· piątek, 27 listopad 2015 ·

Strona główna

Wieści ze Świata
SHIHAN LOEK HOLLANDER OTRZYMAŁ 9 DAN
::: AKTUALNOŚCI ::: Ciekawostki
Profil na Facebooku!


SEMINARIUM KWF MITSUMINE 2014  
17 listopada 2014

4-6 listopada 2014 w kompleksie świątyń i hotelu w Mitsumine odbyło się Seminarium KWF z udziałem około 150 uczestników z blisko 20 krajów. Treningowe sesje były prowadzone przez Wiceprezydenta shihan Antonio Pinero 8 dan. Treningi odbywały się 4 razy dziennie według planu przygotowanego przez Prezydenta shihan Loek Hollandra 9 dan, były  ukierunkowane na doszkolenie reprezentantów krajów i instruktorów. Shihan Andrzej Drewniak, shihan Lars Hogquist, shihan Bertrand Kron i shihan Noriyuki Tanaka byli obecni na wszystkich treningach i spotkaniach.

5 listopada odbył się 4 godzinny egzamin na dan i kyu. Wszyscy egzaminowani uczestniczyli w 90 minutowym kumie oraz pożegnalnym spotkaniu gdzie otrzymali certyfikaty na dan i kyu.

Seminarium zostało zakończone ceremonią w Głównej Świątyni Mitsumine poświęconą pamięci Masutatsu Oyamy oraz sesją fotograficzną pod wodospadem.

GALERIA

   

 Kompleks Mitsumine                      Trening w halii                        Trening w terenie

   

  Japoński posiłek                            Certyfikaty                 Ceremonia pamięci Mas.Oyama

BIAŁOSTOCKA GALA SPORTÓW WALKI 2014  
16 listopada 2014

W dniu 15 listopada 2014 w Białymstoku w nowym budynku  Opery i Filharmonii Podlaskiej nazywanym Europejskim Centrum Sztuki  odbyła się  Gala East Side Fight w obecności około 800 widzów i lokalnych VIP. Uroczystego otwarcia dokonał Marszałek Województwa Podlaskiego Karol Pilecki.

W ringu odbyło się 7 pojedynków w których zmierzyli się polscy zawodnicy z cieszącymi się międzynarodową sławą bitnymi zawodnikami z Białorusi. Wielu z nich to mistrzowie kraju i Europy.

Bardzo szybka i techniczna walka odbyła się w formule Karate Kyokushin, wystąpili w niej Patryk Sypień vs Marcin Guzik. Walkę sędziował sensei Zbigniew Goliński. Shihan Andrzej Drewniak wręczył  zwycięzcy Patrykowi Sypieniowi Puchar Gali oraz specjalna nagrodę Organizatora.   

W pokazach i pojedynkach wystąpili mistrzowie Kyokushin Karate, MMA, Muay Thai, Kick Boxing, kilku chińskich sztuk walki oraz Rycerskiej Chorągwi Husaria.  Jednym z interesujących punktów programu był występ młodej gwiazdy Opery Pauliny Janczak w duecie z prowadzącym Galę aktorem Aleksandrem Damianem.  Specjalne efekty wizyjne, oświetlenie, nienaganny dźwięk i doskonała widoczność były możliwe dzięki ultranowoczesnej technice i ruchomej scenie zmieniającej położenie i poziom ringu.

 Obok pokazów chińskich sztuk walki połączona grupa zawodników Kyokushin z Białegostoku, Limanowej i Zakopanego wykonała interesujący pokaz zakończony tameshiwarii w wykonaniu sensei Piotra Sawickiego. W tle wyświetlone zostały najbardziej dynamiczne akcje Piotra wykonane na MŚ, PŚ, ME i Walkach wieczoru w Tokio i Nowym Jorku. Na zakończenie pokazu shihan Andrzej Drewniak wygłosił na scenie dedykację i wręczył Piotrowi Sawickiemu artystycznie wykonany puchar Kyokushin w podziękowaniu za wieloletnie propagowanie Kyokushin a publiczność na stojąco oklaskami dołączyła się do podziękowań.   

Organizatorem Gali był sensei Piotr Sawicki, który otrzymał wsparcie UM, Marszałka Województwa, TVP Białystok, kilku gazet oraz wielu sponsorów.   

Fot. Kasia i Michał Heller

ZOBACZ GALERIĘ

 

9 MEDALI POLAKÓW NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA W TOKIO! 03-11-2014  
3 listopada 2014

3 listopada 2014 roku w Tokio odbyły się Mistrzostwa Świata Karate Kyokushin w których uczestniczyło 534 zawodników z 28 krajów. Swoje reprezentacje wystawiły takie państwa jak: Rosja, Japonia, Polska, Kanada, Australia, Francja, Hiszpania, Niemcy, Bułgaria, Kazachstan, Norwegia, Armenia, Tunezja, Liban itd. Polskę reprezentowało 60 karateka w tym 29 zawodników. Organizatorem Mistrzostw Świata była Japońska Federacja Kyokushin kierowana przez shihan Noriyuki Tanaka.

Wyniki Polaków:

Złoty medal kategoria do 80 kg - Gerard Will - Szczycieński Klub
Kyokushin - Szczytno

Złoty medal kat do 65 kg kobiet - Dorota Bereza - Wołowski Klub
Kyokushin - Wołów

Złoty medal Kat plus 65 kg kobiet - Aneta Żuk - Zielonogórski KLub
Karate - Zielona Góra

Złoty medal Kat kata kobiet - Anna Lisowska - Klub YMCA - Kraków

Srebrny medal kat kata mężczyzn - Michał Jakubowski - Siechnicki Klub
Kyokushin - Siechnice

Brązowy medal kat do 75 kg mężczyzn - Michał Werner - Klub YMCA - Kraków

Brązowy medal kat do 55 kg kobiet - Agnieszka Sielicka - Wołowski Klub
Kyokushin - Wołów

Brązowy medal kat do 65 kg kobiet - Anna Kędra - Sanocki Klub Kyokushin
- Sanok

Brązowy medal kat oldboy do 80 kg mężczyzn - shihan Witold Stolarczyk -
Ząbkowicki Klub Kyokushin - Ząbkowice

WYNIKI

GALERIA

     

             Otwarcie                       Eliminacje                        Finały                    Juniorzy i Kata

   

                               Nagrody                  Zwiedzanie Tokio          Zdjęcia pamiątkowe

SZEF ŚWIATOWEGO KARATE W PKOL, 22-10-2014  
27 października 2014

22 października Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki przyjął Prezydenta Światowej Organizacji Karate, którym jest dr Antonio Espinos. Towarzyszył im Prezes Polskiego Związku tego sportu Maciej Sokołowski.

 

W spotkaniu udział wzięli także wiceprezesi PZ Karate: Andrzej Drewniak i Wacław Antoniak oraz Robert Hamara, członek Komisji Sędziowskiej Europejskiej Federacji Karate.

Przedmiotem rozmów była aktualna sytuacja światowego i europejskiego karate. Podczas spotkania odniesiono się do odbywających się w 2015 roku w Baku I Igrzysk Europejskich oraz Igrzysk Światowych, których najbliższa edycja będzie mieć miejsce w 2017 roku we Wrocławiu. Odnoszono się także do statusu Polskiego Związku Karate w strukturze polskiego sportu.

Podczas wizyty goście zwiedzili budynek Centrum Olimpijskiego oraz odwiedzili Muzeum Sportu i Turystyki.

www.olimpijski.pl
Fot.: Szymon Sikora


XV MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW OPEN I MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW KOSZALIN'14  
26 października 2014

25 października 2014 w Koszalińskiej Hali Sportów Walki odbyły się XV Mistrzostwa Polski seniorów open oraz Mistrzostwa Polski juniorów z udziałem około 170 zawodników. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonali: Prezydent Miasta Koszalin Piotr Jodliński, Wice-minister Ochrony Środowiska Stanisław Gawłowski, Europoseł prof.dr Dariusz Rossati i Wójt Gminy Mielno Olga Roszek - Pezoło. Sędzią głownym był shihan Andrzej Drewniak a sędzią technicznym Eugeniusz Dadzibug. Obsługę komputerową prowadził sensei Robert Wajgelt.

Organizatorem imprezy był Koszaliński Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Andrzeja Kłujszo, któremu pomagał sensei Cezary Banasiak.

             Wyniki Mistrzostw Polski Juniorów                      Wyniki Mistrzostw Polski Seniorów Open

MIĘDZYNARODOWY PUCHAR PREZYDENTA MIASTA SIERADZA W KARATE KYOKUSHIN SIERADZ'14  
5 października 2014

Prawie trzystu zawodników z sześciu państw zdecydowało się na udział w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta Sieradza. Areną zmagań stała się hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 10. Turniej po raz pierwszy w swojej historii zgromadził tak dużą liczbę zawodników z tak wielu krajów. W zmaganiach na macie pojawili się reprezentanci Austrii, Czech, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski, w tym mistrzowie Europy. - Jestem bardzo zbudowany tak wielkim zainteresowaniem naszym turniejem. W tym gronie mieli być jeszcze Niemcy, ale ostatecznie nie przyjechali. Grono prawie trzystu zawodników jest dla nas najlepszym dowodem na to, że sieradzki turniej to już marka w świecie kyokushin - powiedział portalowi nasze.fm Robert Wajgelt, prezes Sieradzkiego Klubu Karate Kyokushinkai, który jest głównym organizatorem imprezy. Warto podkreślić, że silna ekipa (21 zawodników) przyjechała z Rosji. - To świetny turniej. Ja jestem w Sieradzu już po raz trzeci i jestem pewien, że znowu wywiozę stąd bagaż doskonałych doświadczeń. U nas kyokushin jest bardzo popularnym stylem. Kluby są niemal w każdym mieście - podkreślał Witalij, który przyjechał z Bałtijska. Sieradzki turniej to jak co roku puchary, medale, dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników. Organizator  składa serdeczne podziękowania uczestnikom tego wspaniałego wydarzenia: Panu Prezydentowi Miasta Sieradza J. Walczakowi, shihanowi Andrzejowi Drewniakowi i wszystkim shihan, sensei, sempai, osobom obsługującym zawody, gościom, rodzicom oraz wspaniałej publiczności.

G A L E R I E

        

                                 ELIMINACJE                    OTWARCIE                         FINAŁY                         

                                                               

                                                                       DEKORACJA

Wyniki

III SEMINARIUM KUMITE I KATA KRAKOW'14  
14 września 2014

13 września 2014 w godz. 12-20 w Sali Sportów Walki Polskiej YMCA w Krakowie odbyło się w nowej formie III Seminarium z udziałem 75 kierowników ośrodków, instruktorów. Część główną poświeconą wzmocnieniu defensywy poprzez utrwalanie właściwych nawyków poprowadził shihan Andrzej Drewniak. Natomiast sensei Robert Wajgelt rozwinął kombinacje do walki realizowane w szeregach i w parach.

W godz. 15-17 odbyło się Zebranie z udziałem 26 kierowników ośrodków na którym omówiono ostatnią faze przygotowań do udziału w I Mistrzostwach Świata seniorów KWF oraz Pucharze Swiata juniorów, które odbędą się 3 listopada w Tokio z udziałem 58 Polaków w tym 31 zawodników. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w Seminarium w Mitsumine. Zebrani zostali także zapoznani z przebiegiem Spotkania z 7 września w Ministerstwie Sportu posłów z Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki z prezesami 7 Związków sportowych dalekowschodnich sportów walki oraz dyrektorami Wydziałów MSiT - zwołanego na wniosek i z udziałem Rzecznika Praw Dziecka RP - domagającego się zaostrzenia przepisów lub wykluczenia walk pełnokontaktowych ze współzawodnictwa dzieci i młodzieży. Posłowie zobowiązali się do podjęcia działań ustawodawczych na forum Sejmu RP. Dodatkowo kierownicy ośrodków omówili kalendarz najbliższych międzynarodowych i krajowych imprez oraz przedyskutowali problem medycznego zabezpieczenia imprez. Kolejne Seminarium planowane jest w sobotę w połowie stycznia 2015 roku.

W godz. 18-21 odbyła się druga część Seminarium. Pierwszy godzinny trening poświęcony rozgrzewce i kombinacjom do walki poprowadził shihan Witold Stolarczyk. Drugą godzinę treningu poświęconą walkom zadaniowym oraz kumite poprowadził shihan A. Drewniak a równolegle trening kata przeprowadził sensei Bogdan Świątkowski. Trzecia godzinę poświęconą taktyce walki poprowadził mistrz świata sensei Piotr Sawicki.

Koszty Seminarium pokrył sponsor. Organizatorem była Polska Organizacja Kyokushinkai.

GALERIA

22.07.2014  41.EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KYOKUSHIN  
04.08.2014  POLUB POLSKĄ ORGANIZACJĘ KYOKUSHINKAI NA FACEBOOKU!  
16.07.2014  LETNI OBÓZ KWF PAPENDAL 2014  


[INDEKS AKTUALNOŚCI]© 1997-2015 Polska Oraganizacja Kyokushin Karate kyokushin, europe, kyokushinkai