· niedziela, 23 październik 2016 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
XII Mas Oyama Memorial Cup Tokyo
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


II MISTRZOSTWA ŚWIATA KWU CHABAROWSK 2015  
4 października 2015

W dniach 3-4 października 2015 w Chabarowsku w Platynowej Arenie (będącej kopią Hali Bercy w Paryżu) odbyły się zjednoczeniowe Mistrzostwa Świata z udziałem 255 zawodników z 46 krajów. To wspaniałe wydarzenie godne byłoby nawet miana Igrzysk Olimpijskich. Profesjonalna reżyseria wykorzystująca wyjątkową scenografię, sterowanie światłem, obrazem i muzyką przy wykorzystaniu ruchomych kamer i mikserów spowalniających najciekawsze elementy pojedynków - dały satysfakcję ponad pięciu tysiącom widzów i niezliczonej ilości widzów oglądających relację live w internecie.

Organizatorzy przejęli opiekę nad zawodnikami i osobami towarzyszącymi już w Moskwie 30 września, skąd 3 dużymi samolotami zostali przetransportowani do Chabarowska leżacego w strefie czasowej Japonii. Tam 1 października czekały na nich autobusy przemalowane na barwy mistrzostw, które w asyście policji przemknęły bez zatrzymywania przez wszystkie skrzyżowania do Centrum Kongresowego Riviera. Dzień 2 października poświęcono na czynny odpoczynek jak poranny rozruch, zwiedzanie miasta, weryfikację medyczno - organizacyjną i generalne zebranie zawodników, sędziów i organizatorów.

W pierwszym dniu mistrzostw 3 października odbyły się eliminacje na dwóch matach w czasie których zanotowano wiele niespodzianek. W drugim dniu zawodów odbyło się iście olimpijskie otwarcie na potężnej scenie z udziałem pełnej orkiestry symfonicznej, zawodowych tancerzy oraz pantomimy nawiązującej do japońskich sztuk walki. Największe wrażenie zrobił koncert słynnego japońskiego Zespołu Bębnów Taiko "Yamato" połączony z wieloma efektami wizualnymi. Oficjalnego otwarcia MŚ i podniesienia  flagi KWU dokonali Wicepremier Rosji Juri Trutniev, Prezydent KWF Loek Hollander, Prezydent IKF Steve Arneil, Prezydent KIKO Hatsuo Royama i Prezydent WKO Kenji Midori. W czasie otwarcia odbyła się bezpośrednia transmisja ze stacji Kosmicznej ISS z której 3 kosmonauci przekazali pozdrowienia z okazji MŚ Karate Kyokushin. Prezentowaną twarzą mistrzostw był słynny aktor Dolph Lundgren. który wspiera inicjatywę Time To Be United.

Polskę reprezentowało 14 utytułowanych zawodników. Najwyższą lokatę zajęła Aleksandra Leśniewska zdobywając brązowy medal w kategorii -55 kg. Do ósemek weszli Michał Werner kat. - 80 kg i Filip Adamów kat. -95 kg.

14 walk finałowych odbyło się na jednej macie i miały oprawę jak w K-1. Dominowali Rosjanie i Japończycy.

Także wręczenie nagród miało bogatą oprawę. Nagrody wręczali: Gubernator Chabarowska, Minister Sportu, wyżej wymienieni shihan oraz shihan A. Pinero, shihan A. Drewniak, shihan D.Pickthall i shihan K. Sugekawa.

Mistrzostwa zakończyła równie uroczysta Sayonara w Centrum Riviera na której zawodnicy otrzymali filmy ze swoimi walkami i najlepsze spoty mistrzostw.

Koszty przelotu i pobytu wszystkich uczestników w Chabarowsku pokryła Kyokushin World Union.

Lokalna i centralna TV, Radio i Prasa przez dwa dni informowały o przebiegu imprezy oraz imprezach towarzyszacych.

GALERIA

     

     

 

 

II MISTRZOSTWA ŚWIATA KYOKUSHIN KWU CHABAROWSK 2015  
28 września 2015

TIME TO BE UNITED - CZAS NA ZJEDNOCZENIE  
27 września 2015

Pod hasłem TIME TO BE UNITED odbędą się 3-4 października 2015 w Chabarowsku drugie zjednoczeniowe Mistrzostwa Świata Kyokushin organizowane przez Kyokushin World Union z udziałem 255 zawodników z 46 krajów reprezentujących 5 największych światowych organizacji Kyokushin jak Kaikan shihan Royama, IFK shihan Arneil, KWF shihan Hollander, AKR - shihan Trutniew oraz WKO - shihan Midorii, który już zaprosił 12 zawodników z wymienionych organizacji do udziału w swoich MŚ w Tokio. W/w organizacje gotowe są współdziałać w celu wejścia na Olimpiadę. Shihan Matsui w rozmowach z shihan Trutniev nie wykluczył włączenia się do współpracy w razie sukcesu Kyokushin na drodze wejścia na Olimpiadę. Pierwszym wymownym gestem jest  zaproszenie przez IKO klubów shihan Tanaka z KWF oraz z innych organizacji do udziału w zawodach dzieci. Dzisiaj już każdy wie, że żadna ze światowych organizacji nie zrzesza więcej niż 10-15 % ćwiczących, więc dla osiagnięcia długofalowego celu konieczna jest współpraca i włączenie w drugim etapie mniejszych organizacji Kyokushin.

Polski Kyokushin reprezentować będzie 14 zawodników po jednym w każdej kategorii wagowej kumite. Jedenastu z nich reprezentuje KWF a trzech pozostałych inne światowe organizacje. Liderem reprezentacji jest sensei Maciej Sokołowski, trenerem shihan Robert Wajgelt a sędzią sensei Jarosław Preis.

SEMINARIUM KWF MOSKWA WRZESIEN 2015  
27 września 2015

W związku z pobytem Sekretarza KWF Andrzeja Drewniaka w Moskwie odbyło się kolejne Seminarium KWF z udziałem ponad 50 uczestników z Moskwy oraz przyjezdnych instruktorów w tym Prezesa Rosyjskiej Federacji KWF shihan Sergey Soldatova. W czasie narady z instruktorami poruszono wiele międzynarodowych i wewnętrznych zagadnień związanych także z przygotowaniami do zjednoczeniowych Mistrzostw Swiata, Mistrzostw Europy, Mistrzostw Rosji i Regionów a także poprawy systemu szkolenia, obozów i międzynarodowej współpracy. Sayonara odbyła się w reprezentacyjnej saunie.  

LOSOWANIE W MOSKWIE W RAMACH ZJEDNOCZENIOWYCH MŚ KYOKUSHIN CHABAROWSK'15  
27 września 2015

14 - 16 września 2015 odbyło się w siedzibie AKR w Moskwie Losowanie 255 zawodników z 46 krajow startujących w 14 kategoriach wagowych, którzy  uczestniczą w II Zjednoczeniowych Mistrzostwach Świata Kyokushin organizowanych przez Kyokushin World Union. Mistrzostwa odbędą 3 - 4 października 2015 w Chabarowsku w ramach wspólnego programu TIME TO BE UNITED z udziałem 5 głównych światowych organizacji Kyokushin (jeszcze bez IKO Matsui). W losowaniu uczestniczyło 9 osób w tym sekretarz KWU Sergey Suvorov. Za poprawność losowania odpowiedzialni byli: shihan Andrzej Drewniak, shihan David Pickthall oraz shihan Tsuyoshi Hiroshige, który dzięki wideokonferencji poprzez Skype cały czas uczestniczył w pracach Komisji losującej. Wyniki losowania dostępne są na stronach uczestniczacych organizacji oraz KWU. 

Wyniki losowania

WALNE ZEBRANIE POLSKIEJ ORGANIZACJI KYOKUSHINKAI KRAKÓW 2015  
21 lipca 2015

17 lipca 2015 w Krakowie, zostało przeprowadzone Walne Zebranie Polskiej Organizacji Kyokushinkai z udziałem około 60 kierowników ośrodków. Zaproszonym gościem był Prezydent EKF shihan Antonio Pinero, który omówił dokonania KWF oraz perspektywy rozwoju. Zebrani zatwierdzili Sprawozdania Zarządu i Komisji Rewizyjnej oraz udzielili absolutorium. W dyskusji poruszono aktualne problemy szkoleniowe i organizacyjne. W wyniku wyborów zostali wybrani do 9 osobowego Zarządu POK:

Prezes - Andrzej Drewniak

Wiceprezes - Adam Goncerz

Wiceprezes - Andrzej Krawontka

Wiceprezes - Andrzej Kłujszo

Sekretarz - Maciej Sokołowski

Członek - Zdzisław Niedźwiedź

Członek - Witold Stolarczyk

Członek - Krzysztof Dubiel

Członek - Robert Kopciowski

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący - Robert Wajgelt

Zastępca - Andrzej Kaganek

Sekretarz - Witold Zurzycki

Zebrani zatwierdzili Program działania na 4 letnią kadencję wzbogacony o wyniki dyskusji.

replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags windows-7-Key Windows-8-key windows-10-key Office-2010-key Office-2013-key windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Key Windows-8-key windows-10-key windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale
42. WSCHODNIO-EUROPEJSKI OBÓZ LETNI KRAKÓW 2015  
17 lipca 2015

16-19 lipca 2015 na obiektach AWF w Krakowie odbył się 42.Europejski Letni Obóz Kyokushin z udziałem ponad 240 uczestników z Czech, Estonii, Hiszpanii, Iranu, Niemiec, Mołdawi i Polski. Prowadzącymi treningi byli Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz shihan Javier Lezcano mistrz Świata w kata oraz mistrz Europy w kumite. Treningi odbywały się 4 razy dziennie zgodnie z programem shihan Andrzeja Drewniaka ukierunkowanym na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. W prowadzeniu treningów pomagali shihan Andrzej Krawontka, shihan Zdzisław Niedźwiedź, shihan Witold Stolarczyk, shihan Krzysztof Dubiel, shihan Henryk Orzechowski.

W ramach obozu przeprowadzono Zgrupowanie KN z udzialem 20 zawodników oraz 3 trenerów: shihan A. Drewniaka, sensei M. Sokołowskiego i sensei R. Wajgelta. 

16 lipca odbyło się Spotkanie Prezydenta A.Pinero z reprezentantami krajów uczestniczącymi w obozie. Omówiono perspektywy rozwoju i współpracy w Ramach EKF i KWF ze szczególnym uwzględnieniem uczestnictwa w Mistrzostwach Europy w Istambule w 2016 roku oraz drugich Mistrzostwach Świata KWF. 

18 lipca odbyły się egzaminy na Dan i Kyu w których uczestniczyło około stu osób a wieczorem uroczysta Sayonara połączona z konkursem kabaretowym w którym zwyciężyła grupa obozowa nr.2 kierowana przez sensei Madeja.

!9 lipca przeprowadzono 90 minutowy egzamin kumite. Po sesji zdjęciowej shihan Pinero wręczył certyfikaty na Dan i Kyu. Największe brawa otrzymał sensei Robert Wajgelt, który zdał w dobrym stylu na 5 Dan. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy Kalendarz na 2016 rok oraz artystyczny breloczek. Organizatorem obozu była Polska Organizacja Kyokushin kierowana przez shihan A. Drewniaka.

Do zobaczenia w Krakowie na 43. Letnim obozie 14-17 lipca 2016 roku.

GALLERIA

   

 

 

replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags replica handbags windows-7-Key Windows-8-key windows-10-key Office-2010-key Office-2013-key windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Key Windows-8-key windows-10-key windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale windows-7-Activation-Key Windows-8-Professional-key Windows-8-Enterprise-key Windows-7-Product-Key windows-10-product-key-sale Windows-10-key-sale cheap-windows-10-key Windows-8-key-online Office-2010-keys windows-10-key windows-10-product-key windows-10-key-sale
11.07.2015  KOLEJNA PODRÓŻ SHIHANA L. SAMITOWSKIEGO DO CHIN  
09.05.2015  II AKADEMICKIE MP KYOKUSHIN UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI KRAKÓW 2015  
19.06.2015  V OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ MŁODZIEŻY O PUCHAR SOLNY WIELICZKA 2015  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2016 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai