· piątek, 2 grudzień 2016 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


XVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW OPEN I KATA ORAZ MP JUNIORÓW WIELICZKA 2015  
17 października 2015

17 października 2015 w Wielickim Centrum Solne Miasto odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział 172 zawodników z 65 klubów. Ceremoni otwarcia dokonali zastępca Burmistrza Wieliczki Rafał Ślęczka oraz Prezes Krakowskiego AZS Rech Pankiewicz. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, sędzią technicznym shihan Eugeniusz Dadzibug a sędzią losujacym shihan Robert Wajgelt. Nagrody wręczali Kierownik STWFiS Uniwersytetu Jagiellońskiego Witold Ziara, shihan Eugeniusz Dadzibug i shihan Jacek Czerniec.

Organizatorem imprezy był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez sensei Roberta Kopciowskiego.

Galeria zdjęć jest w opracowaniu.

WYNIKI

Mistrzostw Polski Juniorów       Mistrzostwa Polski Open

18 MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA SIERADZ 2015  
11 października 2015

W dniu 10 października 2015 r. odbył się 18 Międzynarodowy Puchar Prezydenta Sieradza w Karate Kyokushin. W turnieju uczestniczyło 315 zawodników z 46 klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Niemiec, Rosji i Estonii. Otwarcia turnieju dokonali Prezydent Miasta Sieradz Paweł Osiewała i Wice Prezes PZK Andrzej Drewniak.

Organizatorem imprezy był Sieradzki Klub Karate Kyokushinkai kierowany przez shihan Roberta Wajgelta.

WYNIKI

IMPREZY TOWARZYSZĄCE MISTRZOSTWOM ŚWIATA KWU  
9 października 2015

W ramach zjednoczeniowych MŚ KWU odbyły się imprezy towarzyszące:

- 30.09 - 2.10 - Międzynarodowy kurs sędziów z udziałem 42 uczestników, który ukończył sensei Jarosław Preis.

-  2.10 - uroczyste Sadzenie drzew w Alei pokoju i współpracy w Chabarowskim Parku w obecności lokalnej TV, Radia i Prasy. Głos zabierali Prezydent KWU Yuri Trutnev, Prezydent WKO Kenji Midori i Gubernator Stanu Chabarowsk. Drzewo sosai Mas. Oyama zasadzili: shihan Y. Trutnev, shihan S. Arneil, shihan K. Midori, shihan H. Royama i shihan A. Drewniak. Następnie swoje indywidualne drzewa zasadzili: shihan Y. Trutnev, shihan L. Hollander, shihan S. Arneil, shihan H. Royama, shihan K.Midori, shihan A. Pinero, shihan A. Drewniak i shihan D. Pickthall.

- W dniach 1-3 października - w ramach budowy jedności Kyokushin zorganizowano w Urzędzie Gubernatora trzy kilkugodzinne Narady zjednoczeniowe prowadzone przez Prezydenta KWU Y. Trutneva z reprezentantami światowych organizacji Kyokushin, zakończone przyjacielskimi party. W czasie Narad poruszono wiele aspektów kilkuletnich starań o wejście Kyokushin na Olimpiadę. Podjęto decyzje: koordynacji działań, włączenia do współpracy innych światowych organizacji Kyokushin oraz lobbingu poprzez Narodowe Komitety Olimpijskie.

- 4 października rano - w ramach programu TIME TO BE UNITED nastąpiło w Urzędzie Gubernatora uroczyste podpisanie Porozumienia o współpracy KWU z KWO. Rorozumienie ratyfikowali Prezydent KWU Y. Trutnev i Prezydent WKO K. Midori. Następnie odbyła się Konferencja prasowa oraz wewnętrzne party gdzie w/w shihan otrzymali pamiątkowe dyplomy od KWO.

- W kularach odbyło się wiele nieoficjalnych spotkań, które potwierdziły potrzebę światowego zjednoczenia ponad podziałami, celem wprowadzenia Kyokushin do Olimpijskiej rodziny sportów, mimo wielu trudności.

- Miłym zaskoczeniem było oświadczenie Prezydenta KWU Y. Trutneva, że dzięki Kyokushin ukształtował swój charakter uczestnicząc w treningach i międzynarodowych zgrupowaniach w Bułgarii, Polsce i Rosji, które prowadził shihan A. Drewniak.

- Prezydent KWU Y. Trutnev, Prezydent KWF L. Hollander, Prezydent WKO K. Midori, Prezydent IFK S.Arneil i Prezydent KKIK H. Royama wielokrotnie podkreślali, że niezależnie od końcowego efektu, praca wykonana w kierunku zjednoczenia będzie mocno procentowała dla cełego Kyokushin.

GALERIA

 

 

II MISTRZOSTWA ŚWIATA KWU CHABAROWSK 2015  
4 października 2015

W dniach 3-4 października 2015 w Chabarowsku w Platynowej Arenie (będącej kopią Hali Bercy w Paryżu) odbyły się zjednoczeniowe Mistrzostwa Świata z udziałem 255 zawodników z 46 krajów. To wspaniałe wydarzenie godne byłoby nawet miana Igrzysk Olimpijskich. Profesjonalna reżyseria wykorzystująca wyjątkową scenografię, sterowanie światłem, obrazem i muzyką przy wykorzystaniu ruchomych kamer i mikserów spowalniających najciekawsze elementy pojedynków - dały satysfakcję ponad pięciu tysiącom widzów i niezliczonej ilości widzów oglądających relację live w internecie.

Organizatorzy przejęli opiekę nad zawodnikami i osobami towarzyszącymi już w Moskwie 30 września, skąd 3 dużymi samolotami zostali przetransportowani do Chabarowska leżacego w strefie czasowej Japonii. Tam 1 października czekały na nich autobusy przemalowane na barwy mistrzostw, które w asyście policji przemknęły bez zatrzymywania przez wszystkie skrzyżowania do Centrum Kongresowego Riviera. Dzień 2 października poświęcono na czynny odpoczynek jak poranny rozruch, zwiedzanie miasta, weryfikację medyczno - organizacyjną i generalne zebranie zawodników, sędziów i organizatorów.

W pierwszym dniu mistrzostw 3 października odbyły się eliminacje na dwóch matach w czasie których zanotowano wiele niespodzianek. W drugim dniu zawodów odbyło się iście olimpijskie otwarcie na potężnej scenie z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej, zawodowych tancerzy oraz pantomimy nawiązującej do japońskich sztuk walki. Największe wrażenie zrobił koncert słynnego japońskiego Zespołu Bębnów Taiko "Yamato" połączony z wieloma efektami wizualnymi. Oficjalnego otwarcia MŚ i podniesienia  flagi KWU dokonali Wicepremier Rosji Juri Trutniev, Prezydent KWF Loek Hollander, Prezydent IKF Steve Arneil, Prezydent KIKO Hatsuo Royama i Prezydent WKO Kenji Midori. W czasie otwarcia odbyła się bezpośrednia transmisja ze stacji Kosmicznej ISS z której 3 kosmonauci przekazali pozdrowienia z okazji MŚ Karate Kyokushin. Prezentowaną twarzą mistrzostw był słynny aktor Dolph Lundgren. który wspiera inicjatywę Time To Be United.

Polskę reprezentowało 14 utytułowanych zawodników. Najwyższą lokatę zajęła Aleksandra Leśniewska zdobywając brązowy medal w kategorii -55 kg. Do ósemek weszli Michał Werner kat. - 80 kg i Filip Adamów kat. -95 kg.

14 walk finałowych odbyło się na jednej macie i miały oprawę jak w K-1. Dominowali Rosjanie i Japończycy.

Także wręczenie nagród miało bogatą oprawę. Nagrody wręczali: Gubernator Chabarowska, Minister Sportu, wyżej wymienieni shihan oraz shihan A. Pinero, shihan A. Drewniak, shihan D.Pickthall i shihan K. Sugekawa.

Mistrzostwa zakończyła równie uroczysta Sayonara w Centrum Riviera na której zawodnicy otrzymali filmy ze swoimi walkami i najlepsze spoty mistrzostw.

Koszty przelotu i pobytu wszystkich uczestników w Chabarowsku pokryła Kyokushin World Union.

Lokalna i centralna TV, Radio i Prasa przez dwa dni informowały o przebiegu imprezy oraz imprezach towarzyszacych.

GALERIA

     

     

 

 

II MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN KWU CHABAROWSK 2015  
28 września 2015

TIME TO BE UNITED - CZAS NA ZJEDNOCZENIE  
27 września 2015

Pod hasłem TIME TO BE UNITED odbędą się 3-4 października 2015 w Chabarowsku drugie zjednoczeniowe Mistrzostwa Świata Kyokushin organizowane przez Kyokushin World Union z udziałem 255 zawodników z 46 krajów reprezentujących 5 największych światowych organizacji Kyokushin jak Kaikan shihan Royama, IFK shihan Arneil, KWF shihan Hollander, AKR - shihan Trutniew oraz WKO - shihan Midorii, który już zaprosił 12 zawodników z wymienionych organizacji do udziału w swoich MŚ w Tokio. W/w organizacje gotowe są współdziałać w celu wejścia na Olimpiadę. Shihan Matsui w rozmowach z shihan Trutniev nie wykluczył włączenia się do współpracy w razie sukcesu Kyokushin na drodze wejścia na Olimpiadę. Pierwszym wymownym gestem jest  zaproszenie przez IKO klubów shihan Tanaka z KWF oraz z innych organizacji do udziału w zawodach dzieci. Dzisiaj już każdy wie, że żadna ze światowych organizacji nie zrzesza więcej niż 10-15 % ćwiczących, więc dla osiagnięcia długofalowego celu konieczna jest współpraca i włączenie w drugim etapie mniejszych organizacji Kyokushin.

Polski Kyokushin reprezentować będzie 14 zawodników po jednym w każdej kategorii wagowej kumite. Jedenastu z nich reprezentuje KWF a trzech pozostałych inne światowe organizacje. Liderem reprezentacji jest sensei Maciej Sokołowski, trenerem shihan Robert Wajgelt a sędzią sensei Jarosław Preis.

SEMINARIUM KWF MOSKWA WRZESIEN 2015  
27 września 2015

W związku z pobytem Sekretarza KWF Andrzeja Drewniaka w Moskwie odbyło się kolejne Seminarium KWF z udziałem ponad 50 uczestników z Moskwy oraz przyjezdnych instruktorów w tym Prezesa Rosyjskiej Federacji KWF shihan Sergey Soldatova. W czasie narady z instruktorami poruszono wiele międzynarodowych i wewnętrznych zagadnień związanych także z przygotowaniami do zjednoczeniowych Mistrzostw Swiata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Rosji i Regionów a także poprawy systemu szkolenia, obozów i międzynarodowej współpracy. Sayonara odbyła się w reprezentacyjnej saunie.  

27.09.2015  LOSOWANIE W MOSKWIE W RAMACH ZJEDNOCZENIOWYCH MŚ KYOKUSHIN CHABAROWSK'15  
21.07.2015  WALNE ZEBRANIE POLSKIEJ ORGANIZACJI KYOKUSHINKAI KRAKÓW 2015  
17.07.2015  42. WSCHODNIO-EUROPEJSKI OBÓZ LETNI KRAKÓW 2015  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2016 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai