adam Królak. Egzamin zdało 22 trenerów pierwszej klasy reprezentujących hokej, pływanie, zapasy, tenis, piłkę nożną, karate i inne dyscypliny. W wyniku egzaminu tytuł trenera karate klasy mistrzowskiej uzyskali:

Andrzej Drewniak

Wacław Antoniak

Maciej Sokołowski (także w pływaniu)


MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ SIERADZ 2013  
13 października 2013

12 października 2013 r. w Hali Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 10 w Sieradzu od godz. 15.00 do godz. 20.20 odbył się Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz. W turnieju udział wzięło 210 zwodników z 31 środków oraz ekipa z Czech i Rosji. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, natomiast sędzią technicznym sensei Andrzej Kłujszo. Uroczystego otwarcia oraz wręczenia nagród dokonał Prezydent Miasta Sieradza Pan Jacek Walczak. Organizatorem Turnieju był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei Roberta Wajgelta.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

       

 

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH SIERADZ 2013  
13 października 2013

Dnia 12 października 2013 r. w Hali Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 10 w Sieradzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych Kyokushin w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W turnieju udział wzięło 117 zwodników z 51 ośrodków. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, natomiast sędzią technicznym shihan Roman Wożniak. Uroczystego otwarcia oraz wręczenia nagród dokonał Prezydent Miasta Sieradza Pan Jacek Walczak. Organizatorem MP był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei Roberta Wajgelta.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

 
       

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN LIMANOWA 2013  
10 czerwca 2013

W sobotę 25 maja 2013 w hali sportowej przy ZSS nr 3 w Limanowej odbyła się kolejna edycja  Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin Dzieci „One World One Kyokushin”, którego pomysłodawcą i organizatorem był ARS Klub Kyokushinkai pod kierownictwem sensei Arkadiusza Sukiennika. Honorowy patronat nad tegorocznym turniejem objęli:
- Przewodniczący Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki - Pan Poseł Ireneusz Rasia,
- Starosta Limanowski - Pan Jan Puchała,
- Burmistrz Miasta Limanowa - Pan Władysław Bieda,
- Wójt Gminy Limanowa - Pan Władysław Pazdan,
- Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) Region Limanowa - Pan Jarosław Pachut.

W tym roku do rywalizacji sportowej na limanowskich tatami w konkurencjach kata i kumite przystąpiło 343 młodych karateka - przedstawicieli różnych światowych organizacji Karate Kyokushin z Biecza, Bukowna, Dąbrowy Górniczej, Frysztaka, Gdańska, Gubina, Góry Kalwarii, Krosna, Legnicy, Lipna, Łopuszna, Jasła, Tarnobrzega, Tarnowa Opolskiego, Radomska, Radoszyc, Krosna, Sieradza, Starego Sącza, Skawiny, Nowego Sącza, Szydłowca, Uścia Gorlickiego, Zakopanego, Kościeliska, Krakowa, Wieliczki, Ząbkowic Śląskich oraz Laskowej i Limanowej. Ponad to w tegorocznej rywalizacji sportowej na limanowskim tatami brali udział zawodnicy z zagranicy – z czeskiego Brna, którzy przyjechali do Limanowej pod kierownictwem sensei Petra Droščák (3 dan). Rywalizację sportową na trzech tatami oceniało łącznie 43 sędziów pod przewodnictwem shihan Ryszarda Kiper (5 dan) z Tarnobrzega, który był Sędzia Głównym zawodów.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

       

 

40 JUBILEUSZOWY LETNI OBÓZ KRAKOW 2013  
24 lipca 2013

W dniach 18-21 lipca 2013 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie odbył się 40. Wschodnioeuropejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem 220 uczestników z Czech, Hiszpanii, Kazakhstanu, Niemiec, Polski, Rosji i Ukrainy. Głównymi trenerami byli: Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz mistrz Świata w kata i jednocześnie mistrz Europy w kumite shihan Jose Lezcano 5 dan. Obóz ukierunkowany był na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem przygotowanym przez shihan Andrzeja Drewniaka, któremu towarzyszył shihan Andrzej Krawontka.

W dniu 18 lipca odbyło się spotkanie Prezydenta A. Pinero z uczestniczącymi w obozie reprezentantami z 6 krajów. Shihan A.Pinero i shihan A.Drewniak przypomnieli zebranym początki budowania Europejskiej Federacji Kyokushin na polecenie i przy poparciu sosai Mas.Oyama. Następnie omówiono perspektywy rozwoju i współpracy w ramach obecnej Europejskiej Federacji Kyokushin, Światowej Federacji Kyokushin oraz we współpracy ze Światową Unią Kyokushin z siedzibą w Moskwie.

19 lipca odbyło się jubileuszowe Zebranie kierowników ośrodków z Prezydentem A. Pinero. Shihan A.Drewniak i shihan A.Pinero nawiązali do początków międzynarodowej współpracy w ramach Europejskiej Organizacji Kyokushin. Poinformowali o dynamicznym rozwoju EKF i KWF, które razem zrzeszają już blisko 40 krajów. W 2013 odbył się pierwszy Puchar Świata KWF w Tokio a w 2014 odbędą się pierwsze Mistrzostwa Świata KWF w Tokio.   Następnie zostały przedstawione aktualne kierunki działania oraz perspektywy rozwoju i współpracy. Zaproszono wszystkich kierowników ośrodków i ich zawodników do udziału w 4 wielkich imprezach: Mas.Oyama Memorial Cup w Tokio, MŚ KWU w Sofii, ME KWF w Legnicy i MŚ KWF w Tokio. W czasie 3 godzinnego zebrania nakreślono główne aspekty  nowoczesnego działania w ramach demokratycznych struktur w Polsce, Europie i na Świecie.

20 lipca odbył się 4-godzinny egzamin na Kyu i Dan a wieczorem odbyła się zwyczajowa Sayonara połączona z konkursem kabaretowym. Pierwszą nagrodę otrzymała z rąk shihan A.Pinero ekipa składająca się z grup obozowych 7,8,9 koordynowanych przez sensei E.Madeja. Drugie miejsce zajęła rosyjska ekipa składająca się z grup obozowych 4,5,6 koordynowanych przez sensei S.Soldatova. Trzecie miejsce zdobyła ekipa składająca się z grup 10, 11, 12. Ekipa krakowska (13,14,15) koordynowana przez sensei M.Wernera zorganizowała podwójny występ mistrzyni kata i jednocześnie mistrzyni Europy w tańcach latynoamerykańskich senpai Katrin 2 dan. Tak jak w poprzednich latach doskonałą muzykę zapewnił didżej-karateka tym razem z Krakowa.

21 lipca odbyło się 90 minutowe kumite oraz sesja fotograficzna po której zostały wręczone certyfikaty na Kyu i Dan. Wszystkie organizowane egzaminy w Krakowie posiadają akceptację Światowej Federacji Kyokushin oraz PZK. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy certyfikat uczestnictwa, artystyczny breloczek oraz 2 plakaty ze wspólnym zdjęciem. Zwycięzca po raz drugi Mas.Oyama Memorial Cup sensei M.Werner otrzymał pamiątkowe wydanie Kroniki Sportu.

Organizatorem 40. Letniego obozu była Polska Organizacja Kyokushinkai. Zapraszamy do udziału w kolejnym 41. Letnim obozie w dniach 17-20 lipca 2014 roku w którym zapowiedział udział także shihan Noriyuki Tanaka 6 dan z Tokyo.

GALERIA


Oficjalne otwarcie i trening

Treningi specjalistyczne

Egzamin i kumite

Sayonara

Wręczenie certyfikatów

Zdjęcia pamiątkowe

13.05.2013  ZGRUPOWANIE KADRY NARODOWEJ STARA WIEŚ 2013  
21.04.2013  40. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW ŚWINOUJŚCIE  
19.04.2013  KURS TRENERÓW KARATE I KLASY  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2014 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai