· czwartek, 26 maj 2016 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


ZGRUPOWANIE KN W COS ZAKOPANE 2015  
2 maja 2015

W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2015 w nowo otwartym po remoncie Centralnym Ośrodku Sportu OPO w Zakopanym odbyło się Zgrupowanie KN. W zgrupowaniu brało udział 32 uczestników w tym wielu medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski.  Program ukierunkowany na przygotowanie Reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w Estonii został wykonany w całości. Trenerami byli shihan Andrzej Drewniak, sensei Maciej Sokołowski i sensei Robert Wajgelt. W ramach Sayonara uczestnicy przebywali w Zakopiańskim Parku Wodnym gdzie robili podwodne zdjęcia. Reprezentanci Polski otrzymali powołania do udziału w ME a jedna zawodniczka dodatkowo tort urodzinowy. Koszty zgrupowania pokrył Polski Związek Karate. 

GALERIA

 

 

DO WSZYSTKICH PRAWDZIWYCH MIŁOŚNIKOW KYOKUSHIN  
26 kwietnia 2015

To juz 21 lat od chwili, kiedy Sosai Masutatsu Oyama odszedł pogrążając nas w smutku a jednocześnie przekazując nam idee Kyokushin w nasze ręce, to znaczy w ręce młodszego pokolenia, pokolenia tych, którzy powinni nieść znicz ognia Kyokushin, który został wzniecony przez Jego wewnętrzny płomień poszukiwania Drogi Kyokushin. Sosai odnalazł tę Drogę, która przecież nie ma końca, gdyż nie ma końca drogi poszukiwania Kyokushin, porostu nie istnieje żadna "stacja końcowa" tej Drogi. Cierpliwość i Jego niespotykana samodyscyplina pozwoliły Sosai zbudować pomost pomiędzy Jego celem, jaki sobie wyznaczył a osiągnięciami. Sosai doskonale wiedział, że prawdziwy sukces to permanentny proces kroczenia drogą a nie dojście do jakiegoś celu i dlatego Jego osobowość stale się wzbogacała a Jego wspaniała idea Kyokushin stale rosła w potęgę. Jego postawa i niedościgniony wzór wskazały nam, jaką drogą powinniśmy podążać w życiu, pokazał nam, iż cierpliwość i samodyscyplina to wartości, które prowadzą do sukcesu podążając Drogą Kyokushin.

 Droga Kyokushin to poszukiwanie najwyższej wartości, jaką jest prawda o sobie, to poszukiwanie drogi do samodoskonalenia własnej osobowości a nie szukanie prawdy poza sobą, czy w oderwaniu od siebie samego. Droga Kyokushin jest wiec drogą poszukiwania własnej, najlepszej, szczerej i prawdziwej osobowości poprzez rozwój własnego charakteru.

Już najwyższy czas zrobić ten wielki wysiłek i zjednoczyć ducha Kyokushin na całym Świecie.

Zjednoczmy się nie koniecznie pod jedną Organizacją ale raczej pod tą samą IDEĄ, którą Sosai Masutatsu Oyama zawsze rozprzestrzeniał w Świecie - ONE WORLD ONE KYOKUSHIN.

Sosai stworzył prawdziwą potęgę, nie traćmy tego, nie marnujmy dziedzictwa Sosai naszymi małymi, płytkimi ambicjami i podarujmy Sosai na Jego kolejne urodziny najlepszy prezent - ZJEDNOCZONĄ IDEĘ KYOKUSHIN.

Zawsze będę pamiętał moje pierwsze spotkanie z Sosai, jak wyjątkowo miły i szczerze przyjazny był w stosunku do mnie, i  pamiętam Jego dłoń, ciepłą, w pewnym sensie delikatną, jednak ściskając tę dłoń zdawałem sobie sprawę i czułem to, że ściskam dłoń legendarnego Masutatsu Oyama zwanego Boską Ręką.

 

Shihan Leslaw Samitowski

 

 

SEMINARIUM Z SHIHAN SAMITOWSKIM KRAKÓW 11 KWIETNIA 2015  
12 kwietnia 2015

11 kwietnia w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie odbyło się drugie Seminarium z udziałem shihan Leszka Samitowskiego z Chicago w którym uczestniczyło 137 kierowników ośrodków, instruktorów oraz zawodników z 34 ośrodków w Polsce i w Czechach. W trakcie treningu w godz. 12.00 - 14.30 shihan Samitowski omówił historyczno-filozoficzne podstawy powstania karate oraz przeplatał je dynamicznymi ćwiczeniami nawiązujacym do metodyki Shaolin. Z kolei w Sali Kominkowej odbyło się w godz. 15.30 - 17.00 zebranie kierownikow ośrodków poświęcone sprawom organizacyjnym dotyczącym Polskiego Kyokushin, PZK i Przepisow Walki Sportowej. Sensei Wajgelt przedstawił plan przejazdu 2 autobusami na ME w Estonii. Następnie shihan Samitowski w godz. 17.00 - 18.00 poprowadził praktyczne szkolenie sędziów na macie. W godzinach 18.00 - 20.30 odbyła się druga część seminarium poświęcona zaawansowanym technikom oraz interpretacji technik zawartych w kata. Seminarium zakończyło godzinne zadaniowe kumite i sesja zdjęciowa. Shihan Samitowski otrzymał duże brawa za profesjonalne poprowadzenie treningów.

Trzecie seminarium planowane jest w tym roku po wakacjach a w 2016 roku liczmy na prowadzenie 43. Letniego obozu.  W drodze konsultacji z Zarządem KWF nakreślone zostały perspektywy pełnej współpracy obejmującej kierowanie demokratyczną strukturą KWF w USA oraz jednoczesny nadzór szkoleniowo organizacyjny nad Ameryką Północną.

Koszty seminarium i spotkania pokryli sponsorzy. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushin.

GALERIA

 

 

 

 

SEMINARIUM KWF IVANO FRANKOVSK, UKRAINA 2015  
7 kwietnia 2015

W dniach 27 - 29 marca 2015 w Miejskiej Hali Sportowej w Ivano Frankovsk (Stanisławów) odbyło się Seminarium KWF w którym uczestniczyło około 80 liderów, instruktorów i zawodników z 12 ośrodków Kyokushin na Ukrainie. Treningi poświęcone standaryzacji technik i kata prowadził Sekretarz generalny KWF shihan Andrzej Drewniak. Organizatorem seminarium była Ukraińska Federacja Kyokushin, której liderem jest sensei Igor Sosnovskiy. Seminarium zakończyła uroczysta Sayonara w której uczestniczyło 25 VIP, liderów i instruktorów. Bezpośrednim organizatorem był ośrodek Kyokushin Ivano Frankovsk prowadzony przez sensei Konstantin Vysochinskiy.

GALERIA

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU WSCHODNIEGO OSTROŁEKA 2015  
24 marca 2015

22 marca 2015 pod Patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęka i Starosty Powiatu Ostrołęckiego odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz MMM z udziałem 220 zawodników z 33 ośrodków. Otwarcia mistrzostw dokonali Prezydent Miasta Janusz Kotowski i Starosta Stanisław Kubeł 1 dan. Sędzią głównym był shihan Jacek Czerniec. Organizatorem mistrzostw był Ostrołecki Klub Karate Kyokushin kierowany przez sensei Wiesława Orzoł.

Wyniki MMM                 Wyniki MMW

Galeria zdjęć jest w opracowaniu.            

MISTRZOSTWA MAKROREGIONU DOLNOŚLĄSKIEGO ZĄBKOWICE 2015  
23 marca 2015

21 marca 2015 w Miejskiej Hali Sportowej odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego oraz MMM z udziałem około 173 uczestników z 22 ośrodków. Prezydent Miasta Ząbkowice wraz Prezesem PZK sensei Maciejem Sokołowskim dokonali otwarcia mistrzostw oraz wręczali nagrody. Sędzią głównym był sensei Edward Urbańczyk. Ze względu na 25 lecie Ząbkowickiego Klubu mistrzostwa miały wyjątkowo efektowną oprawę. Dzięki sponsorom uroczysta Sayonara odbyła się w znanym Hotelu. Organizatorem mistrzostw był Ząbkowicki Klub Kyokushin Karate kierowany przez shihan Witolda Stolarczyka.

Wyniki

GALERIA

MISTRZOSTWA ROSJI KWF JEKATERYNBURG 2015  
22 marca 2015

21 marca w nowo otwartej Miejskiej Hali Sportowej w Jekaterynburgu odbyły się kolejne Mistrzostwa Rosji KWF z udziałem ponad 210 zawodników z 42 regionów Rosji. Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonał w imieniu EKF sekretarz generalny Andrzej Drewniak wraz z Rektorem AWF w Jekaterynburgu prof. dr Sergeyem Stepanov. Sędzią głównym był shihan A. Drewniak. Organizatorem MR była Rosyjska Federacja Kyokushin, której prezesem jest shihan Sergey Soldatov. Mistrzostwa były okazją do dwóch oficjalnych spotkań na których omówiono wewnętrzne problemy, perspektywy wspólpracy z EKF i WKF oraz przygotowania do ME KWF w Estonii. Bezpośrednim Organizatorem MR był Jekaterynburski Klub Kyokushin kierowany przez braci sensei Evgeniy i Anton Bocharov.

Wyniki mistrzostw oraz galerie zdjęć są w przygotowaniu. 

09.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU POŁUDNIOWEGO JEDLICZE 2015  
09.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ZACHODNIEGO GRODZISK WIELKOPOLSKI 2015  
17.03.2014  MISTRZOSTWA MAKROREGIONU ŚLĄSKIEGO SIEMIANOWICE 2015  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2016 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai