· sobota, 25 kwiecień 2015 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


SEMINARIUM KWF W KRASNOYARSKU  
23 kwietnia 2014

W dniach 14-16 kwietnia 2014 roku odbyło się w Krasnoyarsku na dalekim wschodzie Rosji Seminarium KWF oraz Młodzieżowa Mistrzostwa Regionu, gdzie shihan Andrzej Drewniak pełnił funkcję sędziego głównego. Treningi technik, kata i walki prowadził shihan A. Drewniak. W ramach seminarium odbyło się spotkanie z lokalnymi liderami i instruktorami poświęcone rozwojowi współpracy w ramach Europejskiej Federacji Kyokushin. Na zakończenie seminarium odbył się egzamin na Kyu i Dan oraz Sayonara. Lokalna TV oraz prasa przeprowadziły wywiady z sekretarzem KWF A. Drewniakiem oraz lokalnymi liderami na temat perspektyw współpracy szkoleniowo-organizacyjnej z Europą. Organizatorem seminarium była Rosyjska Federacja Kyokushin prowadzona przez sensei Sergeya Soldatova oraz lider klubu sensei Rinat Bilalutdinov.

SEMINARIUM KWF W KALININGRADZIE  
23 kwietnia 2014

13 kwietnia 2014 odbyło się w Kalinningardzie (Rosja) Seminarium KWF. Trzygodzinny trening obejmujace technikę i kata prowadził shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem była Rosyjska Federacja Kyokushin kierowana przez sensei Sergeya Soldatova a bezpośrednio trener klubu Dmitriy Kovalenko. Po zakończeniu seminarium shihan A.Drewniak i sensei S.Soldatov odlecieli nocnym lotem poprzez Moskwę do Krasnoyarska. 

41. MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW KATOWICE 2014  
7 kwietnia 2014

 

Dnia 6 kwietnia 2014 roku w Katowicach odbyły się 41. Mistrzostwa Polski Seniorów Karate Kyokushin. Sędzią głównym  mistrzostw był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. W zawodach wzięło udział 125 zawodników z 54 klubów. Organizatorem był Klub TKKF Czarni Katowice kierowany przez sensei Dariusza Łyczko.

WYNIKI

 

EXPOSE PREZESA PZK MACIEJA SOKOŁOWSKIEGO  
7 kwietnia 2014

Na wstępie, w imieniu swoim oraz nowego Zarządu, chciałbym podziękować wszystkim 270 Delegatom, którzy przybyli na X Walny Zjazd PZK w Warszawie 29 marca 2014 r., aby dokonać podsumowania ubiegłej kadencji oraz dokonać wyboru nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. 
Dziękuję także za zaufanie, jakim zostałem obdarzony przez zdecydowaną większość Delegatów, którzy powołali mnie na prezesa Zarządu. Postaram się nie zawieść pokładanych we mnie nadziei.
Chciałbym także podziękować dotychczasowemu Prezesowi Zarządu, Wacławowi Antoniakowi za Jego 31-letnią prezesurę i podporządkowanie prywatnego życia idei budowy wielkiego związku karate. Liczba 320 klubów zrzeszonych w PZK, około 1800 instruktorów i trenerów wyszkolonych w ramach Związku oraz ponad 300 medali zdobytych na ME i MŚ to potencjał, który został mi przekazany.
Jako sekretarz generalny PZK, przez ostatnią kadencję głównie walczyłem o organizacyjno-ekonomiczne przetrwanie PZK i utrzymanie startów na ME i MŚ w systemach WKF, Shotokan i Kyokushin. Także udało się odbudować właściwą pozycję PZK w Ministerstwie Sportu i Turystyki, a od nowego roku wróciliśmy do bezpośredniego finansowania przez MSiT. Nasze ratalne zobowiązania do MS oraz innych kontrahentów są na bieżąco realizowane z naszych przychodów i potrwa to jeszcze dwa lata. 
Moim generalnym zadaniem w nowej kadencji będzie kontynuacja wszystkich programów wyjazdów, szkoleń, imprez sportowych oraz poszerzanie współpracy z najlepszymi trenerami i sędziami w Polsce i za granicą. 
Natomiast głównym zadaniem będzie wspieranie i rozwijanie kierunku WKF. Proporcje finansowego wsparcia KWF/Shotokan zostaną utrzymane na niezmiennym poziomie od trzydziestu lat, to znaczy 2/3 dofinansowania. Systemy Shotokan i Kyokushin zrzeszające około 85% klubów PZK, które, jako jedyne dają nam medale, także nie zostaną zaniedbane. 
Prestiżowym wyzwaniem dla Zarządu PZK i naszych trenerów będzie przygotowanie Reprezentacji Polski do udziału w Europejskiej Olimpiadzie oraz World Games w 2017 roku.
Także Istotnym zadaniem będzie dla nas powrót do corocznego kalendarza imprez AZS, w formie Akademickich Mistrzostw Polski Karate. Uważam, że decydującym faktorem liczebnym i jakościowym będzie spowodowanie włączenia się zdecydowanie większej liczby klubów Kyokushin i Shotokan do udziału w sporcie akademickim i imprezach mistrzowskich w systemie WKF. 
Jest oczywistym, że nasze ambitne plany będą limitowane poziomem dofinansowania. Nie jest tajemnicą, że wskutek wewnętrznych konfliktów w latach 2004-2010, w tym nagrania oszczerczego programu „Misja Specjalna”, nasze dofinansowanie z MS spadło z 1 200 tys. zł do 500 tys. zł – obecnie. 
Reasumując, zapraszam wszystkie Kluby, wszystkich Trenerów oraz Sędziów i Organizatorów do pełnej współpracy w ramach naszego dużego Polskiego Związku Karate. 

Razem damy radę. 
Z poważaniem.
Osu.

Prezes Polskiego Związku Karate 
Maciej Sokołowski

X WALNY ZJAZD PZK WARSZAWA 2014  
30 marca 2014

29 marca 2014 odbył się w Warszawie X Walny Zjazd Polskiego Związku Karate z udziałem 272 delegatów na 314 uprawnionych. Przewodniczącym zebrania był Paweł Sujka a sekretarzem Jacek Czerniec. Prezes Wacław Antoniak złożył obszerne sprawozdanie za kadencję 2010-2013 obejmujace zakres sportowo-organizacyjno-szkoleniowy podkreślając zdobycie ponad 80 medali na ME i MŚ, organizację ponad 40 dużych imprez w tym ME Legnica, wyszkolenie ponad 150 instruktorów i trenerów II klasy, około 10 I klasy oraz 3 klasy mistrzowskiej. Sprawozdanie KR złożył Przewodniczący Cygan Adam. Obserwatorem z ramienia MS był Radca Andrzej Banasiak, który w swoim wystąpieniu poruszył wiele kwestii dotyczących sportu karate i PZK oraz razem z wice prezesem Andrzejem Drewniakiem wręczył Prezesowi Wacławowi Antoniakowi kryształowy puchar z 31 tulipanami symbolizujacymi 31 lat pracy na funkcji Prezesa PZK.

Delegaci ponad 170 głosami udzielili Zarządowi absolutorium, wybrali Prezesa Zarządu oraz członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej, przegłosowali Regulamin Komisji Dyscyplinarnej i zmiany w Statucie wymagane przez MS.

Zarząd ukonstytuował się w składzie:

1. Sokołowski Maciej - prezes

2. Antoniak Wacław - wice prezes

3. Drewniak Andrzej - wice prezes

4. Piepiora Janusz - wice prezes

5. Czerniec Jacek - sekretarz generalny

6. Dadzibug Eugeniusz

7. Kłujszo Andrzej

8. Urbanczyk edward

9. Juszczyk Paweł

10. Jordan Sławomir

11. Gawłowski Maciej

Komisja Rewizyjna:

1. Cygan Adam - przewodniczący

2. Urban Jerzy

3. Kunicki Wojciech

4. Stolarczyk Witold

5. Domańczuk Sławomir

 

KURS INSTRUKTORÓW -LUBLIN 2014  
8 kwietnia 2014

 

W marcu 2014 zakończył się w Lublinie kurs Instruktorów Sportu Karate Kyokushin, zorganizowany pod auspicjami Polskiego Związku Karate. W kursie uczestniczyło ponad 30 osób, które po zakończanych egzaminach, otrzymały legitymacje Instruktora Sportu Karate Kyokushin. Z ramienia PZK kurs nadzorował wiceprezes d/s szkoleniowych trener klasy mistrzowskiej Andrzej Drewniak. Organizatorem corocznego kursu był Lubelski Klub Kyokushin kierowany przez trenera klasy I Jacka Czerniec. 

 

 

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO DZIERŻONIÓW 2014  
23 marca 2014

 

W sobotę, 22 marca 2014 roku w Hali Sportowej MOSiR-u w Dzierżoniowie odbyły się XXXIII Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego Karate Kyokushin. W zawodach wzięło udział 243 zawodników z 24 klubów.  Sędzią głównym zawodów był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug. Organizatorem był Dzierżoniowski Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Marcina Staściuka. 

WYNIKI MAKROREGION

WYNIKI MŁODZIKÓW

 

17.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO JASTRZĘBIE ZDRÓJ 2014  
17.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO ZAMOŚĆ 2014  
09.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO SANOK'14  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2015 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai